Справа № 2-248/10
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 серпня 2010 року смт.Любар
Любарський районний суд Житомирської області у складі:
головуючого-судді: В.М.Паламарчука
при секретарі: В.І.Демчук за участю позивачки: ОСОБА_1
розглянувши у попередньому судовому засіданні у селищі Любар справу за позовом ОСОБА_1 до Березівської сільської ради Любарського району про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,-
ВСТАНОВИВ:
Позивачка вказує на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла її тітка – ОСОБА_2. Після її смерті залишилося спадкове майно – земельні ділянки, які знаходяться на території Березівської сільської ради. Після смерті спадкодавиці вона фактично вступила у володіння спадковим майном. Вона є спадкоємицею даного майна за законом.
Причиною пропуску строку для прийняття спадщини послужило те, що вона вважала, що оскільки після смерті ОСОБА_2 вона фактично вступила у спадкове майно, то може оформити спадщину в будь-який момент, і внаслідок відсутності коштів на оформлення спадщини та своєї правової необізнаності, раніше не зверталась за оформленням спадкового майна. В послідуючому виявила, що пропустила строк звернення до нотаріальної контори із заявою про спадкування майна.
В зв”язку з вищенаведеним позивачка просить суд визнати, що строк прийняття спадщини після смерті її тітки – ОСОБА_2, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1, пропущено нею з поважних причин. Визначити їй – ОСОБА_1, додатковий строк терміном до двадцяти днів з дня вступу судового рішення в законну силу, для подання заяви про прийняття спадщини до державної нотаріальної контори після смерті тітки – ОСОБА_2.
В судовому засіданні позивачка заявлені позовні вимоги підтримала в повному об”ємі.
Представник Березівської сільської ради Любарського району в судове засідання на розгляд справи не з»явився, згідно наявної в матеріалах справи довілки, заявлені позовні вимоги визнає повністю і не заперечує проти їх задоволення. Просить справу слухати у його відсутності.
Вислухавши пояснення позивачки, розглянувши та дослідивши матеріали справи суд приходить до слідуючого:
Згідно свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 від 09 жовтня 2007 року гр. ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 у віці 79 років в с. Березівка Любарського району Житомирської області.
Із державних актів на право власності на земельну ділянку серії ЯБ № 000539 та серії ЯА № 130048 вбачається, що гр. ОСОБА_2 була власником земельної ділянки розміром 3.2726 га., яка розташована на території Березівської сільської ради Любарського району і призначена для ведення товарного сільськогосподарського виробництва та земельної ділянки розміром 2,7394 га., яка розташована на території Березівської сільської ради Любарського району і призначена для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.
Як вбачається із свідоцтва про народження серії НОМЕР_2 від 19 вересня 1961 року, гр. ОСОБА_1 народилася ІНФОРМАЦІЯ_7 в с. Ломоносово Рузаєвського району, Кокчетавської області в сім»ї ОСОБА_4 та ОСОБА_5.
Із свідоцтва про укладення шлюбу серії НОМЕР_3 від 07 лютого 1982 року вбачається, що гр. ОСОБА_1 07 лютого 1982 року зареєструвала шлюб із гр. ОСОБА_6. Шлюб було зареєстровано Березівською сільською радою Любарського району, актовий запис № 1. Після реєстрації шлюбу дружині було присвоєно прізвище чоловіка – ОСОБА_1.
Відповідно до свідоцтва про народження серії НОМЕР_4 від 14 липня 1952 року, гр. ОСОБА_7 народилася ІНФОРМАЦІЯ_2 в с. Березівка Любарського району Житомирської області в сім»ї ОСОБА_8 та ОСОБА_9.
Згідно свідоцтва про народження серії НОМЕР_5, гр. ОСОБА_2 народилася ІНФОРМАЦІЯ_3 в с. Березівка Любарського району Житомирської області в сім»ї ОСОБА_10 та ОСОБА_9.
Відповідно до виписки із книг по господарського обліку Березівської сільської ради Любарського району Житомирської області № 172 від 15 червня 2010 року, гр. ОСОБА_7, 1938 року народження, проживає в с. Березівка Любарського району Житомирської області. В по господарській книзі № 3 за 1955-1957 роки господарство № 214 в складі сім»ї значиться: ОСОБА_9, 1907 р.н. – голова двору; ОСОБА_7, 1938 р.н. – дочка; ОСОБА_2,1928 р.н. – дочка.
Відповідно до ст.1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини і його перебіг починається з моменту вступу рішення суду в законну силу.
З пояснень позивачки вбачається, що вона пропустила строк внаслідок своєї необізнаності в чинному законодавстві та відсутності коштів на оформлення спадщини, а тому суд визнає пропущеним строк позивачкою з поважної причини і визначає додатковий строк для прийняття спадщини.
Керуючись ст.ст.10, 60, 212 -215 ЦПК України, ст.ст.1220, 1270, 1272 ЦК України, - Суд ,
РІШИВ:
Позов задовольнити.
Визнати, що строк прийняття спадщини після смерті гр. ОСОБА_2, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 пропущено гр. ОСОБА_1, 1961 року народження, пропущено з поважних причин.
Визначити ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_7, громадянці України, додатковий строк терміном у двадцять днів з дня вступу судового рішення в законну силу, тобто по 20 вересня 2010 року, для прийняття спадщини за законом після смерті ОСОБА_2, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Березівка, Любарського району Житомирської області.
На рішення суду може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Житомирської області через Любарський районний суд протягом десяти днів з дня його проголошення, о особами, які брали участь у справі, але не були присутніми у судовому засіданні під час проголошення судового рішення – протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Суддя В.М.Паламарчук
- Номер:
- Опис: про стягнення аліментів
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-248
- Суд: Косівський районний суд Івано-Франківської області
- Суддя: Паламарчук Василь Миколайович
- Результати справи:
- Етап діла: Направлено до апеляційного суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 27.01.2011
- Дата етапу: 12.04.2011