Судове рішення #10591427

  Справа № 2-а-1060/10/1512

     

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

                                                               26 липня 2010 року

        Київський районний суд м. Одеси у складі:

головуючого - судді – Войтова Г.В

при секретарі –  Калашник С.Г.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до УДАІ ГУМВС України в Одеській області – «Про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення та закриття провадження по справі», -  

                            В С Т А Н О В И В :

Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до відповідача про визнання дій неправомірними та скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення, по якому просить суд визнати дії відповідача неправомірними та скасувати постанову по справі про адміністративне правопорушення серії ВН № 233901 від 14 березня 2010 року, посилаючись на те, що 14 березня 2010 року він був безпідставно притягнутий до адміністративної відповідальності та накладено штраф у розмірі 850 гривен за протоколом про адміністративне правопорушення, складеними відповідачем незаконно.

Під час судового розгляду позивач адміністративний позов підтримав у повному обсязі, просить суд його задовольнити, посилаючись на те, що рухався по проспекту Академіка Глушко в м. Одесі під час руху біля ринку «Київський» раптово піднялася температура охолоджуючої рідини зупинився, біля припаркованих транспортних засобів, почав доливати води в радіатор, в цю мить припаркований автомобіль почав виїжджати з місця стоянки та під’їхали працівники ДАІ. Під час перевірки документів було виявлено, що термін дії договору обов’язкового страхування вже закінчився. Під час складання протоколу про адміністративне правопорушення та постанови працівник ДАІ не враховував пояснення, які надавались.

Представник відповідача про час, дату та місце судового засідання сповіщався належним чином, з'явився, надавши пояснення, з яких вбачається твердження, що відповідач діяв правомірно через порушення позивачем ПДР.

Суд, вислухавши думку, доводи та пояснення сторін по справі, ознайомившись з матеріалами справи та наданими доказами, вважає адміністративний позов позивача підлягаючим частковому задоволенню, на підставі встановлених фактичних обставин по справі.

Правовідносини між сторонами по справі є адміністративно-правовими та урегульовані положеннями КАС України та КУпАП України.

14 березня 2010 року позивач був притягнутий до адміністративної відповідальності згідно до протоколу про адміністративне правопорушення та постанови, з яких вбачається, що така відповідальність у позивача настала внаслідок порушення вимог п.п. 2.1, 15.4 Правил дорожнього руху, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України № 1306 від 10.10.2001 року.

З пояснень позивача вбачається, що під час керування транспортним засобом дійсно здійснив зупинку на проспекті Академіка Глушко в м. Одесі але ця зупинка була вимушеною, тому як закипіла система охолодження двигуна, як тільки звільнилось місце на парковці одразу транспортний засіб був припаркований відповідно до вимог ПДР, як це вбачається з фотокарток наданих позивачем. Під час складання протоколу про адміністративне правопорушення було виявлено відсутність обов’язкового страхового договору, що стало несподіванкою для позивача, тому як він рахував, що термін даної страховки ще не сплинув. Під час винесення постанови про притягнення до адміністративної відповідальності не був врахований майновий стан позивача та те, що позивач вперше здійснив правопорушення.

Через порушення позивачем ПДР, відповідачем, відносно нього був складений протокол від 14 березня 2010 року про адміністративне правопорушення, з якого вбачається, що така відповідальність у позивача настала внаслідок порушення вимог п.п. 2.1, 15.4 ПДР.

На підставі вказаного протоколу позивач був притягнутий до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу у розмірі 850 гривен, про що свідчить відповідна постанова відповідача.

Відповідно до ст. 245, 276, 280 КУпАП України завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне й об'єктивне з'ясування обставин кожної справи та дотримання процесуального порядку розгляду справи.

Враховуючи викладене, та з копій протоколу про адміністративне правопорушення вбачається, що при розгляді справи відповідачем були з'ясовані і доведені обставини, які свідчать, що в діях позивача є ознаки адміністративного правопорушення, за що законом встановлено адміністративну відповідальність, відповідач склав протокол про адміністративне правомірно, оскільки позивач здійснив зупинку але вона була вимушеною, також у позивача був відсутній дійсний договір обов’язкового страхування.

Одночасно, судом приймається до уваги, що під час винесення постанови про притягнення до адміністративної відповідальності працівником ДАІ не було з’ясовано майновий стан правопорушника, обставин, що пом’якшують відповідальність за адміністративне правопорушення.

Кодексом України про адміністративні правопорушення визначено форму й передбачено основні вимоги щодо змісту як протоколу про адміністративне правопорушення, так і рішення, що постановлюється в конкретній адміністративній справі а також визначається компетенція осіб, які мають право складати протоколи про адміністративні правопорушення.

Позивач не надав судові належних та допустимих доказів в обґрунтування своїх доводів щодо незаконності та протиправності дій відповідачів відносно нього, які виразились у притягненні позивача до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу.

За таких обставин, позивач, дійсно, порушив ПДР, у зв’язку з чим правомірно був притягнутий відповідачем  до адміністративної відповідальності.

Враховуючи викладене, суд вважає, що приймаючи постанову про адміністративне правопорушення, відповідач - інспектор ДПС, дав належну оцінку, внаслідок чого правомірно зробив висновок про притягнення позивача до адміністративної відповідальності, але не надав належної оцінки ступеню правопорушення, не врахував обставин, які б могли пом’якшити відповідальність за дане правопорушення.

Правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.

Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст. 52 Закону України ?ро дорожній рух”, контроль у сфері безпеки дорожнього руху здійснюється в тому числі Державтоінспекцією Міністерства внутрішніх справ України (до складу якої входить УДАІ ГУМВС України в Одеській області). В свою чергу, Державтоінспекція МВС України здійснює свої функції відповідно до Постанови КМУ України від 14.04.1997 року, № 341 ?ро Положення про Державну автомобільну інспекцію Міністерства внутрішніх справ”.

Безпосередньо, контроль за безпекою дорожнього руху здійснюють працівники органів Державтоінспекцїї, до повноважень яких входить притягнення осіб винних у вчиненні адміністративних правопорушень до відповідальності.

Відповідно до пунктів 3, 6, 7 наказу МВС України від 27.03.2009 року № 111 ?ро затвердження Інструкції з діяльності підрозділів дорожньо-патрульної служби Державтоінспекції МВС України” працівник ДПС зобов'язаний досконало знати Правила дорожнього руху та інші нормативно-правові акти, що регламентують діяльність у сфері безпеки дорожнього руху, неухильно дотримуватися законності, застосовувати заходів адміністративного впливу до порушників виключно в установленому порядку передбачених чинним законодавством.

Відповідач - працівник Державтоінспекції при здійсненні відносно позивача владних повноважень діяв у спосіб та у межах повноважень, які визначені вищезазначеними нормативно-правовими актами, в межах своєї компетенції, неупереджено, не зловживаючи своїм службовим положенням.

Доводи позивача по справі не усувають факту здійснення правопорушення позивачем.

Судове рішення (постанова) є найважливішим актом правосуддя, покликаним забезпечити захист гарантованих Конституцією України прав і свобод людини, правопорядку та здійснення проголошеного Конституцією принципу верховенства права.

Суд, виконавши всі вимоги адміністративно-процесуального законодавства і всебічно перевіривши обставини, вирішив справу у відповідності з нормами матеріального права, що підлягають застосуванню до даних правовідносин.

У рішенні суду (постанові) повно відображені обставини, які мають значення для даної справи, висновки суду про встановлені обставини і правові наслідки, які є вичерпними, відповідають дійсності і підтверджуються достовірними доказами, дослідженими в судовому засіданні.

Судове рішення (постанова) по справі є актом, яким підтверджується наявність або відсутність спірних правовідносин, його конкретний зміст і в такий спосіб спірні правовідносини перетворюються в безспірні, підлягаючими примусовому виконанню.

На підставі вищевикладеного та відповідно до ст. 293 КУпАП України, суд, як орган, що розглядає адміністративний позов (скаргу або протест) на постанову по справі про адміністративне правопорушення, перевіривши законність і аргументованість винесеної постанови, прийшов до висновку, що постанова по справі про адміністративне правопорушення у відношенні позивача підлягає зміні, а адміністративний позов – частковому задоволенню.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 8, 9, 17, 19, 159-163, 167 КАС України, суд, -

                            П О С Т А Н О В И В :  

Позов ОСОБА_1 до УДАІ ГУМВС України в Одеській області – «Про визнання дій протиправними та скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення» - задовольнити частково.

Змінити накладене стягнення за постановою від 14 березня 2010 року ІДПС 1 взводу ВДАІ м. Одеси ГУМВС України в Одеській області Кушнір В.І. про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності по ч. 1 ст. 122, ч. 1 ст. 126 КпАП України – на 425 гривен.

Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду шляхом подання до Київського районного суду міста Одеси заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення постанови, а також подання апеляційної скарги до Київського районного суду міста Одеси протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження і одночасного направлення копії апеляційної скарги до Одеського апеляційного адміністративного суду.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано.

Суддя:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація