Судове рішення #10599975

                                                                                   

Справа № 2-1015/2010 рік

Рішення

Іменем  України

17 червня 2010 року                         Кіцманський  районний суд Чернівецької області у складі:  головуючого судді   Масюк Л.О.,

                             при секретарі            Івасюк Н.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Кіцмань цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів, -

В С Т А Н О В И В :

Позивачка звернулася в суд із позовом до ОСОБА_2  про стягнення аліментів, вказуючи на те, що останній являється батьком неповнолітніх дітей – сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та дочки ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, які проживають з нею та знаходяться на утриманні позивачки ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, мешканки АДРЕСА_1

Відповідач утриманням та вихованням  дітей не займається, матеріальної допомоги на їх утримання добровільно не надає, хоча він має таку можливість, оскільки є працездатним, інших утриманців у нього немає, а тому просила стягнути з відповідача аліменти на її користь для утримання  дітей в розмірі по 350 гривень на дитину щомісячно до їх повноліття.

Позивачка позов підтримала частково, відмовившись від аліментів на її утримання  та  підтвердила обставини, викладені в позовній заяві.

        Відповідач позов визнав частково, посилаючись на те, що він на даний час інколи працює по найму, але немає змоги сплачувати аліменти у визначеному позивачкою розмірі. Згідний платити аліменти по 50 гривень на кожну дитину щомісячно.

       Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає частковому задоволенню.

Відповідно до ст.ст. 180, 182 Сімейного Кодексу України батьки зобов’язані утримувати своїх неповнолітніх дітей; при визначенні розміру аліментів суд враховує стан здоров’я та матеріальне становище дитини, стан здоров’я та матеріальне становище платника аліментів, наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, інші обставини.  

Судом встановлено,  що ОСОБА_2 є батьком  неповнолітніх дітей – сина ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, та дочки ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_2, які знаходяться на утриманні позивачки ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_5 , а тому в силу зазначеної вище норми закону він має надавати матеріальну допомогу на утримання дітей.

Судом також встановлено, що  відповідач є молодою особою, без фізичних відхилень, інколи працює, має мінливий заробіток, відповідно до вимог ст..184 Сімейного кодексу України розмір аліментів  може визначатись у твердій грошові сумі і повинен бути не меншим 30% прожиткового мінімуму відповідного віку дитини згідно вимог ст. 182 Сімейного кодексу України.

  Враховуючи наведене, ст.ст. 180, 181, 182, 184, 191, 84 Сімейного Кодексу України, керуючись ст.ст. 10, 11, 15, 60, 212, 214  ЦПК України,   суд, -  

В И Р І Ш И В:

Позов ОСОБА_1 задовольнити частково.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_6, мешканця с.Малятинці, Кіцманського району Чернівецької області аліменти на користь ОСОБА_1 на утримання неповнолітніх дітей – сина ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, та дочки ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_2, по 250 гривень на кожну дитину, починаючи стягнення з 19.05.2010 року, щомісячно до їх повноліття

Стягнути з ОСОБА_2 користь держави 51 (п’ятдесят одну) гривню судових витрат та 120 гривень витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду  справи.

  Рішення в частині стягнення аліментів за один місяць звернути до негайного виконання.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано, а якщо було подано таку заяву, але не подано апеляційну скаргу у строк, рішення набирає законної сили після закінчення цього строку.

Рішення може бути оскаржене у апеляційному порядку до апеляційного суду Чернівецької області через Кіцманський районний суд шляхом подачі в 10 – денний строк з дня його проголошення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги з подачею її копій до апеляційного суду або в порядку, передбаченому ч. 4 ст. 295 ЦПК України.  

Суддя:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація