Судове рішення #10580211

Справа №2-562/10

РІШЕННЯ

іменем України

11 серпня 2010 року.                                                                   Володимирецький районний суд Рівненської області в складі головуючої судді Іванків О.В.,

при секретарі Кладько Г.В.,

з участю відповідачки ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3, третьої особи – відділу реєстрації актів цивільного стану Володимирецького районного управління юстиції про оспорювання батьківства та виключення з актового запису про народження дитини відомостей про батька, -

встановив:  

ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом про оспорювання свого батьківства відносно дитини ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1, та виключення з актового запису про народження відомостей про нього як про батька дитини. В обґрунтування позовних вимог пояснив, що на час народження дитини він з відповідачкою перебував у зареєстрованому шлюбі, однак вони тривалий час проживали окремо, відповідачка мала інтимні стосунки з іншими чоловіками. Тому дитина, яку ОСОБА_3 народила в липні 2004 року, не є його рідною дитиною, і її біологічним батьком він не являється. Оскільки він записаний батьком цієї дитини, то звернувся до суду з позовом про оспорювання батьківстває  В судове засідання позивач надав заяву про підтримання позовних вимог, просив розглянути справу у його відсутності.

Відповідач ОСОБА_3 в попередньому судовому засіданні позов визнала повністю, пояснила суду, що її син ОСОБА_4 походить не від позивача, а від іншого чоловіка, з яким вона мала статеві зносини в період шлюбу, а тому ОСОБА_6 батьком дитини не являється. Даний факт їй достовірно відомий, оскільки на час зачаття дитини вона з позивачем тривалий час проживала окремо, хоча їх шлюб і не був юридично розірваний. В даний час вона не заперечує проти задоволення позову та виключення запису про батька з актового запису, оскільки позивач ОСОБА_2 не є батьком її дитини, а справжній батько бажає визнати своє батьківство.  

Представник третьої особи  в судове засідання не з’явився.

Заслухавши пояснення сторін, дослідивши докази по справі в їх сукупності, суд приходить для висновку про наявність підстав для задоволення позову.    

Так, у відповідності до ст.136 Сімейного Кодексу України особа, яка записана батьком дитини в порядку ст.126 СК України, має право оспорити своє батьківство, пред’явивши позов про виключення запису про нього як про батька з актового запису про народження дитини, такий позов може бути поданий після народження дитини і до досягнення нею повноліття.

У відповідності до ст. 61 ч.1 ЦПК України обставини, визнані сторонами, не підлягають доказуванню.

Оскільки відповідач визнала факт походження її сина ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження від іншого, ніж позивач, чоловіка, та підтвердила факт відсутності кровного споріднення між дитиною та ОСОБА_2, суд вважає даний факт доведеним і приходить до висновку про наявність підстав для задоволення позову.    

Враховуючи викладене, керуючись ст.ст.126, 136 Сімейного Кодексу України, ст.ст.15, 61, 130, 174, 175, 212 ЦПК України, суд -

вирішив:

Позов задоволити.

Виключити з актового запису про народження №44 від 02.09.2004 року, проведеного Городецькою сільською радою Володимирецького району, запис про ОСОБА_2, як про батька дитини ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження.    

Стягнути з ОСОБА_3 в користь ОСОБА_2 судові витрати, понесені ним при подачі позову, в сумі 38 (тридцять вісім) грн. 50 коп.

Рішення суду може бути оскаржене до Апеляційного суду Рівненської області через Володимирецький районний суд. Апеляційна скарга може бути подана сторонами протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення..

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Головуюча:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація