Судове рішення #10570640

Справа № 22ц-4508/2009р.

Головуючий в 1 інстанції Чебикін В.П.

Категорія 26

 Доповідач Ремез В.А.

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 жовтня 2009р. Колегія суддів судової палати з цивільних справ апеляційного суду Дніпропетровської області в складі:

Головуючого - Можелянської З.М. Суддів - Прозорової М. Л., Ремеза В. А. при секретарі - Керімовій Л.К. розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Дніпропетровську

цивільну справу за апеляційною скаргою відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Дніпропетровську,

на рішення Індустріального районного суду м. Дніпропетровська від 03.06.2009р. за позовом ОСОБА_1 до ВАТ "Нижньодніпровський трубопрокатний завод", відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Дніпропетровську про внесення змін до акту по формі Н-1 від 11.04.2003р., про нещасний випадок на виробництві та стягнення моральної шкоди, -

ВСТАНОВИЛА:

У червні 2004р. ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ВАТ "Нижньодніпровський трубопрокатний завод", відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Дніпропетровську про відшкодування моральної шкоди у зв’язку з отриманою виробничою травмою та коштів за придбання лікарських препаратів, посилаючись на те, що працюючи на підприємстві в якості слюсаря КВП і А, з ним 08.03.2003р. біля 07 години трапився нещасний випадок, і оскільки в акті по формі Н-1 неправильно зазначені відомості позивач просив визнати частково недійсними в п.6, та п.9 акту від 11.04.2003р. відомості, виклавши зазначені пункти в іншій редакції, та у зв’язку з отриманою травмою позивач просив стягнути з відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Дніпропетровську 41000грн. в рахунок відшкодування моральної шкоди та за придбання ліків кошти в розмірі 1121грн.50коп.

В ході розгляду справи позивач неодноразово подавав клопотання про збільшення суми моральної шкоди, та просив стягнути з відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Дніпропетровську в рахунок відшкодування моральної шкоди 182621грн. 50коп. /а.с. 56-58, 154-155/.

Ухвалою суду від 07.12.2004р. було закрито провадження у справі в частині внесення змін до акту по формі Н-1 від 11.04.2003р. у зв’язку з відмовою позивача від цих вимог /а.с. 39-а/.

Рішенням суду позовні вимоги ОСОБА_1 задоволені частково і стягнуто з Дніпропетровського відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України на користь ОСОБА_1, моральну шкоду в сумі 20000грн. матеріальну шкоду (витрати на придбання ліків) - 1121грн. 50коп., а також на користь держави судовий збір 59грн.50коп., та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 30грн.

В інших позовних вимогах ОСОБА_1 відмовлено.

В апеляційній скарзі відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Дніпропетровську просить рішення суду скасувати і закрити провадження по справі, посилаючись на те, що рішення суду незаконне.

Перевіривши законність та обгрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги та заявлених вимог, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна

скарга підлягає задоволенню частково, рішення суду скасуванню, з ухваленням по справі нового рішення з наступних підстав.

Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_1 з 02.12.1981р. працював у ВАТ "Нижньодніпровський трубопрокатний завод" на посаді слюсаря КВП і А, і 08.03.2003р. біля 7 години при виконанні трудових обов’язків, з ним трапився нещасний випадок, про що було складено Акт № 8 від 11.04.2003р. /а.с. 5-9, 11-12/, і висновком ВТЕК від 29.09.2003р. ОСОБА_1 було вперше встановлено ступень втрати професійної працездатності за отриману травму, в розмірі 10% з 07.08.2003р. строком до 01.09.2004р. /а.с. 20/.

Відповідно до вимог п.4, ст. 34 Закону України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності", фонд соціального страхування від нещасних випадків фінансує витрати на медичну допомогу, в тому числі на придбання ліків, спеціальний медичний, постійний сторонній догляд, побутове обслуговування, протезування, санаторно-курортне лікування, придбання спеціальних засобів пересування тощо, якщо потребу в них визначено висновками МСЕК. Витрати на ліки, лікування, протезування (крім протезів з дорогоцінних металів), придбання санаторно-курортних путівок, предметів догляду за потерпілим визначаються на підставі виданих лікарями рецептів, санаторно-курортних карток, довідок або рахунків про їх вартість.

Згідно виписки з історії хвороби ОСОБА_1, у позивача у зв’язку з отриманою травмою було встановлено діагноз: забиття правої нирки, зачеревна гематома справа, перелом 8 та 9 ребра, у зв’язку з чим позивач на лікування отриманої травми вимушений був понести витрати, які пов’язані з придбанням ліків, а тому колегія суддів вважає, що на підставі зазначеної статті на користь позивача підлягають стягненню кошти за чеками на суму: 5, 99грн. + 6, 36грн. + 14, 75грн. + 12, 20грн. + 7, 10грн. + 4, 50грн. + 7, 30грн. + 8, 35грн. + 4, 85грн. + 4, 25грн. + 12, 33грн. + 5, 70грн. + 6, 09грн. + 1, 92грн. + 4, 50грн. + 14, 70грн. + 4, 50грн. + 4, 50грн. + 2, 18грн. + 2, 20грн. + 11, 20грн. + 4, 45грн. + 0, 68грн. + 2, 17грн. + 4, 60грн.+2, 60грн.+4, 50грн., а всього на суму 164грн. 47коп.

Що ж стосується наданих позивачем чеків про понесені ним витрати на придбання серцевих, шлункових препаратів, предметів уходу, тонометру та добровільних пожертвувань, то в цій частині вимоги ОСОБА_1 не підлягають задоволенню, оскільки позивачем не надано доказів, які б свідчили, що у зв’язку з отриманою ним травмою, висновками МСЕК було визначено потребу в придбанні зазначених ліків та предметів уходу, а тому колегія суддів вважає, що в цій частині заявлених вимог ОСОБА_1 слід відмовити.

Вирішуючи питання про стягнення з відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Дніпропетровську на користь ОСОБА_1 моральної шкоди, суд першої інстанції обгрунтовано на підставі ст. п. 3, 34 Закону України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" прийшов до висновку про необхідність стягнення з відповідача на корить позивача страхової виплати за моральну шкоду, оскільки у зв’язку з отриманою травмою ОСОБА_1 було завдано моральну шкоду, бо він втратив частку працездатності, що вимагало від нього додаткових зусиль для організації свого життя.

Разом з цим, колегія суддів вважає, що з урахуванням конкретних обставин справи, характеру і ступеня моральних страждань позивача, ступеню втраченої ним працездатності, розмір стягнутої моральної шкоди слід зменшити з 20000грн. до 2000грн.

Оскільки суд при розгляді справи вказані обставини та норми матеріального права не врахував, колегія суддів вважає, що рішення суду підлягає скасуванню на підставі ст. 309 ЦПК України, з ухваленням нового рішення про часткове задоволення позовних вимог про стягнення витрат на придбання ліків на суму 164грн. 47коп., та коштів в рахунок стягнення компенсації за моральну шкоду на суму шкоди моральної шкоди, відмовивши ОСОБА_1 в іншій частині позову.

Крім цього вирішуючи питання про стягнення з відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Дніпропетровську на користь держави судового збору, суд не врахував, що відповідно до п.34 ст. 4 Декрету КМ "Про державне мито" відповідач звільнений від сплати державного мита, а інформаційно-технічне забезпечення з розгляду справи зазначеної справи підлягає сплаті в розмірі 1грн. 50коп.

Керуючись ст. ст. 304, 307, 309, 316 ЦПК України, колегія суддів, -

ВИРІШИЛА:

Апеляційну скаргу відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Дніпропетровську задовольнити частково.

Рішення Індустріального районного суду м. Дніпропетровська від 03.06.2009р. в частині стягнення з відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Дніпропетровську на користь ОСОБА_1 моральної шкоди змінити, зменшити суму стягнутої моральної шкоди з 20000грн. до 2000грн., а в іншій частині рішення суду скасувати.

Стягнути з відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Дніпропетровську на користь ОСОБА_1 в рахунок відшкодування витрат на придбання ліків 164грн. 47коп., відмовивши ОСОБА_1 в задоволені позовних вимог в іншій частиш.

Стягнути з відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Дніпропетровську витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи на користь держави в розмірі 1грн. 50коп.

Рішення апеляційного суду набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржене до Верховного Суду України протягом двох місяців.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація