Судове рішення #10592436

           

                                                           Справа № 2-20/2010 року

                                         

                                                 Р I Ш Е Н Н Я

                                       I М Е Н Е М    У К Р А I Н И                      

          19 серпня 2010 року. Березнiвський районний суд Рiвненськоi областi

в складi :головуючого суддi   Мельничук Н.В.при секретарi   Кравчук С.Я.

за участю позивача ОСОБА_3 розглянувши у відкритому судовому засiданнi в м.Березне цивільну справу за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_4  про відшкодування  майнової   та моральної шкоди,                    

                                                 В С Т А Н О В И В:        

           ОСОБА_3 звернулась до суду з позовом  про  стягнення з  ОСОБА_4 на її користь  понесених нею витрат на лікування в сумі 1140 гривень та 2000 гривень моральної шкоди. В позові вказує, що  30 листопада 2008 року  о 10 годині    ОСОБА_4 в агресивній формі вимагала в неї гроші, а потім вхопила її за одяг і почала бити її по голові чимось важким, що було в неї в сумці. Позивач почала кричати, це побачили сусіди і тоді відповідачка перестала її бити. Позивач викликала швидку допомогу, медики надали їй першу медичну допомогу, але потім її стан здоров»я погіршився і вона була госпіталізувана  до Соснівського районної лікарні.  По факту побиття працівниками міліції було складено протокол, але в порушенні кримінальної справи  відмовлено  за ст.6 п.2 КПК України. Вказує, що  у зв»язку з отриманими травмами знаходилась на лікуванні, понесла витрати на придбання медикаментів та лікування в сумі 1140 гривень. Крім цього перенесла біль, страждання, втратила можливість допомагати вдома по господарству. Немайному шкоду оцінює в 2000 гривень і просить стягнути її з відповідача.

             В судовому засіданні   позивач позовні вимоги підтримала  повністю., просить позов задоволити.

             Відповідач ОСОБА_4 в судовому засіданні  27 травня 2010 року   позов визнала. Пояснила що  між нею та  позивачем склались неприязні відносини. Не заперечує, що дійсно нанесла позивачці ОСОБА_3 удари по голові сумкою, в якій знаходилась банка. Добровільно  відшкодувати витрати  позивачу  не може, оскільки коштів не має .                  

             Суд, вислухавши сторони, свідка,  вивчивши матеріали справи, вважає, що  позовні вимоги слід задоволити частково.

        Приймаючи рішення, суд виходить з слідуючого.

             Свої вимоги про те, що шкода завдана з вини відповідача, позивач обґрунтовує  висновком експерта № 187, згідно якого позивачу  заподіяні легкі тілесні ушкодження з короткочасним розладом здоров»я у виді  рани чола, синців повік обох очей ,така травма цілком могла утворитися за даних обставин, а саме удару сусідкою  сумкою  з каменем.  Ці обставини сторонами визнані і не оспорюють ся.

         Згідно ст. 22 ЦК України особа, якій завдано збитків у результаті порушення її цивільного права, має право на їх відшкодування.

        Відповідно до ст.1166 ЦК України майнова  шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної чи юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.

              Позовні вимоги про вартість відшкодування  за лікування стверджуються  квитанціями   , з яких вбачається, що ОСОБА_3 сплачено  840 грн.57 коп. і дана сума підлягає стягненню з відповідача на користь позивача. Інших доказів на підтвердження матеріальних витрат на лікування здоров»я після нанесення їй тілесних ушкоджень позивач не надала, а тому позов в частині підлягає до часткового задоволення.

        При визначенні розміру моральної шкоди суд виходить з того, що такими неправомірними діями відповідача мало місце порушення нормальних життєвих зв»язків та звичного способу життя позивача. Позивач зазнала  душевних  страждань і переживань, оскільки терпіла сильний фізичний біль.    

        Згідно  п.9 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 4 від 31.03.1995 року « Про судову практику в справах про відшкодування моральної / немайнової/ шкоди»  розмір відшкодування зазначеної шкоди суд повинен визначити залежно від характеру й обсягу страждань, яких зазнала позивач, характеру немайнових втрат і з врахуванням інших обставин. При цьому суд має виходити із засад розумності, виваженості та справедливості. З врахуванням характеру й обсягу  моральних страждань, яких позивач зазнала у зв»язку з неправомірними діями відповідача  суд приходить до висновку, що з відповідача на користь позивача слід стягнути  500 гривень у відшкодування моральної шкоди. Приймаючи таке рішення суд виходить з того, що факт заподіяння тілесних ушкоджень позивачу доведений, дані ушкодження завдали  їй фізичного болю, позбавили можливості брати участь у веденні домашнього господарства.При визначенні розміру моральної шкоди суд виходив із засад розумності та справедливості, врахував всі встановлені по справі обставини, а саме те, що позивач є пенсіонеркою, хворіє, нанесені тілесні ушкодження  ще більш погіршили її стан здоров»я

        За змістом ст.60 ЦПК України кожна сторона  зобов»язана довести ті обставини, на які она посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, передбачених законом. Докази подаються сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі.  Суд вважає , що позивачем було представлено до суду достатньо доказів в обґрунтування своїх позовних вимог. Відповідач доказів у їх спростування не надала.

             Керуючись ст. ст.214,215 ЦПК Украiни, ст. ст. 22,23,1166,1167 Цивільного кодексу України, суд ,-

                                                         В И Р І Ш И В:

         

          Позов  ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про  відшкодування майнової  та моральної шкоди  задоволити частково.

           Стягнути з ОСОБА_4 на користь ОСОБА_3  840/ вісімсот сорок/ гривень 57 коп.  майнової шкоди та  500/ п»ятсот/  гривень  моральної шкоди.

            Стягнути з ОСОБА_4  на користь держави  судовий збір в сумі 51 гривню.

               Апеляційна скарга  на рішення суду подається  протягом  десяти   днів  з дня його проголошенн до апеляційного суду Рівненської області. Через Березнівський районний суд. Особи, які брали участь у  справі , але не були  присутні  в судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

       

        Головуючий                         Мельничук Н.В.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація