Судове рішення #10590139

Справа № 22ц-3551/2010 р.                           Головуючий у 1інст. –Гапоненко Т.В.

                                                                                         Доповідач – Литвиненко І.В.

   

         У Х В А Л А            

                                        ІМЕНЕМ УКРАЇНИ                                        


  21 серпня 2010 року                   м. Чернігів

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ у складі:

головуючого- судді ЛИТВИНЕНКО І.В.

суддів:               ДЕМЧЕНКО Л.М., ЗІНЧЕНКО С.П.

   

      розглянувши  у відкритому судовому засіданні  справу за апеляційною скаргою Управління Пенсійного фонду України  в Менському районі на рішення Менського районного суду від 22 червня 2010 року  по справі за позовом ОСОБА_5   до Управління Пенсійного фонду України в Менському районі про зобов’язання провести перерахунок, виплату пенсії та додаткової пенсії як учаснику ліквідації аварії на ЧАЕС 1 категорії, інваліда 3 групи,

В С Т А Н О В И В :

    В апеляційній скарзі Управління Пенсійного фонду України  в Менському районі просить скасувати рішення суду через порушення норм матеріального права.

    Рішенням суду  позов був задоволений частково. Суд зобов’язав відповідача  здійснити позивачу перерахунок державної пенсії  та додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю відповідно до  ст.ст.49, 50, 53, 54 Закону України „Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” з 22.05.2008 року по 22.06.2010 року, з урахуванням зміни розміру мінімальної пенсії та раніше виплачених сум.

    Апелянт вказує на те, що призначення пенсії позивачу проводилась відповідно до Закону України „Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, постанови КМУ № 530 „Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян” від 28.05.2008 року та Постановою КМУ № 654 „Про підвищення рівня пенсійного забезпечення громадян” від 16.07.2008 року, і всі виплати проводились у межах бюджетних асигнувань.  

         Заслухавши суддю-доповідача, дослідивши матеріали справи, апеляційний суд приходить до висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню виходячи з наступного.

Судом першої інстанції встановлено, що позивачу призначена державна пенсія  і щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров’ю відповідно до ст.ст.50, 54 Закону України „Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” і розмір належних йому виплат повинен обчислюватись з розміру мінімальної пенсії за віком. Відповідач не проводив виплату в такому розмірі, посилаючись на те, що Законом України „Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України” такі виплати не були передбачені та вказана величина обчислення пенсії не може застосовуватись для визначення розміру пенсії позивачу.

Приймаючи рішення про задоволення вимог, суд першої інстанції правомірно виходив з положень Закону України „Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” та рішення Конституційного Суду України від 22.05.2008 року №10-рп/2008, за якими вихідним критерієм розрахунку державної та додаткової пенсії є мінімальна пенсія за віком, розмір якої згідно ст.28 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Доводи апеляційної скарги щодо відсутності бюджетних коштів, неможливістю застосування ч.1 ст.28 Закону України „Про загальнообов’язкове пенсійне страхування” для визначення розміру пенсії за Законом України „Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, не можуть братись до уваги, оскільки положення ч. 3 ст. 28 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” не є перешкодою для застосування поняття мінімального розміру пенсії за віком для розрахунку інших, пов’язаних з ним пенсій чи доплат, а наявність чи відсутність коштів для таких доплат не є підставою для порушення законних прав позивача.

  Таким чином, апеляційний суд приходить до висновку, що судом першої інстанції правильно встановлені обставини справи, судове рішення ухвалено з додержанням норм матеріального та процесуального права і підстави для його скасування відсутні.

Керуючись ст.ст. 303, 307, 308, 314, 315, 319, 325 ЦПК України, апеляційний суд

У Х В А Л И В :

Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України  в Менському районі  відхилити.

 Рішення Менського районного суду  від 22 червня  2010 року  залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і оскарженню не підлягає.

   

Головуючий:                                       Судді :

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація