Справа № 22ц-8846/2010р. Головуючий в 1 інстанції: Карягіна В.А.
Категорія_________ Доповідач: Коротенко Є.В.
У Х В А Л А
Іменем України
19 серпня 2010 року
Судова колегія судової палати у цивільних справах апеляційного суду Луганської області в складі:
головуючого – судді Коротенка Є.В.
суддів Медведєва А.М., Маляренко І.Б.
при секретарі Глазковій Ю.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Луганську справу за апеляційною скаргою Управління Пенсійного фонду України в Біловодському районі Луганської області на постанову Біловодського районного суду Луганської області від 13.05.2010 року за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Біловодському районі Луганської області про визнання дій неправомірними, зобов’язання вчинити певні дії,
встановила:
Позивач в жовтні 2009 року звернувся до суду з зазначеною позовною заявою, в якому посилається на невідповідність дій відповідача вимогам Постанови Кабінету Міністрів України № 1293 від 27.12.2005 року. При цьому вказав, що він є учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 1 категорії, інвалідом 3 групи за захворюванням, пов'язаним із роботами по ліквідації наслідків аварії. Рішенням Луганського окружного адміністративного суду від 31.03.2008 року, залишеним без змін ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 17.06.2008 року, були задоволені його позовні вимоги до Управління Пенсійного фонду України в Біловодському районі Луганської області про перерахунок призначеної йому пенсії по інвалідності та додаткової пенсії, відповідно до якого йому, як інваліду 3 групи, була призначена пенсія виходячи з 6 мінімальних пенсій за віком згідно до ст. 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» і додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров”ю у розмірі 50 % мінімальної пенсії за віком.
Разом із тим, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 1293 від 27.12.2005 року, розмір призначеної йому пенсії відповідачем повинен бути збільшений у 2,5 рази, оскільки учасником ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС він був у 1988 р., однак у зв’язку з неправомірними діями відповідача він не отримує у належному розмірі пенсію, яка повинна бути йому призначена відповідно до вказаної постанови Кабінету Міністрів України. Просить визнати дії відповідача в цій частині неправомірними, зобов’язати відповідача здійснити перерахунок пенсії, призначеної йому відповідно до вимог ст.54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», збільшивши її розмір у 2,5 рази з 31.01.2007 року.
Постановою Біловодського районного суду Луганської області від 13.05.2010 року зазначені позовні вимоги ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Біловодському районі Луганської області було задоволено частково. Суд:
- визнав незаконними дії Управління Пенсійного фонду України в Біловодському районі Луганської області щодо нарахування та виплати пенсії ОСОБА_1 без врахування положень Постанови Кабінету Міністрів України № 1293 від 27.12.2005 року ;
- зобов’язав Управління Пенсійного фонду України в Біловодському районі Луганської області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1, інваліду 3 групи, нараховану згідно із статтею 54 „ Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, збільшивши її у 2,5 рази відповідно до вимог п.1 П останови Кабінету Міністрів України № 1293 від 27.12.2005 року. Перерахунок здійснювати, виходячи з розміру мінімальної пенсії за віком, визначеного ч.1 ст.28 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, з 1 листопада 2008 року з врахуванням здійснених виплат.
Не погодившись з вказаним судовим рішенням, Управління Пенсійного фонду України в Біловодському районі Луганської області звернулось з апеляційною скаргою на нього, посилаючись при цьому на порушення судом норм матеріального та процесуального права, просив зазначену постанову скасувати та ухвалити нову, якою відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі.
Заслухавши доповідача, дослідивши матеріали справи в межах апеляційних скарг, перевіривши законність та обгрунтованність постанови суду, судова колегія вважає апеляційну скаргу такою, що не підлягає задоволенню.
Судом першої інстанції були повно і всебічно дослідженні обставини справи та дана належна оцінка доказам, на які сторони посилалися в суді першої інстанції. Суд правильно визначив юридичну природу спірних правовідносин і закон, який їх регулює.
Встановлено, що позивач має статус особи, що постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи у зв'язку з ліквідацією її наслідків, має відповідне посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 1 категорії, є інвалідом 3 групи.
Рішенням Луганського окружного адміністративного суду від 31.03.2008 року, залишеним без змін ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 17.06.2008 року, були задоволені позовні вимоги ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Біловодському районі Луганської області про перерахунок призначеної йому пенсії по інвалідності та додаткової пенсії, відповідно до якого йому, як інваліду 3 групи, була призначена пенсія виходячи з 6 мінімальних пенсій за віком згідно до ст. 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» і додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров”ю у розмірі 50 % мінімальної пенсії за віком.
Відповідно до абз.2 п.1 Постанови Кабінету Міністрів України № 1293 від 27.12.2005 року збільшено у 2,5 раза розмір пенсії, призначеної відповідно до статті 54 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” - пенсію по інвалідності учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1987-1990 роках , громадянам, евакуйованим у 1986 році із зони відчуження, та пенсію у зв’язку із втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи членам їх сімей.
Із матеріалів справи убачається, що позивач приймав участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС саме у 1988 році (а.с.10).
Таким чином, на думку колегії суддів, суд першої інстанції, приймаючи до уваги положення Конституції України, Законів України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, Постанов Кабінету Міністрів України № 1293 від 27.12.2005 року, № 530 від 28.05.2008 року, прийшов до правильного висновку про неправомірність дій Управління Пенсійного фонду України в Біловодському районі Луганської області щодо нарахування та виплати пенсії ОСОБА_1 без врахування положень Постанови Кабінету Міністрів України № 1293 від 27.12.2005 року.
Відповідно до ст.308 ЦПК України апеляційний суд відхиляє апеляційну скаргу і залишає рішення без зміни, якщо визнає, що суд першої інстанції ухвалив рішення з додержанням вимог матеріального і процесуального права.
Не може бути скасоване правильне по суті і справедливе рішення суду з одних лише формальних міркувань.
При таких обставинах судова колегія вважає, що доводи апеляційної скарги не дають підстав для висновку про неправильне застосування судом першої інстанції норм матеріального чи процесуального права, які призвели або могли призвести до неправильного вирішення справи. Судом першої інстанції постановлене правильне по суті і справедливе судове рішення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.307, 308, 312, 314-315, 317, 319 ЦПК України, приймаючи до уваги положення Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов'язаних із соціальними виплатами» № 1691-VI від 18 лютого 2010 р., судова колегія
ухвалила:
Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Біловодському районі Луганської області на постанову Біловодського районного суду Луганської області від 13.05.2010 року за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Біловодському районі Луганської області про визнання дій неправомірними, зобов’язання вчинити певні дії відхилити.
Постанову Біловодського районного суду Луганської області від 13.05.2010 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення, оскарженню не підлягає.
Головуючий:
Судді: