Україна
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 22ц – 5612/10
Категорія 79 ГоловуючГ Головуючий у 1 й інстанції – Сухоруков А. О.
Доповідач – Михайловська С.Ю
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17 серпня 2010 року м. Дніпропетровськ
Колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Дніпропетровської області у складі:
Головуючого – Михайловської С.Ю.
Суддів – Черненкової Л. А., Красвітної Т. П.
При секретарі – Кононенко І. О.
розглянула у відкритому судовому засіданні в місті Дніпропетровську апеляційну скаргу ОСОБА_2 на постанову Самарського районного суду м. Дніпропетровська від 08 лютого 2010 року по справі за позовом ОСОБА_2 до Управління праці та соціального захисту населення районної Самарської у м. Дніпропетровську ради про стягнення недоплаченої допомоги по догляду за дитиною до досягнення трирічного віку , недоотриманої суми одноразової допомоги при народженні дитини , моральної шкоди , -
ВСТАНОВИЛА:
Постановою Самарського районного суду м. Дніпропетровська від 08 лютого 2010 року в задоволенні позовних вимог ОСОБА_2 до УПСЗН Самарської районної у м. Дніпропетровську ради про стягнення недоплаченої допомоги по догляду за дитиною до досягнення трирічного віку , недоотриманої суми одноразової допомоги при народженні дитини, відшкодування моральної шкоди – відмовлено.
В апеляційній скарзі позивачка просить скасувати постанову суду та задовольнити її позовні вимоги, посилаючись на незаконність та необґрунтованість постанови.
Суд першої інстанції, відмовляючи ОСОБА_2 в задоволенні її позовних вимог, встановив, що позивачка має сина – ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1. З березня 2008 року позивачка перебувала на обліку в Управлінні праці та соціального захисту населення Самарської районної у м. Дніпропетровську ради та отримувала допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з березня 2008 року по серпень 2009 року в сумі 2260грн. 32коп.
Ст. 15 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми», пунктом 23 другого розділу Закону України «Про державний бюджет України на 2008 рік» було встановлено, що допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку повинна бути у розмірі, що дорівнює різниці між 50 відсотками прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сімґї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 130 гривень; у 2009 році визначається ст.46 Закону України «Про державний бюджет України на 2009 рік» та ст. 15 Закону України «Про державну допомогу сімґям з дітьми» і виплачується у розмірі , що дорівнює різниці між 50 відсотками прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сімґї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 130 гривень,ці положення не визнавались неконституційними.
Суд також дійшов висновку про те , що немає законних підстав для зобов’язання відповідача виплачувати щомісячну допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у розмірі не менше ніж прожитковий мінімум , встановлений для дітей віком до 6 років по 29 січня 2011року , оскільки ці виплати визначені законом на теперішній час і розмір такої допомоги на майбутнє законом не визначений.
Також відсутні підстави для задоволення позову в іншій частині тому , що розмір допомоги при народженні дитини у 2008 році визначався Законом України «Про державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» та виплачувався у розмірі 85000грн., та ці положення не визнавались неконституційними.
Перевіривши матеріали справи, законність та обґрунтованість рішення суду в межах доводів апеляційної скарги та заявлених позовних вимог, колегія судді вважає за необхідне апеляційну скаргу відхилити, рішення суду залишити без змін з наступних підстав.
Як вбачається з матеріалів справи, суд правильно встановив вищезазначені обставини справи, дав цим обставинам та доказам по справі правильну правову оцінку і прийняв законну та обґрунтовану постанову.
Доводи позивачки, приведені в її апеляційній скарзі, є безпідставними, до того ж вони зводяться до особистого тлумачення апелянтом норм закону.
Порушень закону, які могли б призвести до скасування постанови суду, судом апеляційної інстанції не встановлено, тому постанова суду підлягає залишенню без змін, а апеляційна скарга – відхиленню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 303, 307, 308, 314, 315 ЦПК України, колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
Апеляційну ОСОБА_2 скаргу відхилити.
Постанову Самарського районного суду м. Дніпропетровська від 08 лютого 2010 року залишити без змін.
Ухвала чинна з моменту її проголошення і оскарженню не підлягає.
Судді: