Судове рішення #10587543

                                                                                                                                                          Справа № 2-3286

                                                                                                                                                                      2010р.

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М     У К Р А Ї Н И

            27 липня 2010 року  Залізничний районний суд м.Львова в складі:

головуючого – судді:                                                                           Мусієвського Є.П.

при секретарі                                                                                        Пелещишин І.А.

з участю адвоката                                                                                 ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Львові справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3, третя особа: Друга Львівська державна нотаріальна контора про надання додаткового строку для прийняття спадщини,

в с т а н о в и в:

Позивачка звернулася в суд з позовом, в якому просить надати додатковий строк для прийняття спадщини, мотивуючи свої позовні вимоги тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_5, 1932 року народження, який  при  житті був власником квартири АДРЕСА_1,  відкрилась спадщина за заповітом, а коли вона звернулась в нотаріальну контору для прийняття спадщини, то їй відмовили з тих підстав, що вона пропустила встановлений законом строк для прийняття спадщини, але строк вона пропустила з поважних причин, так як з 14 квітня 2010 року по 23 квітня 2010 року знаходилась на стаціонарному лікуванні в СД з приводу остеохондрозу шийно-грудного відділу хребта з вираженим радикулярним, больовим синдромом, загостренням, а заяву про прийняття спадщини мала намір подати протягом двох-трьох днів до закінчення 6-ти місячного строку,  що спонукало звернутись в суд з позовом.

    В судовому засіданні  позивачка  позов підтримала, покликаючись на мотиви позовної заяви і дала пояснення аналогічні вищенаведеному, просить позов задоволити надавши додатковий строк для прийняття спадщини два місяці.

    Відповідачка в судовому засіданні позов визнала і пояснила, що  позивачка пропустила встановлений законом строк для прийняття спадщини з поважних причин, тому не заперечує проти задоволення позову.  

              Представник третьої особи – Другої Львівської державної нотаріальної контори в судове засідання не з”явився, однак до судового засідання подав листа, в якому при вирішенні справи покладається на думку суду і просить справу слухати в його відсутність.

Заслухавши пояснення сторін, вивчивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що позов підставний і такий підлягає  задоволенню.        

    Відповідно до ст.1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній  для подання ним  заяви про прийняття спадщини.

Такого висновку суд приходить на підставі зібраних  по справі доказів.

З пояснень сторін та долучених до матеріалів справи актового запису про смерть /а.с.5/ встановлено, що ОСОБА_5,  1932 року народження,  помер ІНФОРМАЦІЯ_1, відкрилась спадщина за заповітом у вигляді квартири АДРЕСА_1,  але позивачка не звернулася у встановлений строк з заявою про прийняття спадщини в нотаріальну контору, однак  пропустила встановлений законом строк для прийняття спадщини з поважних причин, що суд враховує як обставину, що надає підстави визначити додатковий строк для прийняття спадщини.

    Керуючись ст.ст. 10, 60, 212, 215  ЦПК України, ст.ст.1216, 1233, 1261, 1272 ЦК України, суд –

в и р і ш и в :

    Позов задоволити. Надати ОСОБА_2 два місяці  з моменту вступу рішення в законну силу для прийняття спадщини у вигляді квартири АДРЕСА_1, яка відкрилась ІНФОРМАЦІЯ_1 після смерті ОСОБА_5.

Рішення може бути оскаржено шляхом подачі заяви про його апеляційне оскарження протягом десяти днів або після подачі заяви апеляційної скарги до апеляційного суду Львівської області та до суду першої інстанції, який ухвалив дане рішення протягом одного місяця з дня його оголошення.

    Суддя    

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація