Судове рішення #10590665

                                                                                                                                   

Справа  № 2-3833/10

                 Р І Ш Е Н Н Я

                                                   І М Е Н Е М      У К Р А Ї Н И

                23 серпня 2010 року    Олександрійський міськрайонний суд  Кіровоградської області  в складі:  

          головуючого - судді  Куковенкова С.В.

           при секретарі – Стасенко Ю.С.,

        розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Олександрії цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Олександрійської міської ради, про визнання права власності на спадкове майно, -

                                                            В С Т А Н О В И В:

           Позивач звернулася до суду з вказаним позовом, який мотивує тим, що на підставі свідоцтва про право на спадщину за заповітом від 13 квітня 2010 року, виданого Державним нотаріусом Світловодської міської державної нотаріальної контори по реєстру за № 1-1055 та зареєстрованого в Олександрійському МБТІ в реєстрі за № 7111/41 ст. 244 року, вона - ОСОБА_1, після смерті її батька, набула право власності на житловий будинок з відповідними надвірними будівлями та спорудами, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1.

           В зазначеному свідоцтві про право на спадщину нотаріус помилково не вписала деякі надвірні будівлі, призначені для обслуговування будинку № АДРЕСА_1 а саме: сіни під літ. ?1", сіни під літ. ?2", та господарські будівлі та споруди: сарай під літ ?1", сарай під літ. ?1", гараж під літ. ?".

           Крім цього, не включення в свідоцтво про право на спадщину прибудов до будинку сіней під літ. ?1", сіней під літ. ?2" потягло за собою і невірне зазначення загальної площі будинку, яка в дійсності складає 56,4 кв. м., а не 49,3 кв.м.

            Спочатку при отриманні свідоцтва і реєстрації свого права власності на будинок в КМБТІ вона не звернула на цю помилку уваги і не надала цьому значення. Але коли вона вирішила подарувати будинок дітям, то з'ясувалося, що є розбіжності в технічному паспорті на жилий будинок з правовстановлюючим документом на нього і Олександрійське КМБТІ в зв'язку з цим не може видати їй довідку – характеристику, необхідну їй для відчуження зазначеного будинку з відповідними будівлями і спорудами до нього.

            Після цього, вона звернулася до Першої Олександрійської державної нотаріальної контори з проханням надати нове свідоцтво про право на спадщину з внесенням відповідних змін, але їй було відмовлено в зв'язку з тим, що повторна видача іншого свідоцтва на одну і ту ж спадщину не передбачена діючою Інструкцією про вчинення нотаріальних дій нотаріусами України. Крім цього, нотаріус оглянувши спадкову справу, повідомила, що вона внесла дані відповідно до довідки – характеристики, яку вона їй надала та порекомендувала їй звернутися до суду з вимогою внести відповідні зміни.

Вважає, що оскільки вона прийняла частину спадщини, то вона прийняла її всю. На цій підставі, просить визнати за нею право власності на зазначені вище прибудови до будинку та господарські будівлі.

            В судовому засіданні позивач підтримала позовні вимоги.

            Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги визнав у повному обсязі.

            Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що вимоги позивача підлягають задоволенню.

           Судом встановлено, що на підставі свідоцтва про право на спадщину за заповітом від 13 квітня 2010 року, виданого Державним нотаріусом Світловодської міської державної нотаріальної контори по реєстру за № 1-1055 та зареєстрованого в Олександрійському МБТІ в реєстрі за № 7111/41 ст. 244 року, ОСОБА_1, після смерті її батька, ОСОБА_2, набула право власності на житловий будинок з відповідними надвірними будівлями та спорудами, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1.

           В зазначене Свідоцтво про право на спадщину нотаріус не вписала деякі надвірні будівлі, призначені для обслуговування будинку № АДРЕСА_1, а саме: сіни під літ. ?1", сіни під літ. ?2", та господарські будівлі та споруди: сарай під літ ?1", сарай під літ. ?1", гараж під літ. ?".

           Крім цього, не включення в свідоцтво про право на спадщину прибудов до будинку сіней під літ. ?1", сіней під літ. ?2" потягло за собою і невірне зазначення загальної площі будинку, яка в дійсності складає 56,4 кв. м., а не 49,3 кв.м.

           Відповідно до ст. ст. 1217, 1218, 1223, 1268 - 1270 ЦК України, позивач є єдиним спадкоємцем за заповітом після смерті свого батька, прийняла спадщину і отримала свідоцтво про право власності на неї.

Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 1268 ЦК України, спадкоємець за заповітом або за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її. Не допускається прийняття спадщини з умовою або застереженням.

Позивач вчинила дії, які свідчать про прийняття нею спадщини, що підтверджується Свідоцтвом про право на спадщину за заповітом від 13 квітня 2010 року, виданого Державним нотаріусом Світловодської міської державної нотаріальної контори по реєстру за № 1-1055 та зареєстрованого в Олександрійському МБТІ в реєстрі за № 7111/41 ст. 244. ,

Отримати додаткове свідоцтво про право на спадщину у нотаріальній конторі або внести у нього зміни вона не може через незалежні від неї обставини.

За таких обставин, позовні вимоги щодо визнання за позивачем права власності на спадкове майно підлягають задоволенню.

            Керуючись ст. ст. 316 – 319, 328, 1216- 1233, 1261 – 1269, 1297, 1298 ЦК України, ст. ст. 10, 31, 60, 209, 212, 214-215, 218, 235, 256  ЦПК України, суд –

                                                                    В И Р І Ш И В:

            Позовні вимоги задовольнити.

            Визнати за ОСОБА_1, в порядку спадкування за законом після смерті її батька, ОСОБА_2, що помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року, право власності на прибудови до житлового будинку № АДРЕСА_1 - сіни під літ. ?1", сіни під літ. ?2", після чого загальна площа будинку складає – 56,4 кв.м, житлова площа – 32,8 кв.м та господарські будівлі та споруди - сарай під літ ?1", сарай під літ. ?1", гараж під літ. ?", що знаходяться на земельній ділянці, призначеній для обслуговування житлового будинку № АДРЕСА_1.

            Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Апеляційна скарга на  рішення суду може бути подана протягом 10 днів з дня його проголошення. до апеляційного суду Кіровоградської області, через Олександрійський міськрайонний суд.  

 

 Головуючий:                                                                                           Куковенков С.В.

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація