Судове рішення #10583801

Справа №2-2536/2010р.

РІШЕННЯ

                                                    ІМ?ЯМ  УКРАЇНИ

27 липня 2010 року Залізничний районний м. Львова в складі:
головуючого – судді                                                      Мусієвського Є.П.

при секретарі                                                                  Пелещишин  І. А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа ОСОБА_3 про визнання особи такою, що втратила право на користування житловим приміщенням

встановив:

Позивач звернувся в суд з позовом про визнання відповідачки втратившою право на користування житловим приміщенням за адресою АДРЕСА_1, покликаючись на те, що він разом з третьою особою – ОСОБА_3 зареєстровані та проживають у вищезгаданій квартирі  і є її співвласниками, крім них в квартирі зареєстрована відповідачка, яка забрала всі свої речі зі згаданої квартири і з 2004 року проживає в іншій квартирі та не приймає участі в оплаті комунальних послуг та жодних ремонтних робіт не проводила .

Позивач в судовому засіданні  позов підтримав, давши пояснення аналогічні викладеному.

Відповідачка  в судовому засіданні  пояснила, що вона є донькою позивача, а її дівоче прозвище ОСОБА_3, тому відповідно до свідоцтва про право власності, вона є співвласницею вищезгаданої квартири, однак доступу до неї не має, оскільки позивач чинить їй перешкоди. Просить в задоволенні позову відмовити.

Третя особа в судовому засіданні пояснила, що відповідачка є її та позивача  донькою, а також є співвласницею квартири, при цьому позивач чинить відповідачці перешкоди в користуванні житлом, тому позов не підтримує.

Заслухавши пояснення сторін та третьої особи, дослідивши матеріали справи, суд приходить висновку, що в задоволенні позову слід відмовити з наступних підстав.

Згідно свідоцтва про право власності на квартиру  від 23.02.1996 р. /а.с. 19/ квартира АДРЕСА_1 належить на праві спільної сумісної власності ОСОБА_1, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5.

Відповідно до довідки з місця проживання /а.с. 7/в квартирі АДРЕСА_1 зареєстровано проживання ОСОБА_1, ОСОБА_3, ОСОБА_2

Відповідно до вимог чинного житлового законодавства підстави і порядок визнання особи втратившою право на користування житлом визначені ст.ст.71 та 72 ЖК України і можливі тільки стосовно наймача квартири або члена його сім’ї.

Як встановлено у судовому засіданні відповідачка по справі не є наймачем, а являється співвласником квартири АДРЕСА_1.

За таких обставин позбавлення відповідачки права на користування житлом у порядку визначеному ст.72 ЖК України є незаконним.

Наявні у справі докази дають суду підстави зробити висновок, що у даному випадку є спір про право власності, який повинен розглядатись з огляду на вимоги ст. 346 ЦК України щодо підстав припинення права власності та вимог глави 20 ЦК України щодо захисту права власності.

Відповідно до ст.11 ЦПК України суд розглядає справу у межах позовних вимог.

ч.1 ст. 317 ЦК України встановлено, що власникові належить право володіння, користування та розпорядження своїм майном.

За наведених обставин вимога щодо позбавлення власника майна одного з належних йому прав щодо його майна – користування цим майном суперечить діючому законодавству, яким право власності розглядається в комплексі належних особі прав і не дає суду законних підстав для розгляду тільки одного з елементів права власності – користування.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 10, 60, 209, 212-215 ЦПК України, ст.ст. 317, 346 ЦК України, ст.ст. 71,72 ЖК України суд -

вирішив:

          В позові ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа ОСОБА_3 про визнання особи такою, що втратила право на користування житловим приміщенням – відмовити.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення, а апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження до апеляційного суду Львівської області через суд першої інстанції, який ухвалив дане рішення.

Суддя

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація