Судове рішення #10590635

                                                                                                                                   

Справа  № 2-3497/10

                 Р І Ш Е Н Н Я

                                                   І М Е Н Е М      У К Р А Ї Н И

                18 серпня 2010 року    Олександрійський міськрайонний суд  Кіровоградської області  в складі:  

          головуючого - судді  Куковенкова С.В.

           при секретарі – Стасенко Ю.С.,

        розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Олександрії цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Митрофанівської сільської ради Новгородківського району Кіровоградської області про визнання права власності на спадкове майно, -

                                                              В С Т А Н О В И В:

        Позивач звернулася до суду з вказаним позовом, який мотивує тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року в м. Олександрії померла її тітка - ОСОБА_2. Після її смерті відкрилася спадщина, яка складається з земельної ділянки площею 6,84 гектарів, яка призначена для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що розташована на території Митрофанівської сільської ради Новгородківського району Кіровоградської області.

Зазначена земельна ділянка належала спадкодавцю на підставі Державного акту на право приватної власності на землю серії І-КР № 010562, виданого на підставі рішення сесії Митрофанівської сільської ради народних депутатів від 08 листопада 2001 року № 120 та зареєстрованого в Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю за № 4004.

Її тітка - ОСОБА_2, склала заповіт, за яким заповідала їй зазначену вище земельну ділянку, зазначений заповіт посвідчений секретарем Митрофанівської сільської ради Новгородківського району Кіровоградської області, та зареєстрований в реєстрі за № 22 від 05 вересня 2005 року.

Відповідно до ст. 1268 ЦК України, протягом шести місяців з дня відкриття спадщини, вона подала заяву до державної нотаріальної контори про прийняття спадщини. Але зараз вона не може отримати свідоцтва про право власності на спадщину, тому що спадкодавцем був загублений Державний акт на право приватної власності на землю і нотаріус відмовляє їй у видачі свідоцтва про право власності на спадщину.

Враховуючі зазначені обставини, вона вимушена звернутися до суду із заявою про визнання за мною права власності на вказане спадкове майно з метою захисту свого права на спадщину.

             В  судовому засіданні позивач підтримала позовні вимоги.

             Представник відповідача – сільський голова с. Митрофанівка - в судове засідання надіслав клопотання про проведення розгляду справи за його відсутності, позовні вимоги визнає у повному обсязі.    

             Заслухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що вимоги позивача підлягають задоволенню.

             Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року в м. Олександрії померла  ОСОБА_2. Після її смерті відкрилася спадщина, яка складається з земельної ділянки площею 6,84 гектарів, яка призначена для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що розташована на території Митрофанівської сільської ради Новгородківського району Кіровоградської області.

Зазначена земельна ділянка належала спадкодавцю на підставі Державного акту на право приватної власності на землю серії І-КР № 010562, виданого на підставі рішення сесії Митрофанівської сільської ради народних депутатів від 08 листопада 2001 року № 120 та зареєстрованого в Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю за № 4004.

ОСОБА_2, склала заповіт, за яким заповідала позивачу зазначену вище земельну ділянку, зазначений заповіт посвідчений секретарем Митрофанівської сільської ради Новгородківського району Кіровоградської області, та зареєстрований в реєстрі за № 22 від 05 вересня 2005 року.

             Відповідно до ст. 1268 ЦК України протягом шести місяців з дня відкриття спадщини позивач прийняла спадщину, подавши заяву до нотаріальної контори про прийняття спадщини.

    Як визначено ч. 5 ст. 1268 ЦК України, незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.

 Позивач вчинила дію, яка свідчить про прийняття нею спадщини. Отримати свідоцтво про право на спадщину у нотаріальній конторі вона не може через незалежні від неї обставини, а саме, через відсутність оригіналу Державного акту на право приватної власності на землю серії І-КР № 010562, виданого на підставі рішення сесії Митрофанівської сільської ради народних депутатів від 08 листопада 2001 року № 120.

 За таких обставин, позовні вимоги щодо визнання за позивачем права власності на спадкове майно підлягають задоволенню.

             Керуючись ст. ст. 316 – 319, 328, 1216- 1233, 1261 – 1269, 1297, 1298 ЦК України, ст. ст. 10, 31, 60, 209, 212, 214-215, 218, 235, 256  ЦПК України, суд –

                                                                      В И Р І Ш И В:

            Позовні вимоги задовольнити.

            Визнати за ОСОБА_1, в порядку спадкування за заповітом після смерті ОСОБА_2, що померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року, право власності на земельну ділянку площею 6,84 гектарів, яка призначена для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що розташована на території Митрофанівської сільської ради Новгородківського району Кіровоградської області та належала спадкодавцеві на підставі Державного акту на право приватної власності на землю серії І-КР № 010562, виданого на підставі рішення сесії Митрофанівської сільської ради народних депутатів від 08 листопада 2001 року № 120 та зареєстрованого в Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю за № 4004.

.

            Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Апеляційна скарга на  рішення суду може бути подана протягом 10 днів з дня його проголошення. до апеляційного суду Кіровоградської області, через Олександрійський міськрайонний суд.  

 

  Головуючий:                                                                                       Куковенков С.В.

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація