Судове рішення #10567170

Справа № 2-2184

2010 р.

ЗАОЧНЕ  РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ  

11 серпня 2010 року Стахановський міський суд Луганської області в складі :

головуючий :    суддя   Гончаров О.М.

при секретарі                Пожидаєва Я.Е.

 

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Стаханові цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 до комунального підприємства “Стаханівське бюро технічної інвентаризації” про визнання права власності на житловий будинок та зобов’язання здійснити державну реєстрацію цього права власності, -

                        ВСТАНОВИВ:

20.05.2010 р. ОСОБА_1, який діє в інтересах ОСОБА_2, звернувся до Стахановського міського суду з позовною заявою до комунального підприємства “Стаханівське бюро технічної інвентаризації” (далі за текстом цього рішення - БТІ), в якій просить визнати за ОСОБА_2 право власності на житловий будинок № 37, розташований по АДРЕСА_1 та зобов’язати БТІ здійснити державну реєстрацію цього права.

В обґрунтування позовних вимог в позовній заяві зазначено, що позивач 25.07.2007 р. купив житловий будинок № 37, розташований по АДРЕСА_1, за 11 000 грн. Але нотаріально посвідчити цей правочин позивач не зміг через відсутність у продавця цього будинку необхідних документів. Для вирішення цієї суперечки між позивачем та продавцем вказаного будинку була укладена третейська угода про передачу цієї суперечки на розгляд постійно діючого третейського суду при асоціації “Правосуддя” в м. Алчевськ, після чого позивач подав до цього третейського суду позов про визнання вказаного правочину з купівлі дому укладеним і про визнання за ним (позивачем) права власності на цей будинок. Рішенням вказаного третейського суду від 28.07.2007 р. вказаний договір купівлі-продажу будинку був визнаним укладеним і за позивачем було визнано право власності на цей будинок. Для примусового виконання цього рішення третейського суду Алчевським міським судом 12.09.2007 р. був виданий відповідний виконавчий лист. 25.03.2009 р. позивач звернувся до БТІ з заявою про здійснення державної реєстрації права власності на вказаний будинок, але отримав відмову через те, що згідно змін у законодавстві рішення третейських судів, не виконані до 31.03.2009 р., вже не є підставою для проведення державної реєстрації прав власності на нерухоме майно.

    У судове засідання позивач та його представник, а також представник відповідача не з’явились, хоча всі вони були належним чином повідомлені про дату, час та місце судового засідання. Від позивача та його представника надійшли заяви про розгляд справи за їх відсутності. Від представника позивача також надійшла заява про згоду на заочний розгляд справи.

Від відповідача або його представника не надійшло ні заперечень на позов, ні заяви про розгляд справи за їх відсутності. Про причину неявки до суду від відповідача або його представника також не надійшло жодних повідомлень. У зв’язку з цим суд здійснює заочний розгляд цієї справи за документами, наявними в справі.

    Перевіривши доводи представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд визнає позов обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню повністю з нижченаведених підстав.

   

    Судом встановлено наступне :

1.   рішенням постійно діючого третейського суду при асоціації “Правосуддя”,

розташованого за адресою : м. Алчевськ, вул.. Леніна, 61/75, від 27.08.2007 р. по справі № 2/35-2007, був визнаний укладеним договір купівлі-продажу від 25.07.2007 р. житлового будинку № 37 з господарськими спорудами, розташованими на земельній ділянці площею 0,0931 га по АДРЕСА_1, між позивачем та ОСОБА_3, і визнано за позивачем право власності на цей будинок ;

2.   цим же рішенням третейського суду було встановлено, що будівництво вказаного будинку було завершено в жовтні 2006 року ;

3.   12.09.2007 р. Алчевським міським судом був виданий виконавчий лист № 6

669/2007 р. для примусового виконання вказаного рішення третейського суду ; в цьому виконавчому листі також було зазначено про визнання вказаного договору купівлі-продажу будинку укладеним та про визнання за позивачем права власності на цей будинок ;

4.   25.03.2009 р. позивач звертався до БТІ з заявою про здійснення державної

реєстрації права власності на вказаний будинок, після чого отримав від БТІ технічний паспорт на вказаний будинок, виконаний станом на 25.03.2009 р., але без витягу з Реєстру прав власності на нерухоме майно про державну реєстрацію за позивачем права власності на вказаний будинок.

Таким чином, БТІ фактично не визнало за позивачем права власності на вказаний будинок.

Статтею 392 ЦК України встановлено, що власник майна може пред’явити позов про визнання його права власності , якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою.

В даному випадку право власності позивача на вищевказаний будинок було встановлено і зазначеним вище рішенням третейського суду і зазначеним вище виконавчим листом Алчевського міського суду, які на цей час не скасовані і є такими, що мають законну силу.

З 31.03.2009 р. набрав чинності Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо діяльності третейських судів та виконання рішень третейських судів” від 05.03.2009 р. № 1076-VІ, пунктом 2 “Прикінцевих та перехідних положень” якого дійсно було встановлено, що рішення третейських судів за спорами відносно нерухомого майна, не виконані до дати набрання чинності цим законом, не є підставою для проведення державної реєстрації прав власності на нерухоме майно.

Але в той же час цей Закон не скасовує дію вказаних рішень третейських судів стосовно встановлення фактів купівлі-продажу нерухомого майна та визнання таких договорів укладеними, а також встановлення інших фактів стосовно нерухомого майна (зокрема, щодо закінчення будівництва нерухомого об’єкта).

Тому суд при розгляді цієї справи бере до уваги те, що вищевказаним рішенням третейського суду від 27.08.2007 р. був встановлений факт завершення будівництва вказаного житлового будинку та визнано укладеним договір купівлі-продажу вказаного житлового будинку, згідно якого позивач сплатив продавцю цього будинку всю суму, визначену цим договором ( 11 000 гривень), а тому є фактичним власником цього будинку. Відповідач не надав суду жодних доказів, які б спростовували ці факти, а тому суд вважає їх доведеними і такими, що заслуговують на увагу.

На підставі вищевикладеного, керуючись статтями 3, 4, 8, 10, 11, 15, 197 частиною 2, 209, 212-215, 218, 224-226 ЦПК України, суд,

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити повністю.

Визнати за ОСОБА_2 право власності на житловий будинок № 37 з господарськими спорудами, розташованими на земельній ділянці площею 0, 0931 га по АДРЕСА_1.

Зобов’язати комунальне підприємство “Стаханівське бюро технічної інвентаризації” здійснити державну реєстрацію права власності на житловий будинок № 37 з господарськими спорудами, розташованими на земельній ділянці площею 0, 0931 га по АДРЕСА_1, за ОСОБА_2.

Копію заочного рішення надіслати відповідачу не пізніше трьох днів з дня його проголошення.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, яку може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.

У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку, встановленому ЦПК України. У цьому разі строк  на  апеляційне  оскарження заочного рішення  починає  відраховуватися  з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.

Заочне рішення  набирає  законної  сили  після  закінчення строку для подання апеляційної скарги,  якщо апеляційну скаргу  не було подано.  У разі подання апеляційної скарги заочне рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Апеляційна скарга на заочне рішення суду може подана до Апеляційного суду Луганської області через Стахановський міський суд протягом десяти днів з дня отримання копії цього заочного рішення.

       

         

                                                 Суддя  :                                             О.М. Гончаров                              

               

                                                     

                                       

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація