Судове рішення #10660600

    Справа №4с-12/2010 р.

У Х В А Л А

І М Е Н Е М           У К Р А Ї Н И

20 серпня 2010 року Крюківський районний суд м.Кременчука Полтавської області в складі головуючої судді Усенко Т.І., секретаря Кобзар А.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м.Кременчуці скаргу ОСОБА_1, заінтересована особа Крюківський відділ державної виконавчої служби Кременчуцького міського управління юстиції на дії державного виконавця Крюківського ВДВС Креемнчуцького МУЮ, Господарик Н.В., -

В С Т А Н О В И В :

    В липні 2010 року ОСОБА_1 звернулася до суду з вказаною скаргою та прохала постановити рішення, яким поновити їй строк на оскарження постанови про закінчення виконавчого провадження, винесеної 30.06.2010 року державним виконавцем. Крюківського ВДВС Кременчуцького МУЮ Господарик Н.В. Визнати дії державного виконавця Господарик Н.В. Крюківського відділу державної виконавчої служби Кременчуцького міського управління юстиції, котрі виявилися у винесенні постанови про закінчення виконавчого провадження, неправомірними та зобов’язати державного виконавця прийняти виконавчий лист до виконання та  вчинити дії щодо повного та фактичного виконання судового рішення.

    На обгрунтування заявлених вимог скаржниця вказувала, що 06 серпня 2009 року була винесена постанова Харківського апеляційного адміністративного суду, відповідно до якої   було винесено рішення яким зобов’язано Управління праці та соціального захисту населення Крюківської районної ради м.Кременчука Полтавської області вчинити дії щодо перерахунку та виплати їй недоплаченої суми одноразової грошової допомоги на оздоровлення за 2005 рік  відповідно до положення ст.48 ЗУ „Про соціальний захист громадян, які постраждали від наслідків Чорнобильської катастрофи”. На підставі зазначеної постанови, вона отримала виконавчий лист, який пред’явила до виконання до державної виконавчої служби Крюківського ВДВС Кременчуцького МУЮ. 11.05.2010 року державним виконавцем Крюківського відділу державної виконавчої служби Кременчуцького МУЮ Господарик Н.В. було відкрито виконавче  провадження. Відповідно до постанови про відкриття виконавчого провадження, боржнику, управлінню праці та соціального захисту населення Крюківської районної ради м.Кременчука Полтавської області, було надано строк на добровільне виконання судового рішення строком до 18.05.2010 року, також  державний виконавець в постанові про відкриття виконавчого провадження попередив боржника (УПТСЗН ), в разі невиконання рішення наданий для добровільного виконання строк виконувати його в примусовому порядку зі стягнення з боржника виконавчого збору та витрат пов’язаних з провадженням виконавчих дій. В подальшому 30.06.2010 року державним виконавцем Крюківського ВДВС Кременчуцького МУЮ Господарик Н. В., винесено постанову про закінчення виконавчого провадження відповідно до п.8 ст.37 ЗУ „Про виконавче провадження”, оскільки управління праці та соціального захисту населення Крюківської районної ради м.Кременчука вчинило дії щодо нарахування та виплати належної їй недоплаченої суми одноразової грошової допомоги на оздоровлення за 2005 рік відповідно до  ст.48 ЗУ „Про соціальний захист громадян, які постраждали від наслідків Чорнобильської допомоги”. Хоча фактично рішення адміністративного суду до цього часу не виконано, грошові кошти за 2005 рік їй не виплачені. Саме здійснення перерахунку не є підставою вважати виплату їй перерахованих коштів за вказаний період. Про відкриття виконавчого провадження та про закінчення виконавчого провадження вона дізналася лише 16.07.2010 року, коли звернулась безпосередньо до державного виконавця, тому вважає, що пропустила строк звернення зі скаргою з поважних причин та просила поновити їй вказаний строк для звернення зі скаргою.

    Вважала, що наявні всі підстави для поновлення строку та визнання дій державного виконавця Господарик Н.В. Крюківського ВДВС Кременчуцького МУЮ , котрі виявилися у винесенні постанови про закінчення виконавчого провадження, неправомірними та зобов’язати останню прийняти її виконавчий лист до виконання та вчинити дії щодо повного та фактичного виконання судового рішення, як передбачено законодавством.

    В судовому засіданні ОСОБА_1 скаргу підтримала з підстав викладених в скарзі та з урахування здобутих в справі письмових доказів.

    Представник відділу ДВС Крюківського районного управління юстиції м.Кременчука  Господарик Н.В. заявлену скаргу не визнала, просила суд відмовити в її задоволенні з тих підстав, що вона, як державний виконавець правомірно закінчила виконавче провадження, оскільки мається відповідь боржника про проведення перерахунку вищевказаної допомоги та направлення відповідного розпорядження з перерахунком для здійснення виплати. Вважала, що вона діяла у відповідності до положень ЗУ „Про виконавче провадження” та правомірно закінчила виконавче провадження. Крім того, при винесені ухвали, прохала врахувати подані нею письмові заперечення.

Вислухавши пояснення сторін, дослідивши та оцінивши наявні письмові матеріали справи, повно з”ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються вимоги скаржниці, об”єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду скарги і вирішення спору по суті, суд приходить до слідуючих  висновків.

    Судом встановлено, що дійсно постановою Крюківського районного суду м.Кременчука Полтавської області від 17.11.2008 року, задоволено частково адміністративий позов ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Крюківської районної ради м.Кременчука Полтавської області, Головного управління праці та соціального захисту населення Полтавської обласної держадміністрації, Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства фінансів України, Державного казначейства України, Центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат у Полтавській області про визнання неправомірними дій та стягнення недоотриманих коштів. Визнано дії Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Крюківської районної ради м.Кременчука Полтавської області та Центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат у Полтавській області щодо виплати ОСОБА_1 щорічних сум на оздоровлення за 2005 – 2007 року у зменшеному розмірі – неправомірними. Стягнуто в солідарному порядку з Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Крюківської районної ради м.Кременчука Полтавської області та Центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат у Полтавській області на користь ОСОБА_1 – 2 895 грн. з рахунку з якого здійснюється виплата щорічної допомоги на оздоровлення відкритого по коду програмної класифікації видатків 2501250 „Компенсація за шкоду, заподіяну здоров”ю та допомоги на оздоровлення” у разі звільнення з роботи громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. В задоволені позовних вимог до інших відпоідачів – відмовлено.

    З вказаною постановою не погодилися відповідачі, Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Крюківської районної ради м.Кременчука Полтавської області та Центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат у Полтавській, про що подали апеляційну скаргу на постанову Крюківського районного суду м.Кременчука Полтавської області від 17.11.2008 року.

    Постановою Харківського апеляційного адміністративного суду від 06.08.2009 року, апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Крюківської районної ради м.Кременчука Полтавської області та Центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат у Полтавській області на постанову Крюківського районного суду м.Кременчука Полтавської області від 17.11.2008 року – задоволено частково.

    Постанову Крюківського районного суду м.Кременчука Полтавської області від 17.11.2008 року по справі за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Крюківської районної ради м.Кременчука Полтавської області, Головного управління праці та соціального захисту населення Полтавської обласної держадміністрації, Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства фінансів України, Державного казначейства України, Центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат у Полтавській області про визнання неправомірними дій та стягнення недоотриманих коштів, скасовано.

    Прийнято нову постанову, якою частково задоволені позовні вимоги.

    Зобов”язано Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Крюківської районної ради м.Кременчука Полтавської області вчинити дії щодо перерахунку та виплати належної ОСОБА_1 недоплаченої суми одноразової грошової допомоги на оздоровлення за 2005 рік відповідно до положень ст.48 ЗУ „Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”. В іншіій частині позову відмовлено.

    Постанова набрала законної сили.

    28.09.2009 року Крюківським районним судом м.Кременчука Полтавської області виданий виконавчий лист, за яким зобов”язано Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Крюківської районної ради м.Кременчука Полтавської області вчинити дії щодо перерахунку та виплати належної ОСОБА_1 недоплаченої суми одноразової грошової допомоги на оздоровлення за 2005 рік відповідно до положень ст.48 ЗУ „Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.

Відповідно до ст.2 ч.1 ЗУ „Про виконавче провадження”, примусове виконання рішень в Україні покладається на Державну виконавчу службу, яка входить до системи органів Міністерства юстиції України.

    Постановою державного виконавця Крюківського ВДВС Кременчуцького МУЮ Господарик Н.В. від 11.05.2010 року відкрито виконавче провадження за виконавчим листом 2а-123/2008 р. та надано боржнику, Управлінню праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Крюківської районної ради м.Кременчука Полтавської області строк для добровільного виконання рішення суду до 18.05.2010 року.

    В судовому засіданні скаржниця наголошувала, що постанови про відкриття виконавчого провадження за її виконавчим листом вона не отримувала. Безпосередньо про відкриття виконавчого провадження та про його закінчення вона дізналася лише 16.07.2010 року, коли зателефонувала до державного виконавця.

    Статтею 24 ЗУ „Про виконавче провадження” регулюється порядок прийняття виконавчого документа до виконання, так зокрема частиною п”ятою вказаної статті визначено, що копія постанови про відкриття виконавчого провадження не пізніше наступного дня надсилається стягувачу, боржнику та органу (посадовій особі), який видав виконавчий документ.

    Державним виконавцем, Господарик Н.В. в судовому засіданні не надано достатніх доказів, які б дали суду дійти обгрунтованого висновку про отримання скаржником копії постанови про відкриття провадження, як передбачено ЗУ „Про виконавче провадження”.

    Як вбачається зі змісту письмових заперечень в.о.начальника Крюківського ВДВС Кременчуцького МУЮ, Скрильника В.О., останній посилається на повідомлення Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Крюківської районної ради м.Кременчука Полтавської області, згідно якого „проведено перерахунок допомоги, після чого відповідне розпорядження з перерахунком 17.05.2010 року направлене для виплати до Центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат в Полтавській області”.

    Однак Центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат в Полтавській області” являється безпосередньо розпорядниками бюджетних коштів та здійснюють відповідний котроль за відповідністю платежів щодо нарахування  соціальних щорічних допомог, а не їх виплату.

    У виконавчому листі 2а-123/2008 р., чітко вказано, зобов”язати боржника, а це управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Крюківської районної ради м.Кременчука Полтавської області вчинити дії щодо перерахунку та виплати належної ОСОБА_1 недоплаченої суми одноразової грошової допомоги на оздоровлення за 2005 рік відповідно до положень ст.48 ЗУ „Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.

    Відповідно до статті 37 ч.1 п.8 ЗУ „Про виконавче провадження”, виконавче провадження підлягає закінченню у випадках фактичного повного виконання рішення згідно з виконавчим документом.

    Статтею 124 Конституції України передбачено, що судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов”язковими до виконання на всій території України.  

    До цього часу рішення суду за виконавим листом 2а-123/2008 р. не виконано, скаржниці ОСОБА_1 не виплачена належна недоплачена сума одноразової грошової допомоги на оздоровлення за 2005 рік відповідно до положень ст.48 ЗУ „Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.     Безпосередньо здійснення перерахунку не може слугувати виплатою та одночасно підставою для виконання рішення суду, та закінчення в даному випадку виконавчого провадження.

    Відповідно до ст.3 Конституції України, держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов”язком держави.

    Таким чином, суд ввжає, що скаржницею строк звернення зі скаргою був пропущений з поважних причин, оскільки остання про порушення прав дізналася лише 16.07.2010 року, коли безпосередньо звернулась до державного виконавця за з”ясуванням здійснення виконавчого провадження за її виконавчим листом, так само копію постанови про відкриття та закінчення виконавчого провадження не отримувала, тому є всі підстави для поновлення строку зі звернення зі скаргою за захистом порушених її прав та інтересів.

    Державним виконавцем в даному випадку не вжито належних  заходів направлених для повного та фактичного виконання рішення суду згідно виконавчого листа, та обов”язків передбачених ст.5 ЗУ „Про виконаче провадження”, що призвело до порушення законних прав і інтересів скаржниці.

    А отже, суд дійшов обгрунтованого висновку, що скарга є законною та підлягає задоволенню в повному обсязі, а саме слід поновити ОСОБА_1 строк на оскарження постанови про закінчення виконавчого провадження від 30.06.2010 року, винесеною державним виконавцем Крюківського ВДВС Креемнчуцького МУЮ Господарик Н.В. Визнати дії державного виконавця Крюківського ВДВС Креемнчуцького МУЮ Господарик Н.В. неправомірними та зобов”язати державного виконавця прийняти виконовачий лист до виконання та вчинити дії щодо повного та фактичного виконання судового рішення.

Керуючись ст.ст.3, 124 Конституції України, ст.2.ч.1, ст.5, ст.24, 37 ЗУ „Про виконавче провадження”, ст.ст.383 ч.1,2, 387, 388 ЦПК України, -

У Х В А Л И В :

    Скаргу ОСОБА_1 - задовольнити

    Поновити ОСОБА_1 строк на оскарження постанови про закінчення виконавчого провадження від 30.06.2010 року винесеної державним виконавцем Крюківського ВДВС Кременчуцького МУЮ Господарик Н.В.

    Визнати дії державного виконавця Крюківського ВДВС Кременчуцького МУЮ Господарик Н.В. неправомірними та зобов”язати державного виконавця прийняти виконавчий лист до виконання та вчинити дії щодо повного та фактичного виконання судового рішення.

    Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана до апеляційного суду Полтавської області через Крюківський районний суд м. Кременчука на протязі п’яти днів з дня її проголошення.

   

Суддя:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація