Справа № 2-968/ 2010 р.
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 липня 2010 року м. Токмак
Токмацький районний суд Запорізької області у складі:
головуючого судді: Новикової Н.В
при секретарі: Похвалітовій М.В.
розглянув у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Токмацької міської ради; треті особи: ОСОБА_2, ОСОБА_3 про встановлення факту проживання однією сім’єю та визнання права власності,
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Токмацької міської ради; треті особи: ОСОБА_2, ОСОБА_3, який уточнила, та в якому просила встановити факт її проживання однією сім'єю з ОСОБА_4; визнати за нею право власності на ј частину жилого будинку по АДРЕСА_1, Запорізької області в порядку спадкування за законом, як за спадкоємицею четвертої черги, після ОСОБА_4, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 року
В обґрунтування позовних вимог вказала, що перебувала в зареєстрованому шлюбі з ОСОБА_4 з 8 жовтня 1969 р. по 20 липня 1988 р., однак після розірвання шлюбу помирилися та продовжували спільно проживати в АДРЕСА_1, до ІНФОРМАЦІЯ_1 р. - дня смерті чоловіка ОСОБА_4 Після його смерті відкрилась спадщина до складу якої входить ј частина вказаного будинку. Діти, як спадкоємці першої черги, від прийняття спадщини відмовились на користь матері, однак оскільки вона не може підтвердити факт проживання з ОСОБА_4 з 27.11.2003 р. по 06.07.2006 р. так як була прописана у сина в м. Сімферополь, в неї виникли труднощі у оформленні спадщини і вона вимушена звернутися до суду з вказаним позовом.
В судовому засіданні позивачка позов підтримала, просила його задовольнити з підстав, викладених у позові..
Представник відповідача – Токмацької міської ради в судове засідання не з’явився, відповідно до наданої суду заяви просив розглянути справу без їх участі.
Треті особи: ОСОБА_2 у судове засідання не з’явився, відповідно до заяви не заперечував проти задоволення позову, просив розглянути справу за його відсутності; ОСОБА_3 в судовому засіданні позов визнав, не заперечував проти його задоволення.
Свідки ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7 в судовому засіданні підтвердили факт проживання ОСОБА_1 та ОСОБА_4 однією сім’єю в АДРЕСА_1.
Суд, заслухавши сторони, свідків, дослідивши письмові матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Так, судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що ОСОБА_1 з 08.10.1969 р. перебувала у шлюбі з ОСОБА_4, що підтверджується свідоцтвом про одруження; 20.07.1988 року шлюб було розірвано, про що свідчить свідоцтво про розірвання шлюбу, що є в матеріалах справи. Як пояснили свідки, після розірвання шлюбу ОСОБА_1 проживала з ОСОБА_4 однією сім’єю в АДРЕСА_1. Відповідно до витягу з реєстру права власності на нерухоме майно № 26083008 ОСОБА_1 на підставі договору дарування р. № 1898 від 11.12.1992 р. належить ѕ АДРЕСА_1.
ІНФОРМАЦІЯ_2 р. помер ОСОБА_4, що підтверджується свідоцтвом про смерть. Після померлого, Токмацькою державною нотаріальною конторою було відкрито спадкову справу 20.08.2009 р. за № 236/09, що підтверджується витягом зі Спадкового реєстру (спадкові справи). Спадкова справа заведена за заявами ОСОБА_3 та ОСОБА_2, які відмовились від права на прийняття спадщини на користь дружини спадкодавця – ОСОБА_1. Інших спадкоємців не зазначено.
Згідно ст. 328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом.
Згідно ст. 1258 ЦК України спадкоємці за законом одержують право на спадкування почергово. Кожна наступна черга спадкоємців за законом одержує право на спадкування у разі неприйняття спадщини або відмови від її прийняття спадкоємців попередньої черги.
Відповідно до ст. 1268 ЦК України с падкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 ЦК УКраїни, він не заявив про відмову від неї.
Часом відкриття спадщини після смерті спадкодавця ОСОБА_4 є ІНФОРМАЦІЯ_2 рік. Згідно ст.1265 ЦК України позивачка, є спадкоємцем четвертої черги, постійно проживала зі спадкодавцем, що підтверджується копією паспорта та показаннями свідків.
Таким чином, враховуючи, що позивачка є єдиною спадкоємицею за законом, прийняла спадщину, суд приходить до висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 обґрунтовані та підлягають задоволенню.
Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 328, 1268, 1269, 1270 ЦК України, ст.ст.10, 11, 60, 88, 208-209, 212-215 ЦПК України, суд, -
в и р і ш и в :
Позов задовольнити.
Встановити факт проживання однією сім’єю ОСОБА_4 та ОСОБА_1 з 20 липня 1988 року до ІНФОРМАЦІЯ_2 р. до дня смерті ОСОБА_4
Визнати за ОСОБА_1 право власності на ј житлового АДРЕСА_1, в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_4, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року.
Рішення суду може бути оскаржене до апеляційного суду Запорізької області через Токмацький районний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження рішення суду протягом десяти днів з дати проголошення рішення і поданням після цього апеляційної скарги протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.
Суддя: /підпис/
ЗГІДНО З ОРИГІНАЛОМ:
Суддя:
- Номер: 2-п/461/4/17
- Опис:
- Тип справи: на заяву про перегляд заочного рішення
- Номер справи: 2-968
- Суд: Галицький районний суд м. Львова
- Суддя: Новікова Наталія Валеріївна
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 04.01.2017
- Дата етапу: 20.02.2017
- Номер: 2/2407/2777/11
- Опис: про стягнення аліментів
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-968
- Суд: Новоселицький районний суд Чернівецької області
- Суддя: Новікова Наталія Валеріївна
- Результати справи: заяву задоволено повністю
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 26.09.2011
- Дата етапу: 03.11.2011
- Номер:
- Опис: позбавлення батьківських прав
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-968
- Суд: Сокальський районний суд Львівської області
- Суддя: Новікова Наталія Валеріївна
- Результати справи: заяву задоволено повністю
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 15.04.2010
- Дата етапу: 24.06.2010