справа №2-2114/07
РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 березня 2007 року Бердянський міськрайонний суд
Запорізької області в складі: головуючого судді - Крамаренко А.І. при секретарі - Корнієнко Н.І.
за участю - позивача ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ВАТ "Першотравневий завод сільськогосподарських машин", третіх осіб ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4,ОСОБА_5, ОСОБА_6, ПП "Акцент", ОСОБА_7, ВАТ "Бердянські жниварки" про визнання договору купівлі-продажу дійсним, визнання права власності на нерухоме майно,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ВАТ "Першотравневий завод сільськогосподарських машин", третіх осібОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ПП "Акцент",ОСОБА_7, ВАТ "Бердянські жниварки" про визнання договору купівлі-продажу дійсним, визнання права власності на нерухоме майно .
В обґрунтування позовних вимог ОСОБА_1 в судовому засіданні пояснив. 15 липня 2005 року у м. Запоріжжі були проведені публічні торги з реалізації майна підприємства - банкрута ВАТ "Першотравневий завод сільськогосподарських машин". Організатором проведення торгів була Філія Державної госпрозрахункової організації Агенства з питань банкрутства в Запорізькі області. У результаті проведення публічних торгів він став переможцем серед учасників за лот №1 - будівля літ. "ШЗ"площею 16 кв.м., розташована в АДРЕСА_1 - частина нежитлового приміщення "Ц" по АДРЕСА_2. Після закінчення торгів спеціалісти Філії Державної госпрозрахункової організації Агенства з питань банкрутства в Запорізькі області видали йому Протокол №1 та Протокол №2 проведення публічних торгів та роз'яснили, що він після сплати ціни продажу , може укласти з відповідачем договір купівлі-продажу об'єкту нерухомості та нотаріально його посвідчити, а після того звернутись до підприємства з технічної інвентаризації для державної реєстрації права власності на нерухоме майно. Зазначену суму він сплатив повністю , але ліквідатор ВАТ "Першотравневий завод сільськогосподарських машин" ухиляється від нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу. Просить визнати дійсними договори купівлі-продажу №1-595, №1-596, укладені між ним та відповідачем та визнати за ним право власності на зазначені будівлі.
Ліквідатор ВАТ "Першотравневий завод сільськогосподарських машин" подав заяву , в які позов визнав в повному обсязі.
Треті особи, належним чином повідомлені про час і місце розгляду справи , в судове засідання не з'явились , причину неявки суду не повідомили. До суду не надходило заяв про неможливість розгляду справи у їх відсутність.
Відповідно до ст. ст. 130, 174 ЦПК України суд ухвалює рішення у попередньому судовому засіданні про задоволення позову у разі визнання позову відповідачем і за наявності для того законних підстав.
З пояснень позивача, наданих суду документів, видно, що 15 липня 2005 року позивач придбав з публічних торгів у відповідача будівлю "ШЗ" та кімнати №22,8 з основної будівлі "Ц", які розташовані по АДРЕСА_2.
Відповідно до актів прийому-предачі до договорів №1-595, №1-596, укладених між ОСОБА_1 та ВАТ "Першотравневий завод сільськогосподарських машин" в особі ліквідатора ОСОБА_8, ОСОБА_1 прийняв у власність, а ліквідатор ВАТ "Першотравневий завод сільськогосподарських машин" передав у власність ОСОБА_1 спірні об'єкти нерухомості. До підписання даних актів відповідач отримав від позивача 13100 гривень. Підписанням зазначених актів сторони підтвердили факт повного розрахунку та відсутність будь-яких претензій щодо виконання зобов'язань.
Таким чином обидві сторони повністю виконали угоду, що потребує нотаріального посвідчення відповідно до вимог ст. 657 ЦК України.
Згідно ст. 2 Закону України «Про власність» , ст. 317 ЦК України право власності - це урегульовані законом суспільні відносини по володінню, користуванню та розпорядженню майном.
Ухилення ліквідатора ВАТ "Першотравневий завод сільськогосподарських машин" від нотаріального посвідчення договору обмежує позивача в повному володінні та розпорядженні придбаним майном.
Відповідно до ст. 48 Закону України «Про власність» власник може вимагати усунення порушень його права , навіть якщо ці порушення не були пов'язані з позбавленням володіння. Захист права власності здійснюється судом.
Відповідно до ч. 2 ст. 220 ЦК України якщо сторони домовилися щодо усіх істотних умов договору, що підтверджується письмовими доказами , і відбулося повне або часткове виконання договору , але одна із сторін ухилилася від його нотаріального посвідчення , суд може визнати такий договір дійсним . У цьому разі наступне нотаріальне посвідчення договору не вимагається.
Керуючись ст. ст.15, 130, 174, 212 - 215 ЦПК України, ст. ст. 220, 657 ЦК України, Законом України «Про власність», суд
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 задовольнити.
Визнати договори купівлі-продажу №1-595, №1-596 від 20 липня 2005 року, укладені між ОСОБА_1 та ВАТ "Першотравневий завод сільськогосподарських машин" в особі ліквідатора ОСОБА_8 дійсними.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на будівлю "ШЗ", та кімнат №22, 8 з основної будівлі "Ц", що розташовані по АДРЕСА_2.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.