Судове рішення #10580204

ЦИВІЛЬНЕ СУДОЧИНСТВО :                        

позовне провадження

категорія- спори про

спадкове право- 36

Справа № 2- 298/10

   

Рішення

іменем України

12 серпня 2010 року Любомльський районний суд Волинської області в складі: головуючого – судді               Дороша П.І.,

при секретарі                       Федчишин Г.В.,

з участю позивача                 ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в місті Любомль цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Радехівської сільської ради Любомльського району Волинської області, ОСОБА_2 про визнання права власності на нерухоме спадкове майно, --

встановив:

    У суд з позовною заявою звернулася ОСОБА_1. Просить визнати за нею право власності в порядку успадкування на нерухоме майно, що знаходиться по АДРЕСА_1 Любомльського району Волинської області.

    Свої вимоги обґрунтувала тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року після смерті батька – ОСОБА_3 -- залишилось нерухоме майно, спадкоємцем якого є позивач. Через відсутність державної реєстрації успадкованого ОСОБА_1 не може оформити своїх прав. За таких обставин змушена звернутись до суду.

    Позивач в судовому засіданні позов підтримала.  

    Відповідач Шаколіна К.Ф. до суду не з’явилася, подала заяву про визнання позову.

Інший співвідповідач, Радехівська сільська рада Любомльського району, у своїй заяві № 180 від 06 серпня 2010 року погодилась з позовом ОСОБА_1 Розгляд справи просить проводити у відсутності їх представника.

Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо ухвалити при проведені попереднього судового засідання.

    Відповідно до положень частини 4 статті 130 Цивільного процесуального кодексу України (далі – ЦПК) при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку статті 174 цього ж Кодексу.

Згідно частини 4 статті 174 ЦПК у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Оскільки викладені у позовній заяві обставини, на які позивач покладається в обґрунтування своїх вимог, сторонами фактично визнаються, то на підставі частини 1 статті 61 ЦПК суд визнає їх доведеними.

Пунктом 11 частини 1 статті 346 Цивільного кодексу України (далі -- ЦК) визначено, що право власності припиняється у разі припинення юридичної особи чи смерті власника.

    У відповідності до частини 1 статті 328 ЦК право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів.

    Згідно частин 1 та 5 статті 1268 ЦК спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її. Незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.

Відповідно до статті 392 ЦК власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.

    Таким чином, суд вважає, що визнання відповідачами позову не суперечить закону і не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, а тому позов слід задовольнити.

    Керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 61, 82, 130, 174, 208, 209, 213 – 215 ЦПК України,  на підставі ст. ст. 328, 346, 376, 392, 1268 ЦК України,  --

вирішив:

    Позов задовольнити повністю.

ОСОБА_1 визнати власником нерухомого спадкового майна, яке згідно даних технічного паспорта комунального підприємства «Волинське обласне бюро технічної інвентаризації» від 10 березня 2010 року розташоване по АДРЕСА_1 Любомльського району Волинської області, а саме: житлового будинку «А-1», літньої кухні «Б-1», сарая «В-1», льоха «Г-1», вбиральні «Д», огорожі «1», питного колодязя «к».

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

    Апеляційна скарга подається апеляційному суду через суд першої інстанції протягом десяти днів з дня проголошення оскаржуваного судового рішення.    

      Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

 Головуючий: суддя                             П.І. Дорош

  • Номер: 6/496/132/16
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-298/10
  • Суд: Біляївський районний суд Одеської області
  • Суддя: Дорош Петро Іванович
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 07.10.2016
  • Дата етапу: 31.10.2016
  • Номер: 6/275/8/2017
  • Опис: про заміну сторони виконавчого провадження
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-298/10
  • Суд: Брусилівський районний суд Житомирської області
  • Суддя: Дорош Петро Іванович
  • Результати справи: подання (заяву, клопотання) задоволено
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 10.08.2017
  • Дата етапу: 12.09.2017
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація