Судове рішення #10673596

                                                                                                       

        Справа № 3-594

                                                                                                                                                          2010 р.

                                          П О С Т А Н О В А

                                        І М Е Н Е М        У К Р А Ї Н И

25 серпня 2010 року                                                                                 смт. Березанка

   

Суддя Березанського районного суду Миколаївської області Дорошенко А.В., при секретарі Горбенко Н.С., розглянувши в судовому засіданні матеріали, які надійшли від ДПІ у Березанському районі Миколаївської області про притягнення до адміністративної відповідальності  

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 р. н., уродженку с. Кринички Миколаївського району Миколаївської області, громадянку України, освіта вища, заміжню, на утриманні 1 н/л дитина, працюючу продавцем ПП ОСОБА_2, жительки АДРЕСА_1          

за ч.1 ст. 155-1 КУпАП,-  

                                                              в  с  т  а  н  о  в  и  л  а  :

             

    З протоколу серії КН № 934571 про адміністративне правопорушення від 03.07.2010 р. вбачається, що 03.07.2010 р. об 11:15 год. при перевірці магазину «9-1-1», за адресою: з/в «Лугове» Тур «Лугове» Березанського району Миколаївської області, належного ПП ОСОБА_2, продавцем в якому працює ОСОБА_1, встановлено  відсутність ведення обліку товарних запасів за місцем їх реалізації та зберігання у встановленому порядку, здійснюється продаж товарів, що не обліковані у встановленому порядку, чим порушено п. 12 ст.3 Закону України «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР.

В  судовому  засіданні ОСОБА_1 суду  пояснила, що є фізичною особою- підприємцем, сплачує податки і веде облік товарних запасів згідно з чинним законодавством.  03.07.2010 р. співробітники Миколаївської ДПА здійснювали перевірку її діяльності ,  за результатами  якої на неї було складено адміністративний протокол за порушення порядку проведення розрахунків.. Вину у вчиненні даного правопорушення вона не визнає, так як щодо фізичної особи-підприємця не існує законодавчих актів, які передбачають ведення обліку товарних запасів, тому просила суд провадження у справі закрити за відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.

Згідно акту перевірки за дотриманням суб’єктами господарювання розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій від 03 липня 2010 року, складеного співробітниками ДПА у Миколаївській області, встановлено факт відсутності ведення обліку товарних запасів за місцем їх реалізації та зберігання у встановленому законом порядку у магазині «9-1-1», який знаходиться за адресою: Тур «Лугове» з/в «Лугове» Березанського району Миколаївської області; здійснення реалізації товару,  не облікованого у книзі обліку доходів і витрат; відсутність первинної документації та накладних на товар. Вартість не облікованого товару за ціною реалізації складає 17965 грн. (а.с.2-3).          

Відповідно до вимог ст.9 КУпАП підставою для притягнення особи до адміністративної відповідальності є протиправна, винна дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачена адміністративна відповідальність.

    Частина 1 ст.155-1 КУпАП передбачає відповідальність за порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.

    Відповідно до п. 12 ч.1 ст.3 закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суб’єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій формі, зобов’язані вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку.

Тобто, п.12 ч.1 ст.3 вказаного Закону є відсильною нормою і може застосовуватися лише при наявності інших правових норм, які передбачають такий порядок ведення обліку товарних запасів.  

Порядок ведення обліку товарних запасів фізичною особою-підприємцем нормативно-правовими актами не передбачено.

Таким чином, вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.155-1 КУпАП, в судовому засіданні не знайшла свого підтвердження, тому справа підлягає закриттю за відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.          

     

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.252, 280,283, п.1 ст. 247 КУпроАП, -          

 

П  О  С  Т  А  Н  О  В  И  Л  А  :

Адміністративне провадження у відношенні ОСОБА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст.155-1 КУпАП, закрити за відсутністю в її діях складу правопорушення.

Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Миколаївської області через Березанський районний суд Миколаївської області особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено протест прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги чи протесту прокурора.    

                 Суддя: (підпис)

З  оригіналом  згідно

Суддя  Березанського  районного  суду

Миколаївської  області                                                                               А.В. Дорошенко    

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація