ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"09" серпня 2010 р. Справа № 2а-2687/10/0970
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд в складі:
судді Скільський І.І.,
при секретарі Дякун М.М.,
за участю сторін:
представника позивача – Гандзюк О.О.,
відповідача –не з`явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом: Івано-Франківського міського центру зайнятості –робочий орган виконавчої дирекції Фонду загальнобов`язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття
до ОСОБА_2
про стягнення коштів на навчання в сумі 321,28 грн.,-
ВСТАНОВИВ:
27 липня 2010 року Івано-Франківський міський центр зайнятості –робочий орган виконавчої дирекції Фонду загальнобов`язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття звернувся до суду із адміністративним позовом до ОСОБА_2 про стягнення коштів в сумі 321,28 грн.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримала в повному обсязі та пояснила суду, що між Івано-Франківським міським центром зайнятості та ОСОБА_2, укладено договір про професійне навчання та направлення на перепідготовку за обраною спеціальністю. В результаті порушення умов договору та згідно Закону України „Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”, відповідач зобов`язаний був повернути кошти, які витрачені на професійне навчання в сумі 321,28 грн. Просила позов задовольнити повністю.
Відповідач в судове засідання не з`явилася, хоча була належним чином повідомлена про дату, час та місце судового засідання, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення (рекомендоване).
Розглянувши позовну заяву, заслухавши пояснення представника позивача, оцінивши досліджені докази та розглянувши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підставний і підлягає задоволенню, виходячи із наступного.
Відповідно до статті 2 Закону України „Про зайнятість населення”, безробітними визнаються працездатні громадяни працездатного віку, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших передбачених законодавством доходів і зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, готові та здатні приступити до підходящої роботи. Безробітними визнаються також інваліди, які не досягли пенсійного віку, не працюють та зареєстровані як такі, що шукають роботу. У разі неможливості надати підходящу роботу безробітному може бути запропоновано пройти професійну перепідготовку або підвищити свою кваліфікацію.
Судом встановлено, що 29.01.2010 року Івано-Франківським міським центром зайнятості проведено реєстрацію ОСОБА_2 з наданням статусу безробітного. Вказаний факт підтверджується відомостями, що містяться в персональній картці відповідача.
Як вбачається з матеріалів справи, 30.03.2010 року між ОСОБА_2 та Івано-Франківським міським центром зайнятості підписано договір про направлення на перепідготовку в Івано-Франківське вище професійне училище готельного сервісу і туризму за обраною спеціальністю –продавець продовольчих товарів. У відповідності до умов договору, у разі припинення навчання без поважних причин або відмови працювати за професією (спеціальністю), набутою в результаті професійного навчання з громадянина стягується загальна сума витрат на професійне навчання, включаючи суму виплаченої матеріальної допомоги у період професійного навчання, витрат на проїзд до місця навчання і назад (включаючи оплату щоденного проїзду) та витрат на проживання.
Судом встановлено, що відповідачем не виконувались зобов`язання, які покладені на нього згідно договору. Тому 23 квітня 2010 року Івано-Франківським вищим професійним училищем готельного сервісу і туризму ОСОБА_2 відраховано із списків слухачів курсової підготовки групи „продавець продовольчих товарів” з причин втрати зв`язку з навчальним закладом.
Згідно ч.3 статті 36 Закону України „Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг. У разі припинення професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації за направленням державної служби зайнятості без поважних причин або відмови працювати за одержаною професією (спеціальністю) із застрахованих осіб стягується сума витрат на професійну підготовку, перепідготовку або підвищення кваліфікації.
Крім того, слід зазначити, що вартість професійного навчання ОСОБА_2 у Івано-Франківському вищому професійному училищів готельного сервісу і туризму, становить 321,28 грн. Вказані кошти відповідачем не повернуто. На підставі цього Івано-Франківським міськи центром зайнятості направлялась претензія про повернення затрачених коштів, яка залишена відповідачем без уваги.
У відповідності до пункту 4.4. Інструкції „Про порядок укладення договорів з навчальними закладами, підприємствами і громадянами, які звертаються в державну службу зайнятості щодо підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації”, затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України 29.03.1993 року № 19, зареєстрованого в Міністерстві юстиції україни 07.04.1993 року за № 21, у разі припинення професійного навчання без поважної причини слухач повинен відшкодувати, згідно з чинним законодавством, державній службі зайнятості всі витрати на його навчання.
Таким чином, вимога позивача про повернення затрачених коштів з відповідача в сумі 321,28 грн, є обгрунтованими, а позов таким, що підлягає до задоволення.
На підставі ст.124 Конституції України, керуючись ст.2, ст.ст. 8-14, ст.86, ст.ст.158-163, ст. 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_2, АДРЕСА_1 ідентифікаційний код НОМЕР_1 на користь Івано-Франківського міського центру зайнятості – робочий орган виконавчої дирекції Фонду загальнообов`язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, вул.Набережна ім.В.Стефаника, 34б, рахунок 37173300901002, МФО 836014, код ЄДРПОУ 19390067 затрачені кошти на навчання в сумі 321,28 грн. ( триста двадцять одна гривня 28 копійок).
Відповідно до статті 186 КАС України, апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб’єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбаченому частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п’ятиденного строку з моменту отримання суб’єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Відповідно до ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя: /підпис/ Скільський І.І.
Постанова складена в повному обсязі 13.08.2010 року.