справа № 2а-1399/10/0308
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
04 березня 2010 року м. Луцьк
Суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області Ковтуненко В.В. розглянувши матеріали адміністративної справи за позовною заявою ОСОБА_1 до Луцької міської поліклініки № 2, Управління охорони здоров»я Луцької міської ради про відшкодування коштів,
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернувся до суду з вказаним позовом, в обґрунтування заявлених позовних вимог посилається на те, що він з 1969 року спостерігається у Волинській обласній психіатричній лікарні № 1. 11.02.2009 року він пройшов лікарсько-консультативне обстеження в поліклініці диспансеру, в результаті чого йому було поставлено діагноз епілепсія з частими нападами, що вбачається із консультативного заключення психіатра № 599 від 11.02.2009 року. Згідно переліку категорій захворювань, у разі амбулаторного лікування яких лікарські засоби відпускаються безоплатно, затвердженого постановою Кабінету міністрів України «Про впорядкування безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями населення» № 1303 від 17.08.1998р. вбачається, що таке захворювання як епілепсія відноситься до захворювань, у разі амбулаторного лікування яких лікарські засоби відпускаються безоплатно. Забезпечення лікарськими засобами даної категорії хворих проводиться за рахунок місцевих бюджетів, з 2001 року він був взятий на облік до Луцької міської поліклініки № 2, на яку покладено обов’язок забезпечити його лікарськими засобами. Згідно виписок із медичної картки від 26.05.2009 р., 09.06.2009 р., 25.08.2009р., 03.09.2009р., 1.09.2009р., 02.12.2009р. забезпечення його необхідними лікарськими засобами проводилось не в повному обсязі, в результаті чого він змушений був додатково купувати лікарські засоби за власний рахунок. На основі цього 25.12.2009р. головою правління товариства «Підтримка» Скубком В.І., заступником голови правління товариства «Підтримка» Лясотою В.В. і ним, як членом товариства, у присутності головного лікаря поліклініки № 2 Пахарчука В.М. було складено акт про відпуск йому лікарських засобів за пільговими рецептами та ті, які він придбав за власний рахунок за період з травня по грудень 2009 року. Згідно консультативного заключення психіатра № 599 від 11.02.2009 р. йому кожного дня потрібно приймати по три таблетки бензонала і по шість таблеток карбамазепіна. Загальна сума коштів, використаних ним на придбання лікарських засобів, які повинні бути видані йому на безоплатній основі становить 410,86 грн., що вбачається із фіскальних чеків про придбання лікарських засобів. Вважає, що в діях Луцької міської поліклініки № 2 та управління охорони здоров»я Луцької міської ради вбачається невиконання своїх прямих обов’язків, що в свою чергу порушує його право, як особи, яка згідно Закону України «Про психіатричну допомогу» має право на безоплатне забезпечення лікарськими засобами. Просить суд зобов’язати відповідачів відшкодувати йому, особі, яка згідно консультативного заключення № 599 від 11.02.2009 року хворіє на епілепсію, кошти, потрачені на придбання лікарських засобів в сумі 410,86 грн.
Вивчивши матеріали справи суд приходить до висновку про відмову у відкритті провадження з наступних підстав.
Відповідно до п.1 ч.1 ст. 109 КАС України, суддя відмовляє у відкритті провадження у адміністративній справі лише, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до ч. 2 ст. 21 КАС України вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної протиправними рішеннями, діями чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень або іншим порушенням прав, свобод та інтересів суб'єктів публічно-правових відносин, розглядаються адміністративним судом, якщо вони заявлені в одному провадженні з вимогою вирішити публічно-правовий спір. Інакше вимоги про відшкодування шкоди вирішуються судами в порядку цивільного або господарського судочинства.
Як вбачається із змісту позовної заяви, ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Луцької міської поліклініки № 2 та Управління охорони здоров’я Луцької міської ради, як суб’єктів владних повноважень, з вимогою про відшкодування коштів.
Приймаючи до уваги та враховуючи, що між сторонами виник спір з приводу відшкодування коштів в сумі 410,86 грн., затрачених позивачем на придбання лікарських засобів, а не публічно - правовий спір, який в свою чергу не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства, а підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства, а тому суд приходить до висновку, що у відкритті провадження слід відмовити..
Керуючись п.1 ч.1 ст.109 КАС України,
У Х В А Л И В :
Відмовити ОСОБА_1 у відкритті провадження в адміністративній справі за його позовом до Луцької міської поліклініки № 2, Управління охорони здоров»я Луцької міської ради про відшкодування коштів.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду через Луцький міськрайонний суд Волинської області шляхом подачі в 5-денний строк з дня отримання ухвали заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 10 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до Львівського апеляційного адміністративного суду або в порядку ч.5 ст.186 КАС України.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження.
Суддя В.В. Ковтуненко