Судове рішення #10625674

                                                                                                                      Справа № 2-511/2010

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

13 серпня 2010 року  Сумський районний суд Сумської області під головуванням судді  Куца В.І., при секретарі Кібкало І.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Суми справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа: служба у справах дітей Сумської районної державної адміністрації, про надання дозволу на виїзд за межі України малолітньої дитини,

                                                                     В С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до ОСОБА_2, третя особа: служба у справах дітей Сумської районної державної адміністрації, про надання дозволу на виїзд за межі України на територію Російської Федерації малолітньої дитини з тих підстав, що від шлюбу з відповідачем вони мають неповнолітню дитину ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.

За рішенням Сумського районного суду від 5 червня 2008 року їх шлюб був розірваний.

Після розірвання шлюбу дочка залишилась проживати разом з нею і перебуває на її утриманні. У квітні 2008 року шлюбні відносини між ними були припинені, відповідач залишив сім’ю і став проживати в квартирі своєї матері в смт. Степанівка.

З того часу вони з відповідачем ніяких відносин не підтримують. Він не підтримує ніяких взаємовідносин з неповнолітньою дочкою, не цікавиться нею, не приймає участі у її вихованні і нерегулярно надає матеріальну допомогу на її утримання.

Вони разом з неповнолітньою дочкою часто приїжджали в гості до її рідної сестри та доччиної тітки ОСОБА_4 в смт. Глушково Курської області. Її неповнолітня дочка подружилась зі своєю двоюрідною сестрою неповнолітньою ОСОБА_4, що позитивно впливає на її розвиток та виховання.

Вона бажає разом з дочкою і надалі підтримувати родинні стосунки з ОСОБА_4 і навіщувати її родину у смт. Глушково Курської області, але для виїзду неповнолітньої дитини за межі України в Російську Федерацію необхідна згода її батька ОСОБА_5

Вона неодноразово зверталась до відповідача з проханням оформити нотаріально посвідчену заяву про надання ним дозволу на виїзд неповнолітньої дочки за межі України до Російської Федерації, але він відмовив їй в цьому.

    В судовому засіданні ОСОБА_1 позов підтримала повністю.

Відповідач ОСОБА_2 повторно в судове засідання не з’явився, хоч про час судового розгляду справи був належним чином повідомлений.

Представник третьої особи – служба у справах дітей Сумської районної державної адміністрації повторно в судове засідання не з’явився, хоч про час судового розгляду справи третя особа була належним чином повідомлена. В письмовій заяві представник служби з позовом була згодна і просила провести судовий розгляд справи без її участі.

Заслухавши пояснення позивачки, допитавши свідків та дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає повному задоволенню.

Сторони перебували в зареєстрованому шлюбі з 7 серпня 2004 року і від шлюбу мають неповнолітню дочку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, що підтверджується копіями свідоцтв про одруження та про народження (а.с. 7,8).

За рішенням Сумського районного суду від 5 червня 2008 року шлюб між сторонами був розірваний і з відповідача на користь позивачки стягуються аліменти на утримання їх неповнолітньої дочки ОСОБА_6 в розмірі 1\4 частини з усіх видів його заробітку (а.с. 9).

В теперішній час дитина проживає разом з позивачкою і перебуває на її утриманні, сторони однією сім’єю не проживають. Відповідач не займається вихованням неповнолітньої дочки ОСОБА_6 і надає кошти на її утримання не в повному обсязі і періодично.

Позивачка разом з неповнолітньою дочкою часто приїжджала в гості до своєї рідної сестри ОСОБА_4, яка проживає в смт. Глушково Курської області Російської Федерації, і має намір надалі підтримувати з нею та її родиною родинні стосунки. Неповнолітня дочка позивачки подружилась з неповнолітньою дочкою ОСОБА_4 – ОСОБА_9  (її двоюрідною сестрою) , що позитивно впливає на розвиток та виховання дитини.

Дані обставини підтвердили в судовому засіданні свідки: ОСОБА_7 та ОСОБА_8

Згідно письмового висновку служби у справах дітей Сумської райдержадміністрації вона не заперечує проти виїзду за межі України малолітньої дитини на територію Російської Федерації.

Для такого виїзду неповнолітньої дитини необхідна згода батька, але він ухиляється від надання дозволу на це в установленому законом порядку.

Таким чином необхідно надати дозвіл позивачці на виїзд разом з неповнолітньою дочкою ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_4, за межі України на територію Російської Федерації, оскільки це відповідає інтересам дитини.

Керуючись ст. ст.  10, 11, 60, 212 – 215 ЦПК України, ст. 141 СК України, 1, 4 Закону України «Про порядок виїзду з України та в’їзду  до України  громадян України», Правилами перетинання державного кордону громадянами України,

             В И Р І Ш И В:

Надати дозвіл ОСОБА_1 на виїзд разом з неповнолітньою дочкою ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, за межі України на територію Російської Федерації.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до апеляційного суду Сумської області через районний суд протягом 10-и днів з дня його проголошення.

Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом 10-и днів з дня отримання копії цього рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.

    Суддя                                 /підпис/

    з оригіналом згідно

Суддя                                     В.І. Ку ц

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація