Справа № 2-232-10
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 липня 2010 року Піщанський районний суд
Вінницької області
в складі : головуючого судді Боднара В.В.
при секретарі Цимбалістій О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до Дмитрашківської сільради про визнання права власності на спадщину ( об*єкти нерухомого майна ) , -
ВСТАНОВИВ :
Своїм позовом до суду ОСОБА_1 просив визнати за ним право власності на спадщину ( об*єкти нерухомого майна ) , яка залишилась після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 його батька ОСОБА_2
При цьому посилався на те , що після смерті батька залишилась спадщина – житловий будинок , розташований в АДРЕСА_1 з господарськими спорудами .
Свідоцтво про право на спадщину за законом він отримати не може , оскільки померлий при житті не отримав в сільраді свідоцтво про право власності на будинок .
Такий документ сільрада на його ім.*я видати не може .
В судовому засіданні свої вимоги ОСОБА_1 підтримав .
Відповідач в судове засідання не з*явився , звернувшись до суду з письмовою заявою про розгляд справи у його відсутність , не заперечуючи проти задоволення позову .
Аналізуючи встановлене , суд вважає позов підлягаючим задоволенню , оскільки він ґрунтується на матеріалах справи , а саме : свідоцтві про смерть батька позивача ( а.с.5 ) ; свідоцтві про його народження , у відповідності до якого померлий був його батьком ( а.с. 6 ) ; технічному паспорті на житловий будинок ( а.с. 8 ) .
У відповідності до ст.328 ЦК України право власності набувається на підставах , що не заборонені законом , зокрема із право чинів , і вважається набутим правомірно , якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність права власності не встановлена судом .
До участі в справі в якості відповідача було залучено Дмитрашківську сільраду , як орган , який в силу ст.335 ЦК України наділений повноваженнями управляти безхазяйним майном і ініціювати питання про передачу такого майна у комунальну власність .
Згідно до ст.ст. 1216 -1218 , 1220 -1223 ЦК України позивач має право на спадкування за законом , оскільки інших спадкоємців немає .
На підставі ст.ст. 328 , 335 , 1216-1218 , 1258 цк України , керуючись ст.ст. 15 , 57 , 208 , 209 , 212-215 , 292 , 294 ЦПК України , суд , -
ВИРІШИВ :
Позов задовольнити . Визнати за ОСОБА_1 право власності на спадщину ( об*єкти нерухомого майна ) , яка відкрилась після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 його батька ОСОБА_2 – будинок , розташований в АДРЕСА_1 , позначений в плані літерою «А» , загальною площею 100.1 кв.м. , жилою площею – 57.1 кв.м. , веранду – « а « , веранду – « а-1 « , ганок –« а-2 « , ганок – « а-3 « , погріб – « Б «, огорожа – « 1-2 « .
Рішення може бути оскаржено шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів після проголошення .
Апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження .
СУДДЯ :