Справа № 1-129
В И Р О К
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21 серпня 2010 року Томашпільський районний суд Вінницької області
в складі : головуючого Маліновського О.А.
при секретарі Усатій Т.Є.
з участю прокурора Дацюка С.М.
адвоката ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Томашпіль справу про обвинувачення ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця і жителя АДРЕСА_1, українця, громадянина України, освіта середня- спеціальна, не одруженого, не працюючого, раніше не судимого, у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст.289 КК України,-
ВСТАНОВИВ:
1 липня 2010 року біля 01 год. 00 хв. ОСОБА_2 перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння, на задньому сидінні в автомобілі ЗАЗ-1102, номерний знак НОМЕР_1, що знаходився на території АЗС «Wels», розташованої при виїзді із смт. Томашпіль і належав ОСОБА_3, з метою незаконного заволодіння транспортним засобом, скориставшись тимчасовою відсутністю власника ОСОБА_3 пересів за кермо та незаконно заволодів даним автомобілем, вартість автомобіля згідно висновку експерта № 8 від 06.07.2010 року становить 7687,4 грн.
В судовому засіданні ОСОБА_2 вину в пред'явленому йому обвинуваченні визнав повністю, щиро розкаявся у вчиненому і вважає, як і інші учасники судового процесу за можливе при дослідженні доказів по справі обмежитись його допитом та допитом його законного представника. Враховуючи, що фактичні обставини справи ніким не оспорюються, цивільний позов не заявлено, завдані збитки відшкодовано. З’ясувавши розуміння учасниками процесу змісту обставин, які не будуть досліджуватись, роз’яснивши, що у такому випадку вони будуть позбавлені права оспорювати ці фактичні обставини у апеляційному порядку, впевнившись у добровільності та істинності їх позиції, суд вважає обсяг доказів, що підлягають дослідженню, визначити допитом підсудного та його законного представника.
По суті пред'явленого обвинувачення ОСОБА_2 пояснив, 1 липня 2010 року біля 01 год. 00 хв. після розпиття спиртних напоїв з ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 та ОСОБА_3 перебували на АЗС при виїзді з смт. Томашпіль. У ОСОБА_3 є у власності автомобіль ЗАЗ-1102 у якому вони перебували на автозаправці. Коли ОСОБА_3 вийшов із автомобіля, яким керував, щоб придбати бензину та пива, він сидів на задньому сидіні автомобіля, потім швидко переліз на сидіння водія завів автомобіль та виїхав із території автозаправки сказавши, що хоче пожартувати із ОСОБА_3. ОСОБА_5 та ОСОБА_4 спали в автомобілі, оскільки були в стані алкогольного сп»яніння. ОСОБА_6 сказала йому зупинитись та вийшла із автомобіля в цетрі селища. Потім хтось сказав, щоб він повернув автомобіль потерпілому. На відстані 300 м. від старої автобусної станції він різко повернув автомобіль у вулицю та невпоравшись із керуванням допустив перекидання автомобіля. Вони всі вилізли через переднє вибите скло та через деякий час були затримані працівниками міліції.
Законний представник підсуднього ОСОБА_7, пояснив, що буде належним чином займатись вихованням свого сина, та більше недопустить вчинення ним злочинів та правопорушень, просить підсуднього суворо не наказувати.
В поданій суду заяві потерпілий ОСОБА_3 просить справу розглянути без його участі, претензій до підсуднього немає, збики відшкодовано.
Заслухавши пояснення підсудного, законного представника, думку прокурора, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що вина ОСОБА_2 у вчиненні злочину доказана і його дії правильно кваліфіковані за ч. 1 ст. 289 КК України, як незаконне заволодіння транспортним засобом.
Призначаючи покарання, суд враховує тяжкість скоєного, особу підсудного, який повністю визнав вину, щиро розкаявся у вчиненому, активно сприяв розкриттю злочину, добровільно відшкодував завдані збитки потерпілому, являється неповнолітнім, що суд визнає пом»якшуючими обставинами, обставиною, що обтяжує покарання являється вчинення злочину у стані алкогольного сп»яніння, враховуючи обставини за яких вчинено злочин, і вважає, що необхідним та достатнім покаранням для виправлення ОСОБА_2 та попередження нових злочинів є покарання у виді позбавлення волі зі звільненням від відбуття покарання з випробуванням та іспитовим строком.
На підставі викладеного, керуючись ст. 323-324 КПК України, суд ,
З А С У Д И В :
ОСОБА_2 визнати винним у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 289 КК України і призначити йому покарання у виді трьох років позбавлення волі.
На підставі ст. 104 КК України звільнити від відбуття покарання з випробуванням та іспитовим строком 1 рік.
У відповідності з ч. 3 ст. 76 КК України зобов»язати підсуднього ОСОБА_2 повідомляти органи кримінально-виконавчої інспекції про зміну місця проживання чи роботи.
Запобіжний захід ОСОБА_2 до вступу вироку у законну силу залишити попередній – підписку про невиїзд.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь НДКЕЦ при ГУМВС України у Вінницькій області 120 грн. 07 коп. за проведення товарознавчої експертизи.
Речовий доказ по справі: автомобіль ЗАЗ-1102, номерний знак НОМЕР_1, який переданий під зберігальну розписку потерпілому ОСОБА_3, повернути йому за належністю.
Вирок може бути оскаржений протягом 15 діб з моменту проголошення до апеляційного суду Вінницької області через Томашпільський райсуд.
Суддя :