Судове рішення #10565033

                                                                                                  Справа № 2-2373/2010 р.

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

13 липня 2010 року

Жовтневий районний суд м. Харкова у складі:

головуючого судді Федюшина М.В.,

при секретарі – Корнеєвій І.В.,

розглянув у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Харкові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про визначення додаткового терміну, достатнього для подачі заяви про прийняття спадщини, суд, -

В С Т А Н О В И В:

У березні 2010р. в Жовтневий районний суд м. Харкова з позовом до відповідачів звернувся ОСОБА_1 в якому просить визначити додатковий термін, достатній для подачі заяви про прийняття спадщини після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1. Його сина ОСОБА_4, мотивуючи свої вимоги тим, що перебуваючи у тяжкому емоційному стані після смерті сина він 24.04.2009р. Подав до нотаріальної контори заяву про відмову від спадщини на користь своєю онучки, доньки сина від першого шлюбу. Йому не було відомо про те, що за життя син заповів усе своє майно своїй доньці від другого шлюбу ОСОБА_2 Після цього він звернувся до 5 Державної нотаріальної контори м.Харкова з заявою про скасування зазначеної вище заяви про відмову від частки на спадщину, але йому було відмовлено у скасуванні заяви. Рішенням Жовтневого районного суду м.Харкова від 9 грудня 2009р. Його заява про відмову від належної частки спадкового майна, яке залишилося після смерті сина ОСОБА_4 Була визнана недійсною, але нотаріальна контора відмовилась видати документи про право на спадщину через збіг терміну на подачу зазначеної заяви. Посилаючись на те, що строк був ним пропущений за поважних причин, звернення до суду з позовом розгляд справи у суді, прохає суд визначити йому додатковий термін для подання заяви про прийняття спадщини.

У судовому засіданні позивач підтримав свої позовні вимоги у повному обсязі.

Відповідач ОСОБА_3 позовні вимоги визнала у повному обсягу, відповідач ОСОБА_2 проти позову заперечувала посилаючись на те, що її батько ОСОБА_4 за життя все своє майно заповів їй, тому вважає, що претензії інших осіб на це майно безпідставні.

Суд, вислухавши пояснення сторін, дослідив матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

   Суд, при розгляді справи виходить з вимог ст.ст.15, 60 ЦПК України, згідно з якими, судами розглядаються цивільні справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.

   Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Доказування не може грунтуватится на припущеннях.

Сторони по справі не звертались до суду з клопотаннями про забезпечення інших доказів по справі.

ОСОБА_4 помер ІНФОРМАЦІЯ_1., що підтверджується копією свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1, виданого 24 березня 2009р. Відділом РАЦС по місту Харкову №4 Харківського міського управління юстиції.

Позивачем було пропущено шестимісячний строк для подачі заяви про прийняття спадщини, встановлений ст.1270 ЦК України.

Причину пропуска строку для подачі заяви про прийняття спадщини позивач мотивував тим, що зазначений термін він пропустив з поважних причин, оскільки за віком та через хвороби знаходився у безпорадному стані та підписав у нотаріуса заяву про відмову від частки на спадщину. Потім, узнавши, що померлий син заповів все майно доньці від другого шлюбу освідомив, що зробив помилку та звернувся до нотаріальної контори з заявою про скасування поданої заяви, але отримав відмову. Після чого звернувся до суду, рішенням якого від 09 грудня 2009р. позов щодо визнання недійсною поданої ним заяви про відмову від частки на спадщину було задоволено.

Згідно рішення Жовтневого районного суду м.Харкова від 9 грудня 2009р. визнано недійсною заяву ОСОБА_1 від 24 квітня 2009р. про відмову від належної йому частини спадкового майна після смерті сина ОСОБА_4, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 року. Рішення набрало чинності.

Згідно зі ст. 1272 ЦК України, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважних причин, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подачі ним заяви про прийняття спадщини.

      Враховуючи наведене, суд вважає можливим визнати причину пропуску строку для прийняття спадщини ОСОБА_1 поважною, так як він не мав фізичної можливості своєчасно подати заяву про прийняття спадщини у встановлений строк, у зв’язку з чим суд визнає вимоги позивача законними, обґрунтованими та підлягаючими задоволенню, а строк для подачі зазначеної заяви додатковому визначенню.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 88, 169, 209, 212, 213-215 ЦПК України, 1268-1270, 1272 ЦК України, суд,  

В И Р І Ш И В:

Позов задовольнити.

Визначити ОСОБА_1 додатковий строк для прийняття спадщини після   смерті його сина ОСОБА_4, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1. в м.Харкові, достатній для подачі заяви про прийняття спадщини, встановивши його до 13 листопада 2010 року.

       Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Харківської області шляхом подачи заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення, через суд першої інстанції.            

          Апелляційну скаргу на рішення суду може бути подано протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Судья                                                                                         М.В. Федюшин

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація