Судове рішення #10630957

                                   

     АПЕЛЯЦІЙНИЙ  СУД ПОЛТАВСЬКОЇ  ОБЛАСТІ  

Справа №  22ц-  8934- 2010            Головуючий по 1-й інстанції  

                        Кузнєцова О.Ю.

                                                        Суддя-доповідач Прядкіна О.В.

                                             У  Х  В  А   Л   А

                                   І М Е Н Е М        У К Р А Ї Н И

26  cерпня 2010 року                     м.Полтава

Колегія суддів судової палати з цивільних справ апеляційного суду Полтавської області у складі

Головуючого –судді   Прядкіної О.В.

Суддів Дряниці Ю.В.,  Гасія Ю.В.

розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Полтаві   цивільну справу  за апеляційною  скаргою управління Пенсійного фонду України Октябрського району м.Полтави

на  постанову Октябрського районного суду м.Полтави  Полтавської області від  03 червня  2010р.

по справі  за  позовом  ОСОБА_3 до управління Пенсійного фонду України Октябрського району м.Полтави  про зобов»язання  здійснити перерахунок  пенсії

судова колегія, заслухавши   доповідь судді-доповідача апеляційного суду Прядкіної О.В., -

                                      В С Т А Н О В И Л А :

Постановою  Октябрського районного суду м.Полтави  Полтавської області від 03 червня  2010р.   позов ОСОБА_3  задоволено частково.

Зобов»язано управління  управління Пенсійного фонду України Октябрського району м.Полтави  здійснити, починаючи  з 01.01.2009р. по день ухвалення  даного судового рішення  перерахунок  пенсії  ОСОБА_3    та нараховувати її  у відповідності до вимог  ч.4    ст.54 Закону  України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» по другій  групі  інвалідності  у   розмірі 8 мінімальних пенсій за віком,визначеної   ч.1 ст.28 Закону України «Про загальнообов»язкове  державне пенсійне страхування»  та з дійснити  дії щодо виплати донарахованих сум.

Зобов»язано управління  Пенсійного фонду України Октябрського району м.Полтави, здійснити  нарахування  додаткової пенсіїї  ОСОБА_3     , як інваліду  2 групи  по захворюванню, пов»язаному  з  Чорнобильською катастрофою, в  розмірі 75% мінімальної  пенсій за віком, визначеної   ч.1 ст.28 Закону України «Про загальнообов»язкове  державне пенсійне страхування» з 01.01.2009р. по день ухвалення  даного судового рішення   та з дійснити  дії щодо виплати донарахованих сум.

В іншій частині позовних вимог відмовлено.

Постанова  оскаржена  Управлінням Пенсійного фонду України Октябрського району м.Полтави  яке в  апеляційній скарзі прохає її скасувати з підстав порушення норм матеріального права та ухвалити нове рішення, яким у задоволенні позовних вимог відмовити .

                   

Колегія суддів, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, приходить до висновку, що остання задоволенню не підлягає.

Як видно з матеріалів справи і вірно встановлено  судом першої інстанції, позивач є постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи першої категорії і йому встановлено другу групу інвалідності.

Відповідно до ст.50 Закону України “Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” особам, віднесеним до постраждалих першої категорії, що є інвалідами 2 групи, призначається щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров’ю, в розмірі 75 відсотків мінімальної пенсії за віком.

Частиною четвертою статті 54 вищезгаданого Закону встановлено, що в усіх випадках розмір пенсії для інвалідів ІІ групи, щодо яких встановлено зв’язок з Чорнобильською катастрофою, не може бути нижчим  8 мінімальних пенсій за віком.

При таких обставинах правильними є висновок суду про те, що позивач має право на призначення державної пенсії у розмірі, не меншому 8 мінімальних пенсій за віком та щомісячної додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю, у розмірі 75 відсотків мінімальної пенсії за віком.

Наявність такого права у позивача є визначальним для вирішення даного спору, крім того, це право гарантується Конституцією України (ч.2 ст.46).

Отже, виходячи з принципу пріоритетності законів над підзаконними актами, суд першої інстанцій прийшов до правильного висновку, що при визначенні розміру пенсії позивачеві застосуванню підлягають ст.ст. 50, 54 Закону України “Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.

Зі змісту  зазначених  норм випливає, що за основу нарахування пенсії та щомісячної додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю, береться мінімальна пенсія за віком, розмір якої згідно чинного законодавства визначається лише за правилами, передбаченими ч.1 ст. 28 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.

Крім того, відповідно до ч.3 ст.67 Закону України “Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” у разі збільшення розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом, підвищується розмір пенсії, визначений відповідно до статті 54 цього Закону, а також розмір додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю, особам, віднесеним до 1, 2, 3, 4 категорій. Перерахунок пенсії здійснюється з дня встановлення нового розміру прожиткового мінімуму.

Частиною першою статті 28 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” визначено, що мінімальний розмір пенсії за віком встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом.

Таким чином, новий мінімальний розмір пенсії за віком залежить від нового розміру прожиткового мінімуму.

Оскільки позивачеві слід визначати пенсію виходячи з мінімальної пенсії за віком, яка встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, то в разі збільшення розміру цього прожиткового мінімуму перерахунок пенсії позивачеві повинен проводитись виходячи з нового розміру мінімальної пенсії за віком.

Тому правильними також є висновки суду щодо протиправності відмови відповідачем у перерахунку пенсії в разі встановлення нового розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Враховуючи викладене, колегія суддів вважає, що  місцевим судом прийнято законне та обґрунтоване рішення, а тому підстав для його скасування чи зміни не вбачається.

           Керуючись ст.ст.303,304-1, 307, 308, 314, 315, 317 ЦПК України, колегія суддів, -

У Х В А Л И Л А :

        Апеляційну скаргу   Управління Пенсійного фонду України   Октябрського району м.Полтави    відхилити.

 Постанову Октябрського районного суду м.Полтави  Полтавської області від  03 червня  2010р.   залишити без змін.

Ухвала  апеляційного суду є остаточною та оскарженню не підлягає.

     С У Д Д І :                            /   Підписи                        /

                             З Оригіналом згідно :

         

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація