ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 серпня 2010 року
судова палата у кримінальних справах апеляційного суду Дніпропетровської області у складі:
Головуючого – Москальця П.П.
У відсутності осіб, які беруть участь у справі, про
час і місце розгляду повідомлені належним чином
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Дніпропетровськ апеляційну скаргу ОСОБА_1 на постанову судді Заводського районного суду м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області від 06.08.2010року, якою –
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, слідчого СВ Дніпровського РВ Дніпродзержинського МУ ГУМВС України в Дніпропетровській області, проживає у АДРЕСА_1
Притягнуто до адміністративної відповідальності за п. «а» ч.2 ст.5, ст.8 Закону України «Про боротьбу з корупцією», з накладенням штрафу в сумі 255 гривень,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнаний винним в тому, що являючись особою, уповноваженою на виконання функцій держави, на яку розповсюджуються обмеження, передбачені ст.1,5 Закону України «Про боротьбу з корупцією», будучи слідчим СВ Дніпровського РВ Дніпродзержинського МУ ГУМВС України в Дніпропетровській області, діючи всупереч п.2,5 ч.1 та ч.2 ст.10 Закону України «Про міліцію», Закону України «Про боротьбу з корупцією», скоїв правопорушення передбачене п. «а» ч.2 ст.5 Закону України «Про боротьбу з корупцією» за наступних обставин.
03.05.2010р. о 06 год. 00 хвилин, під час проведення рейдових заходів по боротьбі з браконьєрством на річці Дніпро Дніпродзержинського водосховища, біля с. Шульговка Петриківського району Дніпропетровської області, за незаконне зайняття рибним добувним промислом за допомогою забороненого знаряддя вилову-рибальської сітки, та в період заборони лову риби, співробітниками міліції був затриманий ОСОБА_2, який здійснював вилов риби, заподіявши таким чином істотну шкоду державі на загальну сумі 1045 грн.50 коп. При цьому, разом із ОСОБА_2 у човні знаходився слідчий СВ Дніпровського РВ Дніпродзержинського МУ ГУМВС України в Дніпропетровській області старший лейтенант міліції ОСОБА_1, який діючи всупереч інтересам служби, в інтересах третіх осіб, в порушення вимог ст. 2, п.2,5 ч.1 та ч.2 ст.10 Закону України «Про міліцію», з метою уникнення ОСОБА_2 кримінальної відповідальності заходів щодо припинення його протиправних дій не вжив та надав можливість ОСОБА_2 незаконно виловити рибу.
Ці дії судом кваліфіковані за п. «а» ч.2 ст.5 Закону України «Про боротьбу з корупцією».
В апеляційній скарзі ОСОБА_1 порушує питання про скасування постанови суду.
Суд апеляційної інстанції, вивчивши матеріали справи та перевіривши законність і обґрунтованість постанови судді в межах скарги, дійшов висновку про наявність підстав для скасування постанови суду із закриттям провадження у справі з таких підстав.
За ст. 12 Закону України «Про боротьбу з корупцією» норми КУпАП до провадження у справах про корупційні адміністративні проступки застосовуються субсидіарно, суддя за розгляду справи розв’язує всі питання факту і права, але в межах порушеного провадження, дотримуючись засад судочинства та здійснення правосуддя, коли суддя у цьому провадженні не має права перекваліфікувати діяння особи, а має дати правову оцінку діянню на предмет її протиправності з огляду на ту охоронну норму, за порушення якої розпочато провадження у справі, що розглядається.
Провадження порушено ( а.с.1 ) з приводу дій ОСОБА_1, які виразились в сприянні, при використанні свого посадового становища, фізичній особі ОСОБА_2 в здійсненні ним протиправної діяльності з метою одержання за це матеріальних благ, послуг, пільг або інших переваг, за що передбачена відповідальність за п. «а» ч.3 ст.5 Закону України «Про боротьбу з корупцією».
Однак дії ОСОБА_1, посадовою особою, яка склала протокол про порушення, кваліфіковані за п. «а». ч.2 ст.5 Закону України «Про боротьбу з корупцією». Суд розглянув справу та притягнув до відповідальності ОСОБА_1, в межах порушеного провадження. Однак частина 2 статті 5 Закону взагалі не має поділу на пункти, а вказує на обмеження, передбачені у пунктах «б» і «в» частини 1 статті 5 Закону.
У справі немає жодних даних, що свідчили б про наявність у ОСОБА_1 корисливого умислу чи будь якої іншої особистої заінтересованості в отриманні певних пільг, послуг чи переваг.
Вчинене ОСОБА_1 згідно зі ст.ст. 2, 9 КУпАП не може тягти за собою адміністративної відповідальності, та свідчити про корупційний характер дій правопорушника. У такому випадку особа може нести відповідальність (у разі доведеності її вини) за інші види правопорушень, але не за ті діяння, які передбачені Законом.
Приймаючи рішення про винність ОСОБА_1 у вчиненні ним даного виду спеціального обмеження для осіб, уповноважених на виконання функцій держави (корупційного правопорушення), суддя фактично допустився неправильного тлумачення закону, яке суперечить його точному змісту і не правильно застосував норму Закону України «Про боротьбу з корупцією».
За таких обставин зазначена судова постанова як незаконна підлягає скасуванню, а справа – закриттю за відсутністю в діях ОСОБА_1 складу корупційного правопорушення, передбаченого п. «а» ч.2 ст. 5 Закону України «Про боротьбу з корупцією».
На підставі викладеного, керуючись ст. 12 Закону України «Про боротьбу з корупцією», ст.ст. 7, 9, 247, 284,294 КУпАП, –
П О С Т А Н О В И В:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 - задовольнити.
Постанову судді Заводського районного суду м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області від 06.08.2010року в справі про притягнення до відповідальності ОСОБА_1 за п. «а» ч. 2 ст. 5, ч.1 ст. 8 Закону України «Про боротьбу з корупцією» скасувати.
Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до відповідальності за п. «а» ч. 2 ст. 5, ч.1 ст. 8 Закону України «Про боротьбу з корупцією» закрити за відсутності події та складу проступку – за п. 1 ст. 247 КУпАП.
Суддя апеляційного суду
Дніпропетровської області П.П.Москалець
копія постанови згідно з оригіналом
постанова набрала законної сили 20.08.2010 р.
суддя апеляційного суду Дніпропетровської області
П.П.Москалець