Судове рішення #10596636

Справа №2-4821

2010 р.

     Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М     У К Р А Ї Н И

     16 липня 2010 року Київський районний суд м. Одеси в складі:

                         головуючого - судді  Васильків О.В.

                         при секретарі     -  Дикун В.Б.

розглянувши у судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на повнолітню дочку, яка продовжує навчання, суд, -  

ВСТАНОВИВ:

       Позивач звернулася до суду з позовом та просить стягнути з відповідача на її користь аліменти на утримання повнолітньої дочки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка продовжує навчання в розмірі ? частини доходу, щомісячно, до  закінчення навчання, але не більше як до досягнення дочкою 23 років. При цьому позивач посилається на те, що 5 жовтня 1991 року по 10 грудня 2002 року вона з відповідачем знаходились в зареєстрованому шлюбі. Від цього шлюбу мають дочку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, яка на цей час навчається на денному відділені  Південноукраїнського Державного Педагогічного університету ім. К.Д.Ушинського, та на утримання якої відповідач матеріальну допомогу не надає, в зв’язку з чим просить винести рішення про стягнення аліментів.  

       В судовому засіданні позивач підтримала вимоги, просить позов задовольнити у повному обсязі.

       Відповідач в судовому засіданні позовні вимоги визнав  частково та пояснив, що на цей час в нього є фактична сім’я, де є малолітня дитина, він не має постійного заробітку, так як офіційно ніде не працевлаштований, окрім того, має заборгованість по виконавчому листу про стягнення з нього аліментів до повноліття дочки ОСОБА_3,  тому вважає, що може надавати допомогу в розмірі 200грн., в подальшому після працевлаштування буде надавати більшу матеріальну допомогу.  

        Вислухавши  позивача та відповідача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного.

  Як встановлено в судовому засіданні, з 5 жовтня 1991 року по 10 грудня 2002 року сторони знаходились в зареєстрованому шлюбі.   Від даного шлюбу у подружжя народилася дочка: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2.    

    Згідно ст. 199 СК України, якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв’язку з чим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов’язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу.      

В ході судового розгляду  встановлено, що ОСОБА_3 є студенткою 1 курсу художньо-графічного факультету, денної форми навчання Південноукраїнського Державного Педагогічного університету ім. К.Д.Ушинського.

Доводи позивачки про те, що відповідач може сплачувати аліменти у  розмірі ? частини доходу суд вважає не доведеними та не обґрунтованими.  

При визначенні розміру аліментів суд, з урахуванням пояснень відповідача та досліджених доказів, вважає що позов підлягає частковому  задоволенню.  

       Таким чином, вивчивши матеріали справи, також з урахуванням пояснень відповідача, який в попередньому судовому засіданні визнав позовні вимоги частково, суд вважає, що  вимоги позивача підлягають частковому  задоволенню.

        Керуючись ст. ст.  ст.  10, 60, 212, 213, 215, 218 ЦПК України ,  ст. ст. 180 -184 СК України, Постанови Пленуму Верховного Суду України № 3  від 15.05.2006 року «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ стосовно батьківства, материнства та стягнення аліментів», суд, -

 

В И Р І Ш И В:

             Позовні вимоги  ОСОБА_1 – задовольнити частково.

            Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання повнолітньої дочки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, яка продовжує навчання, в розмірі 300 гривень, щомісячно, починаючи з 28.04.2010 року по 17.03.2015 року, в іншій частині вимог - відмовити.

            Стягнути з ОСОБА_2  держмито в розмірі 51грн. на користь держави та витрати на ІТЗ – 120 грн.    

       Рішення може бути оскаржено шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження рішення суду протягом 10 днів з дня проголошення рішення, та шляхом подачі апеляційної скарги на рішення суду протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження до апеляційного суду через суд першої інстанції.

       

   Суддя:                           О.Васильків

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація