Справа № 2-а-105/2010
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 серпня 2010 року Кіровський районний суд Автономної Республіки Крим
у складі: головуючого - судді Чулуп О.С.
при секретарі - Кашка В.Ф.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт.Кіровське справу за позовом
ОСОБА_1 до
Управління Пенсійного фонду України в Кіровському районі АР Крим
про скасування постанови,
в с т а н о в и в :
Позивач звернувся до суду з позовом до Управління Пенсійного фонду України в Кіровському районі АР Крим про скасування постанови начальника Управління Пенсійного фонду України в Кіровському районі АР Крим № 4 від 10.03.2010р. Вказує, що оскаржуваною постановою позивача було притягнуто до адміністративної відповідальності як посадову особу КП«Екосервіс Кіровське» та накладено стягнення у вигляді штрафу в розмірі 425грн. в зв'язку з несплатою та несвоєчасною сплатою авансових платежів у вигляді сум страхових внесків одночасно при видачі заробітної плати за грудень 2007р., січень, листопад 2008р., лютий, квітень, травень, червень 2009р. та січень 2010р. Оскаржувану постанову позивач вважає незаконною, оскільки нею не порушено вимог ч.3 ст.165-1 КУпАП, оскільки обов’язок здійснювати перерахунок внеску на обов’язкове державне пенсійне страхування за період, що вказаний у оскаржуваній постанові було дотримано, дані виплати заробітної плати та страхових снесків не можна вважати авансовими і такі виплати заробітної плати не можна вважати здійсненими у базовий період, оскільки на підприємстві у 2008 -2010 роках завжди була заборгованість із виплати заробітної плати. Окрім цього позивач вказує, що в період з вересня 2009р. не було можливості здійснити перерахунок внеску на обов’язкове державне пенсійне страхування через арешт рахунків підприємства
Відповідач позов не визнав з підстав вказаних в письмовому запереченні від 08.04.2010р. Відповідач вказує також, що відповідно до ст.20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. При цьому в разі здійснення протягом базового звітного періоду виплат (виплати доходу), на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески, страхувальники одночасно з видачею зазначених сум зобов'язані сплачувати авансові платежі у вигляді сум страхових внесків, що підлягають нарахуванню на зазначені виплати (дохід).
Окрім цього відповідач вказує, що страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків. Відповідач також пояснив, що базовим звітним періодом є календарний місяць. Відповідач вказує, що з вини позивача як головного бухгалтера підприємства допущено було порушення строків сплати страхових внесків до Пенсійного фонду України, тому відповідач вважає, що діяв у точній відповідності на вищенаведених норм, тому права позивача не порушені.
Вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, давши оцінку доказам, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ч.6 ст.20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.
У разі недостатності у страхувальника коштів для здійснення в повному обсязі виплати заробітної плати (доходу) та одночасної сплати відповідних авансових платежів виплата зазначених сум та сплата страхових внесків здійснюється в пропорційних розмірах у порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду.
Відповідно до п.5.1.6 «Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України»( затв.Постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003р.№ 21-1 ) фактичним одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплати доходу) вважається одержання відповідних сум готівкою, зарахування на банківський рахунок одержувача, перерахування за дорученням одержувача на будь-які цілі, одержання товарів (послуг) або будь-яких інших матеріальних цінностей в рахунок зазначених виплат (доходу), фактичне здійснення з цих виплат (доходу) відрахувань, передбачених законодавством, або за виконавчими документами чи будь-яких інших відрахувань.
Остаточний розрахунок за базовий звітний період здійснюється платником страхових внесків не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду незалежно від виплати заробітної плати (доходу), на суми яких нараховуються страхові внески.
Судом досліджено оскаржувану постанову, згідно якої начальник Управління Пенсійного фонду України в Кіровському районі АР Крим виніс рішення про притягнення позивача до адміністративної відповідальності за ч.3ст.165-1 КУпАП в зв'язку з несплатою та несвоєчасною сплатою авансових платежів у вигляді сум страхових внесків одночасно при видачі заробітної плати за грудень 2007р., січень, листопад 2008р., лютий, квітень, травень, червень 2009р. та січень 2010р.
Судом встановлено, що позивач працює на посаді головного бухгалтера комунального підприємства «Екосервіс Кіровське».
Судом встановлено, що в вересні 2009р. накладено арешт на всі грошові поступлення КП«Екосервіс Кіровське», а постановою державного виконавця Відділу державної виконавчої служби Кіровського районного управління юстиції АР Крим від 16.12.2009р. накладено арешт на грошові кошти КП«Екосервіс Кіровське», що знаходяться в АБ «Київська Русь» та на грошові кошти КП«Екосервіс Кіровське» та в Філії Кримського РУ «Приватбанк». (а.с.19-22).
Судом досліджено головну книгу КП«Екосервіс Кіровське» за 2009р. – рахунок №661 - по заробітній платі, - згідно якого на КП«Екосервіс Кіровське» була заборгованість по заробітній платі весь 2009 рік.
Судом досліджено звіт комунального підприємства «Екосервіс Кіровське» до відділу статистики за лютий 2010р. згідно якого заборгованість підприємства по заробітній платі на даний період складає 76 100грн.(а.с.6)
Судом досліджено Акт № 7-Ю від 22..02.2010н. планової перевірки комунального підприємства «Екосервіс Кіровське» за період з 24.12.205р. по 01.02.2010р. згідно п.1.6 якого виявлене порушення має місце у вигляді несвоєчасної сплати КП«Екосервіс Кіровське» авансових платежів у вигляді сум страхових внесків одночасно при видачі заробітної плати.
Таким чином судом встановлено що, позивач працює на посаді головного бухгалтера комунального підприємства «Екосервіс Кіровське». В період - грудень 2007р., січень, листопад 2008р., лютий, квітень, травень, червень 2009р. та січень 2010р. підприємство, на якому позивач працює на посаді головного бухгалтера, не вчасно виплачувало заробітну плату.
Судом встановлено, що в період в який дії позивача кваліфікують як несплата та несвоєчасна сплатою авансових платежів у вигляді сум страхових внесків одночасно при видачі заробітної плати і за які відповідача було притягнуто до адміністративної відповідальності підприємство проводилася виплата заробітної плати не в повному обсязі, тобто із затримкою, і оскільки на КП«Екосервіс Кіровське» постійно була заборгованість із виплати заробітної плати, суд приходить до висновку, що сплата страхових внесків КП«Екосервіс Кіровське» повинна проводитися в строк до граничного терміну сплати таких внесків : до 20 числа місяця в якому здійснюється виплата заробітної плати.
Окрім цього відповідно до ст.38 КУпАП адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через два місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - два місяці з дня його виявлення.
Судом встановлено, що позивача притягнуто до адміністративної відповідальності в березні 2010 року за дії вчинені в 2007-2010 роках.
Суд не може прийняти до уваги доводи відповідача щодо дотримання строків притягнення позивача до адміністративної відповідальності з тих підстав, що такі не пропущено, оскільки правопорушення, за яке позивач притягувався до адміністративної відповідальності, є триваючим правопорушенням.
Суд вважає, що триваючим адміністративним проступком є проступок, пов'язаний із тривалим, неперервним невиконанням обов'язків, передбачених правовою нормою, і таке правопорушення припиняється або виконанням регламентованих обов'язків, або притягненням винної у невиконанні особи до відповідальності.
Отже, триваюче правопорушення характеризуються тим, що особа, яка вчинила якісь певні дії чи бездіяльність, перебуває надалі у стані безперервного продовження цих дій (бездіяльності). Ці дії безперервно порушують закон протягом якогось часу.
Оскільки позивача притягнуто до відповідальності за несвоєчасну сплату страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, то в даному випадку правопорушення - несвоєчасна сплата страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування не є триваючим правопорушенням, оскільки об’єктивна сторона даного
правопорушення - несвоєчасна сплата страхових внесків - обмежена в часі певним визначеним законом строком – обов’язок сплатити внески має строк - такий сплачується одночасно з виплатою заробітної плати та до 20 числа відповідного місяця, тобто дане правопорушення не триває, оскільки суб’єкт пропустив строк сплати внесків і такий продовжений бути не може, і відпадає обов’язок вчасно сплатити такі внески, оскільки строк їх сплати минув.
Окрім цього на грошові кошти підприємства, що знаходяться в банківських установах, було накладено арешт виконавчою службою.
Отже, судом встановлено, що позивач, будучи посадовою особою КП«Екосервіс Кіровське» виконала передбачені законом дії щодо сплати авансових платежів у вигляді сум страхових внесків до Пенсійного фонду України, тобто в діях позивача відсутній склад правопорушення, окрім цього суд приходить о висновку, що позивачем пропущено строк притягнення відповідача до адміністративної відповідальності, тому відповідно до ст.247 КУпАП провадження у даній справі не могло бути порушене, а порушене підлягає закриттю.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.9,11,71,162 КАС України, ч.6ст.20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», ст.ст.38, 247 КУпАП, суд
П О С Т А Н О В И В :
Позов задоволити.
Постанову начальника Управління Пенсійного фонду України в Кіровському районі АР Крим № 4 від 10.03.2010р. про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за скоєння правопорушення, передбаченого ч.3 ст.165-1КУпАП визнати протиправною та скасувати.
Постанова суду набирає законної сили в порядку та строки передбачені ст.254 КАС України.
Постанова може бути оскаржена до Севастопольського апеляційного адміністративного суду. Заява про апеляційне оскарження постанови може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення постанови, апеляційна скарга протягом двадцяти днів після подання заяви про оскарження до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Кіровський районний суд.
Суддя