Справа № 2 – 345 / 2010р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
31 серпня 2010 р. Маньківський районний суд, Черкаської області
в складі: головуючого – судді - В.Л. МАРЕНЮКА
при секретарі - Г.І. БАЙДУЖІЙ
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Маньківка справу за позовом ОСОБА_1 до Дзензелівської сільської ради с. Дзензелівка, Маньківського району, Черкаської області , про визнання права власності на самочинну забудову в порядку спадкування за заповітом,
В С Т А Н О В И В :
Позивачка звернулася в суд з позовом до відповідача про визнання права власності на самочинну забудову в порядку спадкування за заповітом.
На підставу своїх вимог спирається на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року в селі Дзензелівка Маньківського району Черкаської області помер батько позивачки - ОСОБА_2, після смерті якого відкрилась спадщина на будинок в АДРЕСА_1 Черкаської області.
За життя батько вчинив заповіт на все належне йому майно на ім ’ я позивачки та її сестру, яка спадщину приймати не побажала, про що свідчить її заява. Вона доглядала батька до смерті і провела його поховання. В шестимісячний термін з моменту відкриття спадщини позивачка звернулась до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини. Проте оформити право власності на спадковий будинок в нотаріальному порядку він не може, оскільки на нього відсутні правовстановлюючі документи.
Районна архітектура не заперечує проти визнання за нею права власності на самочинну забудову.
Нині лише в судовому порядку можливо вирішити її проблему, що змусило позивачку звернутись з відповідним позовом до суду.
Позивачка в судове засідання не з’явилась, але надала суду письмову заяву згідно якої підтримує позовні вимоги та просить суд розглянути справу у її відсутності.
Представник Дзензелівської сільської ради в судове засідання не з'явився, але згідно письмової заяви позовні вимоги позивача визнав та просить справу слухати у його відсутності.
Суд, вивчивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню згідно вимог ст. ст. 376, 1233, 1234, 1268, 1270 ЦК України, виходячи із того, що як дійсно встановлено в судовому засіданні, що ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Дзензелівка Маньківського р-ну Черкаської обл., помер батько позивачки - ОСОБА_2, після смерті якого відкрилась спадщина на будинок в АДРЕСА_1 Черкаської обл. За життя батько вчинив заповіт на все належне йому майно на ім ’ я позивачки та її сестру, яка спадщину приймати не побажала, про що свідчить її заява. Вона доглядала батька до смерті і провела його поховання. В шестимісячний термін з моменту відкриття спадщини позивачка звернулась до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини. Проте оформити право власності на спадковий будинок в нотаріальному порядку він не може, оскільки на нього відсутні правовстановлюючі документи. Районна архітектура не заперечує проти визнання за нею права власності на самочинну забудову, тому позов позивачки підлягає до задоволення у повному обсязі.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.10,58-60,213,215 ЦПК України, ст.ст.376,1233,1234, 1268,1270 ЦК України, суд
В И Р І Ш И В :
Позов задовольнити.
Визнати право власності за ОСОБА_1 на самочинне будівництво у вигляді житлового будинку з усіма господарськими спорудами по АДРЕСА_1, Черкаської області, в порядку спадкування за заповітом після смерті, ОСОБА_2, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 року в селі Дзензелівка, Маньківського району, Черкаської області.
На рішення може бути подано апеляційну скаргу до апеляційного суду Черкаської області через Маньківський районний суд на протязі десяти днів.
СУДДЯ В.Л. МАРЕНЮК