справа №2- 12143/06
№ 2- 943/07
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22.03.2007 року Московський районний суд міста Харкова у складі: головуючого судді - Гончар В.О. при секретарі Касліній В.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Харкові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, про розірвання шлюбу,
ВСТАНОВИВ
Позивач звернувся до суду з позовом про розірвання шлюбу, посилаючись на те, що він зареєстрував шлюб з відповідачкою 26.09.1981 року. Від даного шлюбу неповнолітніх дітей не мають. Сімейне життя з відповідачкою не склалося через різні погляди на життя та відсутність взаєморозуміння, що привело до втрати почуттів любові та поваги одне до одного. Сімейно-шлюбні відносини припинені з жовтня 2004 року. Проживають окремо, сумісного господарства не ведуть. У зв'язку наведеним позивач просить шлюб розірвати.
Відповідачка у судове засідання не з'явилася без поважних причин, у зв'язку з чим, суд розглядає позов в порядку ст. 224 ЦПК України: на підставі наявних у справі доказів.
Позивач у судовому засідання пояснив, що 26.09.1981 року вони з відповідачкою вступили до шлюбу. Від даного шлюбу мають двох повнолітніх дітей. Причиною розпаду сім'ї явилося те, що між ними стали виникати сварки, в ході яких відповідачка ображала та принижувала його, у зв'язку з чим просить шлюб розірвати, витрати, пов'язані з розірванням шлюбу в органах РАГС, покласти на нього.
Суд вивчивши матеріали справи, вислухавши думку позивача, вважає, що позов підлягає задовольнянню по наступних підставах.
26.09.1981 року в Палаці одруження „Орджонікідзевський" м. Харкова між сторонами був укладений шлюб (а.с.5). . Відповідач на примирення не згоден і наполягає на розірванні шлюбу.
Відповідно до статті 112 Сімейного Кодексу України, суд розриває шлюб, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення, що фактично і встановлено в судовому засіданні.
Керуючись статтями 10, 60, 212, 215 ЦПК України, статтями 110, 112, 160 Сімейного Кодексу України суд -
ВИРІШИВ
Позов задовольнити.
Розірвати шлюб між ОСОБА_1 і ОСОБА_2, зареєстрований 26.09.1981 року в Палаці одруження „Орджонікідзевський" м. Харкова ї, актовий запис № 2835.
При видачі свідоцтва про розірвання шлюбу стягнути в бюджет держави сімнадцять гривень з ОСОБА_1
ОСОБА_2, від видатків звільнити.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня винесення ухвали заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.