Судове рішення #10590557

                                                                                                                                   

Справа  № 2-1944/10

                    РІШЕННЯ

                                                          ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

                23 серпня 2010 року    Олександрійський міськрайонний суд  Кіровоградської області  в складі:  

          головуючого - судді  Куковенкова С.В.

           при секретарі – Стасенко Ю.С.,

        розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Олександрії цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, про визнання права власності на спадкове майно, -

                                                                ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з вказаним позовом, який мотивує тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер його батько, ОСОБА_3 (Свідоцтво про смерть серії НОМЕР_1).

Вказує, що на момент смерті батька він постійно разом з ним проживав у житловому будинку, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1, Кіровоградська область. Цей факт підтверджується довідкою № 4145 від 18 грудня 2009 року, виданою виконкомом Новопразької селищної ради Олександрійського району Кіровоградської області. За цією ж адресою він і надалі продовжує проживати.

Після смерті батька відкрилася спадщина, яка складається з права власності на житловий будинок з надвірними будівлями, що знаходяться за адресою: АДРЕСА_1, що належав померлому на підставі Свідоцтва про право власності виданого на підставі рішення виконавчого комітету Новопразької селищної ради від 30.01.1965 року.

Заяву про прийняття спадщини до державної нотаріальної контори ним подано не було.

Відповідно до частини 3 статті 1268 Цивільного кодексу України, спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 Цивільного кодексу України, він не заявив про відмову від неї.

Крім нього, на спадщину претендує ОСОБА_2, який заявляє, що він проживав у будинку його батька протягом п'яти років, знімаючи одну із кімнат, доглядав за батьком, допомагав по господарству, купував продукти і тому він має право бути спадкоємцем майна його батька, як спадкоємець четвертої черги.

 Зазначає, що дійсно, ОСОБА_2 знімав одну з кімнат у будинку батька, але насправді, він ніяким чином не доглядав за ним та не допомагав йому.

 В судове засідання позивач надав клопотання про проведення розгляду справи за його відсутності.

 Відповідач у судове засідання надав заяву з клопотанням про проведення розгляду справи за його відсутності, позовні вимоги визнає.

       Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що вимоги позивача підлягають задоволенню.

       Згідно з ч. 3 ст. 1268 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом шести місяців з моменту відкриття спадщини, він не заявив про відмову від неї.

Згідно з довідкою № 4145 від 18 грудня 2009 року, виданою виконкомом Новопразької селищної ради Олександрійського району Кіровоградської області, на момент смерті ОСОБА_3 позивач проживав з ним разом та був зареєстрований за адресою спірного домоволодіння.

Після відкриття спадщини, ОСОБА_1 не заявляв про відмову від прийняття спадщини, але  і не звернувся до Першої Олександрійської державної нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини.

Таким чином, позивач, відповідно до вимог ч. 1, З ст. 1268 Цивільного кодексу України, прийняв спадщину за законом, до складу якої входить житловий будинок з надвірними будівлями по АДРЕСА_1.

Відповідно до ч. 1 ст. 1297 ЦК України, спадкоємець, який прийняв спадщину, у складі якої є нерухоме майно, зобов'язаний звернутися до нотаріуса за видачею йому свідоцтва про право на нерухоме майно.

Відповідно до ч. 1 ст. 1298 ЦК України, спадкоємці, які прийняли спадщину, мають право звернутися до нотаріуса із заявою про видачу свідоцтва про право на спадщину протягом будь-якого часу після завершення строку для прийняття спадщини. Законодавство не обмежує право спадкоємців на оформлення свідоцтва певними строками.

Як визначено ч. 5 ст. 1268 ЦК України, незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.

За таких обставин, позовні вимоги щодо визнання за позивачем права власності на спадкове майно підлягають задоволенню.    

         Керуючись ст. ст. 1261 – 1269, 1297, 1298 ЦК України, ст. ст. 10, 31, 60, 209, 212, 214-215, 218, 235, 256  ЦПК України, суд –

                                                                       ВИРІШИВ:

            Позовні вимоги задовольнити.

   

Визнати за ОСОБА_1, в порядку спадкування за законом після смерті його батька, ОСОБА_3, що помер ІНФОРМАЦІЯ_1 у м. Олександрії Кіровоградської області, право власності на житловий будинок з надвірними будівлями по АДРЕСА_1.  

           

           Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.

          Апеляційна скарга на  рішення суду може бути подана протягом 10 днів з дня його проголошення. до апеляційного суду Кіровоградської області, через Олександрійський міськрайонний суд.  

             

            Головуючий:                                                                                       Куковенков С.В.

           

  • Номер: 22-ц/818/2532/19
  • Опис: за поданням державного виконавця Міськрайонного відділу державної виконавчої служби по Харківському району та місту Люботину Головного територіального управління у Харківській області Зубко Карини Віталіївни про видачу дублікату виконавчого листа по справі за позовом Публічного акціонерного товариства акціонерного банку «Укргазбанк» в особі Харківської філії АБ «Укргазбанк» до Новікової Олени Сергіївни та Козуб Лариси Миколаївни про стягнення заборгованості
  • Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
  • Номер справи: 2-1944/10
  • Суд: Харківський апеляційний суд
  • Суддя: Куковенков Сергій Володимирович
  • Результати справи: позов (заяву, скаргу) задоволено; скасовано ухвалу, що перешкоджає подальшому провадженню у справі, і направлено справу для продовження розгляду до суду першої інстанції
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 03.04.2019
  • Дата етапу: 14.05.2019
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація