Судове рішення #10590621

                     РІШЕННЯ                                 Справа № 2-3461/10

                                                            ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

             18 серпня 2010 року    Олександрійський міськрайонний суд  Кіровоградської області в складі:  

головуючого судді:   Куковенкова С.В.

при секретарі –  Стасенко Ю.С.,

розглянувши у попередньому судовому засіданні в місті Олександрії справу за позовом ОСОБА_1 до Олександрійської міської ради, про визначення додаткового строку для прийняття спадщини, -

                                                                    ВСТАНОВИВ:

             Позивач звернувся до суду з позовом про визначення додаткового строку для прийняття спадщини на майно, яке залишилося після смерті його бабусі, ОСОБА_2..

  Позов мотивує тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року у м. Олександрії його бабуся померла, за місцем її смерті відкрилася спадщина, яка складається з квартири № АДРЕСА_1. За життя бабуся склала заповідальне розпорядження на його матір, ОСОБА_3, яка не звернулася до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, оскільки на момент її відкриття проживала у РФ, тяжко хворіла та ІНФОРМАЦІЯ_2 року померла.

 Зазначає, що відповідно до ст. 1276 ЦК України,  він тепер є єдиним спадкоємцем на  майно бабусі. У визначений законом термін з заявою до нотаріальної контори про прийняття спадщини він не звернувся, оскільки після смерті матері тривалий час знаходився на заробітках в м. Іркутську, РФ.  Просить суд визначити йому додатковий строк для прийняття спадщини, оскільки  вважає, що строк для прийняття спадщини ним пропущено з поважної причини.

В попередньому судовому засіданні позивач підтримав позовні вимоги. Просить визначити додатковий строк для прийняття спадщини тривалістю 2 місяці.  

Представник відповідача в попередньому судовому засіданні позовні вимоги визнав.  

Суд вважає за можливе постановити рішення про задоволення позовних вимог у попередньому судовому засіданні, що відповідає вимогам ст. 130 п. 4 ЦПК України.

    Заслухавши пояснення позивача, представника відповідача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що вимоги позивача підлягають задоволенню.

В судовому засіданні встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року у м. Олександрії  померла ОСОБА_2, яка доводилася бабусею позивачу. За місцем її смерті відкрилася спадщина, яка складається з квартири № АДРЕСА_1. За життя ОСОБА_2 склала заповідальне розпорядження на матір позивача, ОСОБА_3, яка не звернулася до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, оскільки на момент її відкриття проживала у РФ, тяжко хворіла та ІНФОРМАЦІЯ_2 року померла.

 Відповідно до ст. 1276 ЦК України,  позивач, після смерті матері, є спадкоємцем на  майно бабусі. У визначений законом термін з заявою до нотаріальної контори про прийняття спадщини він не звернувся, оскільки після смерті матері тривалий час знаходився на заробітках в м. Іркутську, РФ.

Суд вважає за можливе визначити позивачу додатковий строк для прийняття спадщини, оскільки строк для прийняття спадщини ним пропущено з поважної причини.

Розумним додатковим строком для прийняття спадщини суд вважає 2 місяці з дня набрання рішенням суду законної сили.

             Керуючись ст. ст. 1220, 1261, 1270, 1272  ЦК України, ст. ст. 10, 60, 130 п. 4, 209, 212, 214-215, 218  ЦПК України, –

                                                                   ВИРІШИВ:

             Позов задовольнити.

             Визначити ОСОБА_1  додатковий строк для прийняття спадщини після смерті його бабусі, ОСОБА_2, що померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року в м. Олександрії Кіровоградської області, терміном 2 (два) місяці з моменту набрання рішенням суду законної сили.

             Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви на апеляційне оскарження.

 Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 10 днів після його винесення до апеляційного суду Кіровоградської області через Олександрійський міськрайонний суд.  

 

             Головуючий:                                                                                   С.В.Куковенков

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація