Судове рішення #10573323

Справа №2-а-244/10

ПОСТАНОВА

іменем України                                    

30 червня 2010 року.                                                                                    Володимирецький районний суд Рівненської  області в складі головуючої судді Іванків О.В.

при секретарі Кладько Г.В.,

відповідача Івашина С.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом ОСОБА_2  до інспектора ДПС ВДАІ у Володимирецькому районі Івашина С.О. про визнання постанови незаконною та її скасування, -

в с т а н о в и в:

ОСОБА_2 звернувся до суду з адміністративним позовом про визнання незаконною та скасування постанови про притягнення  його до адміністративної відповідальності.

В обґрунтування позовних вимог в судовому засіданні позивач пояснив, що 09.03.2010 року відносно нього відповідачем була винесена постанова про притягнення до адміністративної відповідальності за ст.121 ч.1 КУпАП за порушення Правил дорожнього руху. Вважає, що при розгляді справи та винесенні оскаржуваної постанови було порушено вимог чинного законодавства та його права, у зв’язку з цим вважає постанову про притягнення до адміністративної відповідальності незаконною, просив її скасувати.

Відповідач в судовому засіданні заперечив проти позову, пояснив, що протокол та постанова про адміністративне правопорушення відносно відповідача винесені ним у відповідності до вимог чинного законодавства, за фактом вчинення ОСОБА_2 адміністративного правопорушення. Просив застосувати до вимог ОСОБА_2 позовну давність, оскільки позивачем пропущено строк звернення до суду для оскарження постанови.

Заслухавши пояснення сторін, дослідивши та оцінивши докази по справі в їх сукупності, суд приходить до висновку, що позов не підлягає до задоволення.

Так, як вбачається зі ст.99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється річний строк, якщо іншими нормативними актами не встановлено інших строків. Зі ст.289 КУпАП вбачається, що скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови. В разі пропуску зазначеного строку з поважних причин цей строк за заявою особи , щодо якої винесено постанову, може бути поновлено органом (посадовою особою), правомочним розглядати скаргу.

Таким чином, ст..289 КУпАП встановлено спеціальний строк оскарження постанов про накладення адміністративних стягнень.    

У відповідності до ст.99 КАС України процесуальний строк для звернення до суду обчислюється з часу, коли особа дізналась або повинна була дізнатись про порушення своїх прав, свобод та інтересів.

З постанови ВК №074132 від 09.03.2010 року вбачається, що вказана постанова вручена позивачеві ОСОБА_2 09.03.2010 року, про що свідчить його власний підпис, а також підтверджується оглянутою в судовому засіданні справою про притягнення ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності.  

Разом з тим, до суду з адміністративним позовом про оскарження постанови про притягнення його до адміністративної відповідальності ОСОБА_2Моніч А. звернувся лише 23.04.2010 року, пропустивши встановлений чинним законодавством 10-ти денний строк оскарження постанови. Будь-яких поважних причин пропуску строку позовної давності позивач суду не навів, його покази про те, що постанова йому не була вручена, спростовані дослідженими доказами.

Як вбачається зі ст.100 КАС України, пропущення строку звернення до адміністративного суду є підставою для відмови у задоволенні адміністративного позову, за умови що на цьому наполягає одна із сторін.  

Враховуючи викладене, приймаючи до уваги, що відповідач заявив клопотання про застосування позовної давності та про відмову у позові у зв’язку з її пропуском, керуючись ст.ст.99, 100, 162 КАС України, суд -  

п о с т а н о в и в:

В задоволенні позову ОСОБА_2 про скасування постанови ВК №074132 від 09.03.2010 року про притягнення його до адміністративної відповідальності відмовити у зв’язку з пропуском строку позовної давності.

Звільнити ОСОБА_2 від сплати судового збору на підставі ст..4 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито».

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду через районний суд. Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається в строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у двадцятиденний строк, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після оголошення ухвали апеляційного суду.

Головуюча:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація