Справа № 2- 598/10
ЗАОЧНЕ Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
08 серпня 2010 року
Новосанжарський районний суд Полтавської області
в складі: головуючого судді – Бугрія В.М.
при секретарі - Мороз Т.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Нові Санжари справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення моральної та матеріальної шкоди, -
в с т а н о в и в:
23.04.2010 року позивач звернувся до суду з позовом до відповідача в якому просив стягнути на його користь матеріальну шкоду в сумі 1500 грн. та моральну шкоду в сумі 1000 грн.; стягнути з відповідача на його користь судові витрати повязвні з розглядом цієї справи.
Позивач в судове засідання не з'явився, надав на адресу суду заяву про розгляд справи у його відсутність, позовні вимоги підтримав просив їх задовольнити в повному обсязі.
Відповідачка до суду не з'явилася, поштове повідомлення повернулося з відміткою про відмову адресата одержувати лист.
Згідно ч. 8 ст. 76 ЦПК України, у разі відмови адресата одержувати судову повістку особа, яка її доставляє, робить відповідну помітку на повістці і повертає її до суду. Особа, яка відмовилася одержати судову повістку, вважається повідомленою.
Відповідно до ст. 224 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання відповідача, який належним чином повідомлений і від якого не надійшло заяви про розгляд справи за його відсутність або якщо повідомлені ним причини неявки визнані неповажними, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів, якщо позивач не заперечує проти такого вирішення справи.
Суд, дослідивши обставини по даній справі, вважає можливим дану спір сторін розглянути у відсутності не з'явившихся сторін по наявним у даній справі документам і доказам.
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає підлягає повному задоволенню, з наступних підстав:
В судовому засіданні встановлено, що позивач подарував своїй дочці ОСОБА_3 будинок в АДРЕСА_1.
03.03.2010 року позивач виявив, що в господарстві зникло 50 штук шиферу хвильового, бувшого у використанні, 12 мішків картоплі, консервації домашнього виробництва в різних кількостях.
Як вбачається з матеріалів справи, позивач звертався з заявою до Новосанжарського РВ ГУ МВС України в Полтавській області.
Відповідно до постанови про відмову в порушенні кримінальної справи від 06. березня 2010 року в даному будинку проживала ОСОБА_2, яка раніше була одружена з ОСОБА_4. Після смерті чоловіка у ОСОБА_2 залишилася спадщина після спільного проживання з ОСОБА_4 ОСОБА_2 пояснювала, що дійсно вона взяла з господарства 50 штук шиферу, два мішки з картоплею, так як вважала, що має право на дані речі.
Відповідно до розписки ОСОБА_2 зобов’язалася повернути 1500 гривень ОСОБА_1 до 25 березня за завдані збитки.
В обґрунтування моральної шкоди позивач зазначив, що він ветеран Великої Вітчизняної Війни, проживає лише на одну пенсію, інші засоби відсутні, стан його здоров'я незадовільний, після того що трапилося, він втратив спокій та сон.
Відповідно до ч. 3 ст. 10 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини , на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Згідно ст. 23 ЦК України, особа має право на відшкодування моральної шкоди, завданої внаслідок порушення її права.
Згідно ст. 1166 ЦК України, майнова шкода, завдана неправомірним рішенням, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.
Згідно ст. 1167 ЦК України, моральна шкода, завдана фізичній або юридичній особі неправомірними рішенням, діями чи бездіяльністю, відшкодовується особою, яка її завдала, за наявності її вини, крім випадків, встановлених частиною другою цієї статті.
На підставі викладеного, ст.23,224,1166, 1167 ЦК України, ст. 10, 209, 212, 214-215, ЦПК України суд –
в и р і ш и в:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про відшкодування матеріально та моральної шкоди задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 матеріальну шкоду в сумі 1500 (одна тисяча п’ятсот) гривень та моральну шкоду в сумі 1000 (одна тисяча) гривень.
Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Рішення надруковане суддею власноручно та є оригіналом.
Суддя Новосанжарського районного суду
Полтавської області В.М.Бугрій