Судове рішення #10573614

               

   Справа  № 2-262/2010  

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М      У К Р А Ї Н И

26 травня 2010 року                                                                 cмт. Липова Долина

            Липоводолинський районний суд Сумської області у складі: головуючого – судді Сибільова О.В.,

                                                                                                                     при секретарі  -  Самілик Н.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Липова Долина цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до Липоводолинської селищної ради, ОСОБА_4,  треті особи: Липоводолинська районна державна нотаріальна контора, ОСОБА_5, ОСОБА_6,

про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини ,

В С Т А Н О В И В :

ОСОБА_2 звернулась до суду з позовом до Липоводолинської селищної ради, ОСОБА_4 про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини.

Позивачка свої вимоги мотивує тим, що ІНФОРМАЦІЯ_2 року померла її мати ОСОБА_7. Після її смерті відкрилась спадщина у вигляді нерухомого майна. Вона є спадкоємцем першої черги за законом. Позивачка у встановлений законом шестимісячний строк не звернулась до державної  нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини. Пропуск строку подання заяви мотивує тим, що хворіла і не могла звернутись до нотаріальної контори з відповідною заявою. Тому вона вважає, що пропустила шестимісячний строк для подання заяви про прийняття спадщини з поважних причин, просить суд визначити їй додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини в межах двох місяців.

Відповідач Липоводолинська селищна рада позов ОСОБА_2 визнає, просить суд справу розглядати за відсутності їх представника.

Відповідач ОСОБА_5 позов ОСОБА_2 визнає, просить суд задовольнити позов та визначити позивачу додатковий строк для прийняття спадщини.

Третя особа – Липоводолинська районна державна нотаріальна контора Сумської області, позов ОСОБА_2 визнає, просить суд розглядати справу за їх відсутності.

Третя особа – ОСОБА_5 позов ОСОБА_2 визнає, просить суд задовольнити позов та визначити позивачу додатковий строк для прийняття спадщини.

Третя особа – ОСОБА_5 позов ОСОБА_2 визнає, просить суд задовольнити позов та визначити позивачу додатковий строк для прийняття спадщини.

Суд, заслухавши сторони по справі, дослідивши докази, вважає позов ОСОБА_2 обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_2 року померла мати позивачки – ОСОБА_7 (а.с. 7, 8).

Після її смерті відкрилась спадщина на нерухоме майно, позивач по справі є спадкоємцем першої черги.

Позивач у встановлений законом шестимісячний строк не звернулась до державної нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини в зв’язку з тим, що хворіла (а.с. 12).

Вказані обставини підтверджуються доказами по справі.

Згідно ст. 1269 ЦК України, спадкоємець,  який  бажає  прийняти  спадщину,  але на час відкриття спадщини  не  проживав  постійно  із  спадкодавцем,  має подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини. Заява   про   прийняття   спадщини  подається  спадкоємцем особисто.

    Відповідно до ст. 1270 ЦК України, для   прийняття  спадщини  встановлюється  строк  у  шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.

    Ч. 3 ст. 1272 ЦК України передбачає, що за позовом спадкоємця,  який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини,  суд може визначити  йому  додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Причини пропуску позивачем, встановлених законодавством строків, суд визнає поважними, оскільки вони перешкодили позивачу своєчасно звернутися до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини.

Таким чином, визнання відповідачами пред’явленого позову не суперечить закону, не порушує права свободи чи інтереси інших осіб, а вимоги позивача є обгрунтованими.

З огляду на зазначені норми закону, моральні норми суспільства, що виправдовують поведінку спадкоємця ОСОБА_2, яка пропустила строк для прийняття спадщини з поважних причин, суд вважає за можливе визначити позивачу додатковий строк, достатній для подання нею заяви про прийняття спадщини, а саме тривалістю у два місяці з дня набрання рішенням суду законної сили.  

Оскільки позивач просить не відшкодовувати понесені нею судові витрати, суд вважає за можливе не розглядати це питання при вирішенні справи.

На підставі ст.ст. 1269, 1270, 1272 ЦК України, керуючись ст.ст. 10-11, 57-60, 80, 81, 88, 212-215 ЦПК України, суд

В И Р І Ш И В  :

Позов ОСОБА_2 задовольнити .  

Визначити ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, додатковий строк для подання нею заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_7, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 року, тривалістю у  два місяці з дня  набрання  рішенням  суду  законної сили.  

             Рішення може бути оскаржене до судової палати у цивільних справах апеляційного суду Сумської області через Липоводолинський районний суд Сумської області. Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

 

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження або апеляційну скаргу не було подано.            

                  СУДДЯ                                                                                                      О.В. Сибільов

   

  • Номер: 6/273/1/19
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-262/2010
  • Суд: Баранівський районний суд Житомирської області
  • Суддя: Сибільов О.В.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 08.01.2019
  • Дата етапу: 22.02.2019
  • Номер: 2-262/2010
  • Опис: про визнання договору оренди землі недійсним та зобов"язання повернути самовільно зайняту земельну ділянку
  • Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
  • Номер справи: 2-262/2010
  • Суд: Ружинський районний суд Житомирської області
  • Суддя: Сибільов О.В.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 23.04.2010
  • Дата етапу: 30.08.2010
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація