Судове рішення #10656396


КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД


 

Справа: №2-а-283/09                                                          Головуючий у 1- й інстанції Зайцев А.В     

Суддя - доповідач:  Коротких А. Ю.


  У Х В А Л А

Іменем України

05 серпня 2010 р.          м. Київ

  Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого –судді                      Коротких А.Ю.,

суддів                                         Глущенко Я.Б.,

Федорової Г.Г.,

розглянувши в порядку письмового провадження в м. Києві апеляційну скаргу Бердичівської міської ради Житомирської області на ухвалу Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області від 09 квітня 2009 року про відмову у відкритті провадження у справі за адміністративним позовом Бердичівської міської ради Житомирської області до ОСОБА_3 про знесення самовільно здійсненої добудови до господарської споруди, –

  В С Т А Н О В И В :

  У квітні 2009 року позивач звернувся до суду з зазначеним позовом про зобов’язання відповідача знести самовільно здійснену добудову до господарської споруди.

Ухвалою судді Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області від 09 квітня 2009 року відмовлено у відкритті провадження у справі.

Не погоджуючись з прийнятим рішенням, позивач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати оскаржувану ухвалу та постановити нову ухвалу з направленням справи до суду першої інстанції для продовження розгляду справи.

У зв’язку з неприбуттям жодної з осіб, які беруть участь у справі у судове засідання, хоча вони були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання, колегія суддів вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження, відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 197 КАС України.

Перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що  апеляційна скарга підлягає задоволенню, а ухвала суду –скасуванню з направленням справи до суду першої інстанції для продовження розгляду з наступних підстав .

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 199, п. 4 ч. 1 ст. 204  КАС України, за наслідками розгляду апеляційної скарги на ухвалу суду першої інстанції, яка перешкоджає подальшому провадженню у справі, суд апеляційної інстанції скасовує її і направляє справу для продовження розгляду до суду першої інстанції, якщо визнає, що судом порушено норми матеріального або процесуального права, що призвело до неправильного вирішення питання .

Відмовляючи у відкритті провадження у справі, відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України, суд першої інстанції виходив з того , що даний спір не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства, оскільки між сторонами у справі виник спір про право, який належить розглядати в порядку цивільного судочинства.

Проте з таким висновком суду не можна погодитись.

Згідно з частиною 2 статті 4 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім тих, для яких законом установлено інший порядок судового вирішення.

Пунктом 1 частини 1 статті 3 КАС України справу адміністративної юрисдикції визначено як переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, у тому числі на виконання делегованих повноважень.

Суб'єктом владних повноважень є орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень (пункт 7 частини 1 статті 3 КАС України).

Частиною 2 статті 50 КАС України встановлено, що позивачем в адміністративній справі можуть бути громадяни України, іноземці чи особи без громадянства, підприємства, установи, організації (юридичні особи), суб'єкти владних повноважень, причому останні, як випливає з пункту 5 частини 4 цієї статті, - у випадках, встановлених законом.

Згідно з підпунктами 3, 6 пункту «б»частини 1 статті 31 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належить, зокрема, зупинення у передбачених законом випадках будівництва, яке проводиться з порушенням містобудівної документації та проектів окремих об'єктів, вирішення відповідно до законодавства спорів з питань містобудування, а згідно з підпунктом 4 пункту «а»частини 1 статті 38 цього Закону –звернення до суду про визнання незаконними актів органів виконавчої влади, інших органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, які обмежують права територіальної громади, а також повноваження органів і посадових осіб місцевого самоврядування.

Аналіз наведених норм законодавства свідчить, що даний спір є публічно-правовим, оскільки виник за участю суб'єкта владних повноважень, який реалізовував у спірних правовідносинах надані йому чинним законодавством владні управлінські функції стосовно забезпечення законності, правопорядку, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян. Справа за позовом такого суб'єкта належить до компетенції адміністративних судів.

Враховуючи вищенаведене, колегія суддів приходить до висновку про необхідність скасування оскаржуваної ухвали та направлення справи до суду першої інстанції для продовження розгляду справи.

 Керуючись ст.ст. 195, 197, 199, 204, 205, 206, 212, 254 КАС України, суд –

  У Х В А Л И В :

  Апеляційну скаргу Бердичівської міської ради Житомирської області –задовольнити.

 Ухвалу судді Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області від 09 квітня 2009 року –скасувати.

Справу направити до Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області для продовження розгляду справи.

 Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення і оскарженню не підлягає.

          

Головуючий суддя                                                                      Коротких А.Ю.

Судді:                                                                      Глущенко Я.Б.

                                                                                 Федорова Г.Г.                                                                                                   

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація