Судове рішення #10620043

Справа № 2-2978/10

  РІШЕННЯ  

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 серпня 2010 року Красноармійський міськрайонний суд  Донецької області

в складі:     головуючого –     судді Писанець Н.В.

                          при секретарі –     Яцина Є.І.

розглянувши у судовому засіданні у м.Красноармійську цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третьої особи без самостійних вимог на предмет спору – ОСОБА_3 про відшкодування матеріальної та моральної шкоди, спричиненої в результаті дорожньо-транспортної пригоди,-

В С Т А Н О В И В:

30.04.2010 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 про відшкодування матеріальної та моральної шкоди, спричиненої в результаті дорожньо-транспортної пригоди. На підтвердження позовних вимог позивач зазначив, що 13.10.2009р. приблизно об 11 годині 30 хвилин ОСОБА_2, керуючи автомобілем ІЖ - 412. р.н. НОМЕР_1, що належить на праві власності ОСОБА_4- здійснив зіткнення з автомобілем позивача , що належить йому на праві приватної власності. Постановою Красноармійського міськрайонного суду від 06.11.2009р. ОСОБА_2 було визнано винним у скоєнні правопорушення, передбаченого ст. 124ч.1 КУпАП на накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу у доход держави у розмірі 340 грн. Постанова суду набула чинності 18.11.2009р.

Від дій відповідача ОСОБА_2, позивачу була спричинена матеріальна шкода у вигляді пошкодження автомобіля, яка згідно наданої «Експертним бюро Кибенко и Ко» калькуляцією вартості відновлюваних робіт оцінена у 12032,00 грн., кошти, сплачені за проведення авто товарознавчого дослідження у розмірі 500,00 грн.,  а також витрати по сплаті судового збору у розмірі 137,22 грн. та витрати на сплату інформаційно-технічного забезпечення розгляду справи у розмірі 120,00 грн., а також спричинена моральна шкода, яка виразилися в моральних стражданнях по факту пошкодження його автомобіля, чим був порушений його звичайний образ життя,  це визвало у нього сильне емоціональне хвилювання, та понесені моральні страждання позивач оцінює у 1600,00 грн.   Просить суд задовольнити його позовні вимоги у повному обсягу та стягнути з відповідача на його користь – у рахунок відшкодування матеріальної шкоди 12532,00 грн., у рахунок відшкодування моральної шкоди 1600,00 грн., у рахунок відшкодування понесених судових витрат 257,22 грн.

В судовому засіданні позивач підтримав свої позовні вимоги в повному обсязі, просив їх задовольнити.

Відповідач, присутній у судовому засіданні, позовні вимоги визнав в повному обсягу, згоден з заявленим розміром відшкодування матеріальної та моральної шкоди та судовими витратами, визнав свою вину у спричиненні ОСОБА_1 шкоди та готов понести цивільну відповідальність за свої дії.

Суд, вислухавши пояснення позивача та відповідача, вважає, що позов підлягає задоволенню за наступними підставами.

В судовому засіданні встановлено, що 13.10.2009р. приблизно об 11 годині 30 хвилин ОСОБА_2, керуючи автомобілем ІЖ - 412. р.н. НОМЕР_1, що належить на праві власності ОСОБА_4- здійснив зіткнення з автомобілем позивача , що належить йому на праві приватної власності. Постановою Красноармійського міськрайонного суду від 06.11.2009р. ОСОБА_2 було визнано винним у скоєнні правопорушення, передбаченого ст. 124ч.1 КУпАП на накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу у доход держави у розмірі 340 грн. Постанова суду набула чинності 18.11.2009р.

Згідно ст.28 Конституції України, кожен має право на повагу до його гідності. Ніхто не може бути підданий такому, що принижує його гідність, поводженню.

Відповідно до ст.28 КПК України потерпілий, тобто особа, якій злочином заподіяно моральну, фізичну або майнову шкоду, вправі пред’явити цивільний позов про стягнення моральної шкоди в кримінальному процесі або в порядку цивільного судочинства.  

Відповідно до ст.60 ЦПК України кожна сторона зобов’язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, докази подаються сторонами, які беруть участь по справі.

Згідно ст.61 ЦПК України, вирок у кримінальній справі, що набрав законної сили, обов’язкові для суду, що розглядає справу про цивільно-правові наслідки дій особи, стосовно якої ухвалено вирок, з питань, чи мали місце ці дії та чи вчинені вони цією особою.

Згідно з вимогами п. 4 ст. 174 ЦПК України, у разі визнання відповідачем позову, суд за наявності для того законних підстав, ухвалює рішення про задоволення позову. Якщо визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд.

У судовому засіданні встановлено, що визнання ОСОБА_2 позовних вимог ОСОБА_1 не суперечить закону та не порушує прав, свобод та інтересів інших осіб.

Наданим висновком спеціаліста «Експертного бюро Кибенко и Ко» №65, від 22.10.2009р.,  калькуляцією вартості відновлюваних робіт по ремонту автомобіля ВАЗ-21033 реєстр.№ НОМЕР_2, встановлена вартість матеріальної шкоди, спричиненої автомобілю позивача ОСОБА_1 у розмірі 12032,00 грн. (а.с.13-19). Вартість проведеного дослідження визначена у 500,00 грн. та сплачена позивачем, що підтверджується квитанціями (а.с.12).

Стосовно позовних вимог ОСОБА_1 у частині відшкодування моральної шкоди, суд приходить до наступного.  

Відповідно до ст. ст. 23, 1167 ЦК України  особа має право на відшкодування моральної шкоди, завданої внаслідок порушення її прав.

Роз»яснення Пленуму Верховного Суду України від 31.03.1995 року із змінами від 25.05.2001 року «Про судову практику по справам про відшкодування моральної (немайнової) шкоди» пов»язують факт заподіяння моральної шкоди не лише зі станом напруженості під впливом сильнодіючого впливу, яким є стрес, а із наявністю втрат фізичного і психічного характеру, які тягнуть за собою порушення нормальних життєвих зв»язків позивачів, зменшення їх суспільної активності, потребують від них додаткових зусиль для організації життя.

Суд вважає, що діями відповідача ОСОБА_2 позивачу спричинені моральні страждання, пов’язанні із відчуттям втрати гідності та самоповаги у зв»язку з діями останнього, встановленими Постановою Красноармійського міськрайонного суду від 06.11.2009р. На підставі чого, положення позивача зазнало суттєвих змін – погіршився налагоджений уклад його життя та життєвих зв»язків, нормалізація яких вимагає додаткових зусиль, він почував себе морально пригнічено у зв»язку із пошкодженням його автомобілю, та така ситуація є прямим наслідком дій відповідача.

Відповідно до ст.23 ЦК України, особа має право на відшкодування моральної шкоди, внаслідок порушення її прав. Розмір відшкодування моральної шкоди суд визначає в межах заявлених вимог залежно від характеру та обсягу заподіяних позивачу моральних та фізичних страждань з урахуванням ступеня вини відповідача.

Визначаючи розмір моральної шкоди, суд враховує характер, глибину душевних страждань позивача, і відповідно до ч.2 ст.23 ЦК України, виходячи з засад розумності та справедливості та за умови визнання у повному обсягу позовних вимог відповідачем, суд  повністю задовольняє позовні вимоги ОСОБА_1 та стягує на його користь у рахунок відшкодування моральної шкоди 1600,00 грн.

Також, відповідно до вимог ст. 88 ЦПК України, стороні на користь якої ухвалено рішення підлягають відшкодуванню понесені судові витрати.

Таким чином, зібрані у справі докази та їх належна оцінка вказують на наявність підстав для задоволення у повному обсягу позову ОСОБА_1 про відшкодування матеріальної та моральної шкоди, судових витрат, спричинених дорожньо-транспортною пригодою.

З урахуванням викладеного, керуючись ст.28 Конституції України, ст.ст.11, 14, 15, 16, 23 Цивільного Кодексу України, ст.ст.10, 11, 81, 88, 209, 212, 214-215, 224-226 ЦПК України, ст.28 КПК України, суд,-

В И Р І Ш И В :

Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити повністю.

Стягнути з  ОСОБА_2, на користь ОСОБА_1 у відшкодування матеріальної шкоди 12 532,00 (дванадцять тисяч п»ятьсот тридцять дві) грн. 00 коп.

Стягнути з  ОСОБА_2, на користь ОСОБА_1 у відшкодування моральної шкоди 1600,00 (одна тисяча шістсот) грн. 00 коп.

Стягнути з  ОСОБА_2, на користь ОСОБА_1, понесені судові витрати 257,22 грн. (двісті п»ятдесят сім) грн. 22 коп.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Донецької області через Красноармійський міськрайонний суд Донецької області шляхом подачі протягом десяти днів, з дня проголошення рішення, апеляційної скарги на рішення суду.

                   

        Суддя:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація