02.07.10 < копія >
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 червня 2010 р. справа № 2а-3725/10/0470
м. Дніпропетровськ
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Барабаш М. В., < Текст >
при секретаріАкопові А.Р.,
за участю:
представника позивача Казанцевої В.Л.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Нікопольської об'єднаної державної податкової інспекції у Дніпропетровській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_4 про стягнення заборгованості, -
ВСТАНОВИВ:
Нікопольська об’єднана державна податкова інспекція у Дніпропетровській області (далі – позивач, ОДПІ) звернулась до адміністративного суду з позовною заявою до фізичної особи-підприємця ОСОБА_4 (далі – відповідач, ОСОБА_4), в якій просить стягнути з відповідача заборгованість на загальну суму 77598,00 грн.
В обґрунтування позову зазначено, що відповідач має заборгованість зі сплати штрафної санкції в загальній сумі 77598,00 грн., яка нарахована на підставі рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 22.09.2009 року №0001241720/0/40255, внаслідок порушення відповідачем вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» № 265/95-ВР від 06.07.1995 р. (далі – Закон № 265/95). Представник позивача в судовому засіданні підтримала позовні вимоги та просила їх задовольнити в повному обсязі.
Відповідач у судове засідання не з'явився. Судом було направлено на адресу відповідача, зазначену в довідці з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, копію ухвали про відкриття провадження у справі, повістку про виклик, а також копію позовної заяви та доданих до неї документів, проте конверти повернулися до суду з відмітками поштового відділення „за закінченням строку зберігання” та „за зазначеною адресою не проживає”. За таких обставин, керуючись ч.8 ст.35 КАС України, суд дійшов висновку про можливість розглянути справу за відсутності відповідача.
Дослідивши письмові докази по справі, проаналізувавши чинне законодавство, заслухавши пояснення представника позивача, суд приходить до висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню.
Судом встановлено, що відповідач, як фізична особа-підприємець, зареєстрований виконавчим комітетом Нікопольської міської ради Дніпропетровської області 03.04.2008 року та з 16.04.2008 року перебуває на обліку платників податків в ОДПІ.
Згідно п.2 ч.1 ст.11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги); наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб’єктів підприємницької діяльності, ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, з наступною передачею матеріалів про виявлені порушення органам, які видали ці документи, торгових патентів.
Працівниками ОДПІ проведена виїзна планова перевірка відповідача з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 04.04.2008 р. по 30.06.2009р., за наслідками якої складено акт №1508/172.НОМЕР_1 від 10.09.2009 р.
В ході перевірки, крім інших, встановлено здійснення реалізації товару за готівкові кошти на суму 15519,60 грн. без проведення розрахункової операції на повну суму покупки через реєстратор розрахункових операцій (далі – РРО).
Відповідно до п.п.1,2 ч.1 ст.3 Закону № 265/95, суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажі товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.
На підставі п.1 ч.1 ст.17 Закону №265/95 у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки до суб’єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовується фінансова санкція у п’ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність.
Таким чином, сума штрафу за проведення розрахункових операцій без застосування РРО становить: 15519,60 грн. х 5 = 775898,00 грн.
За зазначене порушення в сфері застосування РРО на підставі акту перевірки №1508/172.НОМЕР_1 від 10.09.2009 року ОДПІ 22.09.2009 року винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0001241720/0/40255 на загальну суму 77598,00 грн., яке було вручено особисто відповідачу, про що свідчить підпис на корінці податкового повідомлення-рішення.
У відповідності до ст. 25 Закону №265/95 суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17 - 24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Фізична особа-підприємець ОСОБА_4 суму штрафних (фінансових) санкцій в добровільному порядку не сплатив, рішення ОДПІ про застосування штрафних (фінансових) санкцій ні в адміністративному, ні в судовому порядку не оскаржував.
Отже, станом на час прийняття судом рішення сума заборгованості відповідача складає 77598 грн. 00 коп. та підтверджується відповідним розрахунком ДПІ.
Таким чином, суд вважає правомірним стягнення з відповідача заборгованості зі сплати штрафних санкцій в сумі 77598,00 грн.
На підставі викладеного, керуючись статтями 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_4 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) заборгованість до Державного бюджету України у розмірі 77598 (сімдесят сім тисяч п’ятсот дев’яносто вісім) гривень 00 копійок.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд в порядку та строки, визначені ст. 186 КАС України та набирає законної сили відповідно до ст. 254 КАС України.
Постанова в повному обсязі виготовлена 05 липня 2010 року (у зв’язку з відпусткою судді).
Суддя < (підпис) >
< Список >
< Список >
< Список > М.В. Барабаш
< суддя учасник колегії >
< ПІБ Судді >
< ПІБ Судді >