Справа № 2-604/ 10
З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17 серпня 2010 року Новосанжарський районний суд Полтавської області в складі:
головуючого судді – Бугрія В.М.
при секретарі – Перепадченко Я.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Нові Санжари, пл. Перемоги, 11 цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -
в с т а н о в и в :
26 квітня 2010 року позивач звернувся до суду з позовом в якому просив розірвати шлюб, укладений між ним та ОСОБА_2, який був зареєстрований у Відділенні реєстрації актів цивільного стану Новосанжарського управління юстиції Полтавської області, актовий запис №101; державне мито, яке підлягає стягненню при реєстрації розірванню шлюбу в органах реєстрації актів цивільного стану, стягнути з нього.
Позивач в судове засідання не з'явився, про час а місце розгляду справи повідомлений належним чином, в своїй позовній заяві просив розглянути справу у його відсутність.
Відповідач в судове засідання не з'явилася, з невідомих суду причин, про час та місце розгляду неодноразово повідомлена належним чином.
Відповідно до ст. 224 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання відповідача, який належним чином повідомлений і від якого не надійшло заяви про розгляд справи за його відсутність або якщо повідомлені ним причини неявки визнані неповажними, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів, якщо позивач не заперечує проти такого вирішення справи.
Суд, дослідивши обставини по даній справі, вважає можливим дану спір сторін розглянути у відсутності не з'явившихся сторін по наявним у даній справі документам і доказам.
Суд, давши оцінку представленим доказам, приходить до наступних висновків.
Відповідно до ч. 3 ст. 10 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Згідно ст. 112 СК України суд зясовує фактичні взаємини подружжя, дійсні причини позову розірвання шлюбу, бере до уваги наявність малолітньої дитини, дитини-інваліда та інші обставини життя подружжя. Суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.
Згідно свідоцтва про шлюб НОМЕР_1 від 18 листопада 2006 року ОСОБА_1 уклав шлюб з ОСОБА_2, від даного шлюбу дітей немає.
З позовної заяви вбачається, що відповідачка проживала з відповідачем в м. Нетішині, Хмельницької області, між ними виникали непорозуміння, і вони припинили подружні стосунки. Відповідачка виїхала на постійне місце проживання до с. Руденківка, Новосанжарського району, Полтавської області. Вони припини спілкуватися, їхня сім'я розпалася.
Суд, дослідивши матеріали справи, оцінивши належність, допустимість доказів в їх сукупності вважає, що позов підлягає задоволенню, так як сім'я розпалась, подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам сторін. Зберегти сім'ю в подальшому не можливо.
Сторони не заявляють позову про розподіл майна .
Керуючись ч.2 ст.104, ч.1 ст. 110, 112 СК України, ст.ст. 10, 60, 208, 209, 214, 215, 218, 224 ЦПК України ,суд ,-
в и р і ш и в :
Позов задовольнити.
Шлюб, укладений 18 листопада 2006 року у відділі РАЦС Новосанжарського районного управління юстиції Полтавської області, актовий запис № 101 між ОСОБА_1 – ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_2 – ІНФОРМАЦІЯ_3 – розірвати.
Заява про перегляд судового рішення можу бути подана протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Суддя /підпис/
З оригіналом вірно.
Суддя Новосанжарського районного суду
Полтавської області В.М.Бугрій