№3-2121/10
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 серпня 2010 року суддя Залізничного районного суду м. Сімферополя Автономної Республіки Крим Уржумова Н.В., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з відділу податкової міліції ДПІ в м. Сімферополі АР Крим про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Сімферополя, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1, не працюючого
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 164 КУпАП, -
в с т а н о в и в:
28.06.2010 року в АДРЕСА_2 ОСОБА_2 здійснював підприємницьку діяльність шляхом надання послуг по перевозці пасажирів в автомобільному транспорті SKODA «ROOMSTER» без довільних документів, а саме: державної реєстрації, яка передбачена ч. 4 ст. 58, ч. 1 ст. 128 Господарського кодексу України; ст. 39 Законом України «Про автомобільний транспорт».
ОСОБА_2 до суду не з’явився, про день, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, що убачається з протоколу про адміністративне правопорушення (а.с.1зв.), причини неявки суду не повідомив, заяви про відкладення розгляду справи не надавав.
З урахуванням положень статті 268 КУпАП, вважаю за можливе провести розгляд справи у відсутність правопорушника.
Вивчивши матеріали адміністративної справи, прихожу до висновку про наявність у діях ОСОБА_2 складу адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 164 КУпАП.
За частиною 1 статті 164 КУпАП провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб'єкта господарювання або без одержання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, чи без одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом, тягне за собою накладення штрафу від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва і сировини чи без такої.
Згідно з вимогами п. 34 ст. 9 Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» ліцензуванню підлягає такий вид господарської діяльності як надання послуг з перевезення пасажирів та їх багажу на таксі.
У відповідності зі ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт» документами, для фізичної особи для водія таксі є посвідчення водія відповідної категорії, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, ліцензійна картка, інші документи.
Матеріалами адміністративної справи та наявними у матеріалах справи письмовими поясненнями правопорушника, підтверджується вина ОСОБА_4 у порушенні вимог Закону України «Про автомобільний транспорт», Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності».
При визначенні ОСОБА_4 виду та розміру адміністративного стягнення, оцінюючи характер та ступень тяжкість вперше вчиненого ним адміністративного правопорушення, вважаю за необхідне призначити ОСОБА_4 адміністративне стягнення у вигляді стягнення штрафу у дохід держави у розмірі 357 гривень без конфіскації автомобілю.
Обставини, які б обтяжували вину ОСОБА_4 у вчиненому адміністративному правопорушенні в адміністративному матеріалі відсутні та судовим розглядом не встановлені.
На підставі частини 1 статті 164 КУпАП, керуючись статтями 283, 284, 294 КУпАП, суддя,-
п о с т а н о в и в:
Визнати ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Сімферополя винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 164 КУпАП та піддати адміністративному стягненню у вигляді штрафу у дохід держави у розмірі 357 (триста п’ятдесят сім) гривень 00 копійок.
Автомобіль SKODA «ROOMSTER», 2007 року випуску, зеленого кольору, шасі №TMBMD45J875030097, який згідно із розпискою знаходиться на зберіганні у ОСОБА_2 – залишити правопорушнику.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги чи протесту прокурора, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого статтею 32 цього Кодексу, а також постанов, прийнятих за результатами розгляду справ про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 185-3 цього Кодексу.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено протест прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга, протест прокурора, подані після закінчення цього строку, повертаються апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.
Апеляційна скарга, протест прокурора подаються до відповідного апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову. Місцевий суд протягом трьох днів надсилає апеляційну скаргу, протест прокурора разом із справою у відповідний апеляційний суд.
Суддя