Судове рішення #10656640

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД


  Справа: №   2а-541/09/2670                                   Головуючий у 1-й інстанції:   Літвінова А.В.

Суддя-доповідач:  Цвіркун Ю.І.


  У Х В А Л А

Іменем України

"18" серпня 2010 р.                                                                                                        м. Київ

  Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі:

 Головуючого-судді –Цвіркуна Ю.І.;

суддів             –                        Зайця В.С.,

Земляної Г.В.,

  при секретарі – Петриченко Ю.П.,

 розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за  апеляційною скаргою Міністерства внутрішніх справ України  на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від  09 липня  2009 року у  справі за позовом  ОСОБА_3  до  Міністерства внутрішніх справ України  про  зобов’язання вчинити дії,

  в с т а н о в и л а:

ОСОБА_3  звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва  з позовом до Міністерства внутрішніх справ України  про  зобов’язання вчинити дії.

Постановою  Окружного адміністративного суду міста Києва від  09  липня  2009 року   позов задоволено, зобов’язано  Міністерство  внутрішніх  справ України  надати ОСОБА_3  статус учасника бойових дій  та видати відповідне посвідчення.

Не погоджуючись з  постановою  Окружного адміністративного суду міста Києва від  09 липня 2009 року,  Міністерство внутрішніх справ  України  звернулося до Київського  апеляційного адміністративного суду з апеляційною скаргою, в якій просить  ухвалене у справі судове рішення скасувати та постановити нове рішення, яким відмовити в задоволенні позову, посилаючись на порушення судом норм  матеріального та процесуального права.

Заслухавши суддю-доповідача, дослідивши докази у справі та обговоривши доводи апеляційної скарги, судова колегія приходить до висновку про відсутність підстав для задоволення апеляційної скарги.

Судом встановлено, що ОСОБА_3, 1971 року народження, проходив службу в органах внутрішніх справ з липня 1992 року, мав неодноразові заохочення за сумлінне ставлення до виконання службових обов’язків. Відповідно до наказу Міністерства внутрішніх справ України від 07 липня 2006 року №381о/с , підполковника міліції ОСОБА_3, начальника відділу взаємодії з громадськими формуваннями УДІМ ДГБ МВС України було відряджено до Спеціального миротворчого центру Київського національного університету внутрішніх справ та з 10 липня 2006 року терміном на рік направлено в тривале закордонне відрядження до складу Спеціального миротворчого підрозділу МВС України в Косово.

Згідно наказу Міністерства внутрішніх справ України від 31 серпня 2007 року №1172о/с термін відрядження позивача у складі Спеціального миротворчого підрозділу Міністерства внутрішніх справ  України в Косово було продовжено до 31 грудня 2007 року.

Статтею  5 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»(далі по тексту - Закон) учасниками бойових дій є особи, які брали участь у виконанні бойових завдань по захисту Батьківщини у складі військових підрозділів, з'єднань, об'єднань всіх видів і родів військ Збройних Сил діючої армії (флоту), у партизанських загонах і підпіллі та інших формуваннях як у воєнний, так і у мирний час.

Пунктом 2 частини першої статті 6 Закону визначено, що учасниками бойових дій визнаються: учасники бойових дій на території інших країн - військовослужбовці Радянської Армії, Військово-Морського Флоту, Комітету державної безпеки, особи рядового, начальницького складу і військовослужбовці Міністерства внутрішніх справ колишнього Союзу РСР (включаючи військових та технічних спеціалістів і радників), працівники відповідних категорій, які за рішенням Уряду колишнього Союзу РСР проходили службу, працювали чи перебували у відрядженні в державах, де в цей період велися бойові дії, і брали участь у бойових діях чи забезпеченні бойової діяльності військ (флотів). Військовослужбовці Збройних Сил України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, особи рядового, начальницького складу і військовослужбовці Міністерства внутрішніх справ України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, які за рішенням відповідних державних органів були направлені для виконання миротворчих місій або у відрядження в держави, де в цей період велися бойові дії. Перелік держав, зазначених у цьому пункті, періоди бойових дій у них та категорії працівників визначаються Кабінетом Міністрів України.

Згідно Переліку держав і періодів бойових дій на їх території, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08 лютого 1994 року №63, в редакції, що діяла на час направлення та закінчення довготривалого відрядження позивача строком на один рік (з 10 липня 2006 року по 10 липня 2007 року) у Косово, Югославію було віднесено до переліку держав і періодів бойових дій на їх території.

Судова колегія звертає увагу на те, що згідно довідки Спеціального миротворчого підрозділу Міністерства внутрішніх справ України в Косово №К1-322/68 підполковник міліції ОСОБА_3 з 10 липня 2006 року по 10 липня 2007 року дійсно перебував у закордонному відрядженні у складі Спеціального миротворчого підрозділу Міністерства внутрішніх справ України в Косово (колишня Союзна Республіка Югославія), та має право на пільги як учасник бойових дій.

Постановою Кабінету Міністрів України «Про доповнення переліку держав і періодів бойових дій на їх території»від 08 листопада 2007 року № 1296 до постанови Кабінету Міністрів України від 08 лютого 1994 року №63 «Про організаційні заходи щодо застосування Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»внесено зміни, у зв’язку з чим, період, під час якого позивач перебував на службі в Спеціальному миротворчому підрозділі Міністерства внутрішніх справ України в Косово Спеціального миротворчого центру Київського національного університету внутрішніх справ був виключений з Переліку держав і періодів бойових дій на їх території.

Пунктом 2 постанови Кабінету Міністрів України від 08 листопада 2007 року № 1296  передбачено, що прийняті до набрання чинності цією постановою рішення про надання статусу учасника бойових дій громадянам, які брали участь у подіях на території колишньої Югославії, перегляду не підлягають.

Первинний строк перебування позивача у закордонному відрядженні в складі Спеціального миротворчого підрозділу Міністерства внутрішніх справ України в Косово, згідно наказу Міністерства внутрішніх справ України від 07 липня 2006 року №381 о/с складав один рік. На період перебування позивача у цьому відрядженні територія колишньої Югославії входила до відповідного Переліку держав і періодів бойових дій на їх території, що надавало право позивачу отримати відповідний статус учасника бойових дій.

Разом з тим, враховуючи, що термін закордонного відрядження ОСОБА_3 наказом Міністерства внутрішніх справ України від 31.08.2007 №1172о/с продовжено до 31 грудня 2007 року, оформити відповідні документи на пільги як учасник бойових дій до 13 листопада 2007 року (дати набрання законної сили постановою Кабінету Міністрів України від 08 листопада 2007 року №1296) позивач не мав можливості.

Доводами  відповідача про те, що оскільки до Переліку держав і періодів бойових дій на їх території віднесено Югославію, яка припинила своє існування у 2003 році, особи, які були відряджені до Косово не мають право на відповідні пільги колегією суддів не приймаються.

Відповідно до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 08 листопада 2007 року №1296 прийняті до набрання чинності цією постановою рішення про надання статусу учасника бойових дій громадянам, які брали участь у подіях на території колишньої Югославії, перегляду не підлягають. Косово є територією колишньої Югославії.

За таких обставин колегія суддів погоджується з висновком  суду першої інстанції про те, що слід задовольнити позов  ОСОБА_3 та визнати протиправною відмову відповідача у наданні позивачу статусу учасника бойових дій та зобов’язати видати посвідчення учасника бойових дій.

Судова колегія визнає,  що суд першої інстанції  правильно встановив  обставини справи  та ухвалив судове рішення  з додержанням  норм матеріального та процесуального права.

Таким чином, враховуючи відповідні правові норми та встановлені обставини, суд апеляційної інстанції дійшов висновку про застосування статті 200 КАС України.

Керуючись  статтями 195-196, 200, 205 КАС України, колегія суддів

у х в а л и л а:

  Апеляційну скаргу Міністерства внутрішніх справ України  залишити без задоволення.

Постанову  Окружного адміністративного суду міста Києва від  09 липня  2009 року залишити без змін.

  Рішення набирає законної сили  з моменту проголошення, а  якщо його  було прийнято  за наслідками  розгляду  у письмовому провадженні, - через п’ять днів після направлення  копій особам, які беруть учать у справі  (ч. 5 статті  254 КАС України). Касаційна  скарга  на судові рішення  подається протягом  двадцяти днів після набрання  законної сили судовим рішенням  суду апеляційної інстанції, крім випадків, передбачених цим Кодексом, а в разі  складення постанови в повному обсязі  відповідно до  статті  160 цього  Кодексу –з дня  складення  постанови в повному обсязі  (ч.2 статі 212 КАС України).

  Головуючий:                                                                               

 Судді:                                                                                                     



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація