Судове рішення #10600831

Справа № 2 – 477/10

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

30 червня 2010 року                        Підволочиський районний суд Тернопільської області

в складі:                                            головуючого Комендата Р.Т.

при секретарі Делик С.Р.,

розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в залі суду в селищі Підволочиську цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Іванівської сільської ради про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач ОСОБА_1 в червні 2010 року звернулася в суд з позовом до Іванівської сільської ради про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, в якому зазначила, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла її мати ОСОБА_2, після смерті якої залишилось спадкове майно, яке складається із земельної ділянки площею 2,7 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, розташованої на території Іванівської сільської ради Підволочиського району Тернопільської області, про що свідчить державний акт на право власності на земельну ділянку НОМЕР_1, виданий на підставі розпорядження Підволочиської районної державної адміністрації № 333 від 01 червня 2004 року.

Однак, в міру своєї юридичної необізнаності та відсутності матеріальних коштів позивач пропустила строк, визначений для прийняття спадщини, вчасно не звернулася у відповідну інстанцію, тому просить визначити їй додатковий строк, достатній для подання заяви про прийняття спадщини.

В судовому засіданні представник позивача ОСОБА_1 – ОСОБА_3 позов позивача підтримала повністю, просить його задовольнити та пояснила, що покійна ОСОБА_2 це мати позивача ОСОБА_1 Остання пропустила визначений законом строк для подання заяви про прийняття спадщини після смерті своєї матері по тій причині, що постійно проживає в місті Запоріжжя, а також через хворобу чоловіка, який потребував довготривалий час стороннього догляду, тому просить суд поновити ОСОБА_1 такий строк. Інших спадкоємців після смерті ОСОБА_2 немає.

Відповідач - представник Іванівської сільської ради, будучи належним чином повідомленим про дату, час та місце судового засідання, до суду не з'явився, однак подав заяву, згідно якої просить справу за позовом ОСОБА_1 до Іванівської сільської ради про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини розглядати без участі представника сільської ради, з позовом погоджується.

Згідно п. 4 ст. 130 ЦПК України ухвалення у попередньому судовому засіданні судового рішення у разі відмови від позову, визнання позову, укладення мирової угоди проводиться в порядку, встановленому статтями 174 і 175 цього Кодексу.

Судом встановлено, що визнання позову відповідачем не суперечить закону та не порушує прав, свобод та інтересів інших осіб, позовні вимоги ґрунтуються на встановлених законом підставах, оскільки:

- ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла ОСОБА_2, що стверджується свідоцтвом про смерть НОМЕР_2, виданим Іванівською сільською радою Підволочиського району Тернопільської області 16 березня 2009 року, актовий запис № 3;

- після смерті ОСОБА_2 відкрилася спадщина, до складу якої входить земельна ділянка, площею 2,7 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, розташована на території Іванівської сільської ради Підволочиського району Тернопільської області, про що свідчить державний акт на право власності на земельну ділянку НОМЕР_1, виданий на підставі розпорядження Підволочиської районної державної адміністрації № 333 від 01 червня 2004 року на ім'я ОСОБА_2;

- рішенням Підволочиського районного суду № 2о — 26 /10 від 26 травня 2010 року встановлено факт родинних відносин між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, а саме те, що ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року в селі Іванівка Підволочиського району Тернопільскої області, є матір'ю ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження;

- на час відкриття спадщини позивач ОСОБА_1 відмову від спадщини не заявила, спадщину фактично прийняла, має намір узаконити її, інших спадкоємців не має;

- причиною пропуску позивачем шестимісячного строку, призначеного для прийняття спадщини, є те, що постійним місцем проживання ОСОБА_1 є місто Запоріжжя, а також хвороба чоловіка, який потребував довготривалого стороннього догляду, а також відсутність у позивача матеріальних коштів.

Наведені факти свідчать, що крім позивача ніхто не претендує на спадкове майно ОСОБА_2

Відповідно до ч. З ст. 1272 ЦК України - за позовом спадкоємця, який пропустив строк на прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Таким чином, судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 пропустила термін на прийняття спадщини з поважних причин, тому, відповідно до ст. 1272 ЦПК України, їй слід визначити додатковий строк, достатній для подання нею заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 року в селі Іавнівка Підволочиського району Тернопільської області.

Керуючись ст. ст. 10, 60, 130 п. 4, 174, 212, 213, 215, 294, ч. 4 ст. 295 ЦПК України, ст. ст. 1223, 1270, 1272 ЦК України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Позов ОСОБА_1 до Іванівської сільської ради про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини задовольнити повністю.

Визначити ОСОБА_1 додатковий строк, достатній для подання нею заяви про прийняття спадщини, яка відкрилася після смерті ОСОБА_2, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 року, терміном 2 (два) місяці з дня вступу рішення суду у законну силу.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку на його оскарження.

Заява про апеляційне оскарження рішення подається до апеляційного суду Тернопільської області через Підволочиський районний суд протягом 10 днів з дня його оголошення, апеляційна скарга – протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження або без попереднього подання такої заяви, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Головуючий                                   підпис                                  Р.Т. Комендат

копія вірна:

Голова Підволочиського

районного суду                                                                         Р.Т. Комендат

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація