Судове рішення #10563551

Справа №2-1659/10

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 серпня 2010 року                                 м. Чернівці

Першотравневий районний суд м. Чернівці в складі:

головуючої судді Федіної А.В.

при секретарі Вержак І.В.

за участю позивача ОСОБА_1

відповідача ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Чернівці цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та за зустрічним позовом відповідача ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про стягнення аліментів, -    

ВСТАНОВИВ:

    Позивач звернувся в суд з позовом до відповідача про розірвання шлюбу, посилаючись на те, що з відповідачкою він зареєстрував шлюб 01.08.2004 року. Від даного шлюбу у них є малолітня дитина – син ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1.

    Вважає, що сімейне життя з відповідачкою не склалося, в зв’язку з постійними непорозуміннями, суперечками, різними поглядами на сімейне життя. Фактичні шлюбні відносини вони не підтримують з 2009 року та не ведуть спільного господарства, на даний час проживають окремо. Примирення та подальше життя неможливо, тому просив розірвати шлюб з відповідачем.

        ОСОБА_2 звернулася до ОСОБА_1 з зустрічним позовом  про стягнення аліментів  на утримання дитини посилаючись на те , що в зв’язку з тим,  відповідач  добровільно матеріальної допомоги на утримання дитини  не надає, хоча він займається підприємницькою діяльністю, має постійний дохід, непрацездатних батьків та неповнолітніх дітей у нього немає, тому просить  стягувати аліменти на її користь на утримання дитини  в твердій грошовій сумі  в розмірі по 1500 грн., щомісячно до досягнення дитиною  повноліття.  

 В судовому засіданні позивач по первісному позову позов підтримав повністю, а зустрічний позов ОСОБА_2 визнав частково, а саме погодився сплачувати аліменти в сумі 500 грн.  

        Відповідачка в судовому засіданні основний позов визнала, свій зустрічний позов підтримала повністю, просила позовні вимоги щодо стягнення аліментів на утримсання малолітнього сина задовільнити.

Суд, заслухавши пояснення сторін, дослідивши письмові докази по справі, вважає, що первісний позов ОСОБА_1 обґрунтований і підлягає задоволенню.

Так, судом встановлено, що сторони перебувають в шлюбі, який між ними зареєстровано міським відділом реєстрації актів цивільного стану Чернівецького обласного управління юстиції 01.08.2004 року, про що в книзі реєстрації актів про одруження зроблено запис за № 967 (  а.с. 4  ). Від шлюбу у сторін є син ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_2 ( а.с. 5 ).

Сторони не підтримують між собою подружніх відносин та не ведуть спільного господарства. Спір між ними відносно розподілу майна відсутній.

При таких обставинах, суд вважає, що сім’я у сторін остаточно розпалась і зберегти її не можливо, а тому їх шлюб необхідно розірвати.

Матеріальної допомоги на утримання дитини відповідач по зустрічному позову не надає, грошових коштів на забезпечення дитини необхідними речами у ОСОБА_2 немає, так як вона отримує середньомісячний заробіток у розмірі 1000,00 гривень, що не вистачає на задоволення необхідних для життя потреб дитини..

Згідно ст.180 СК України батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

    Відповідно до ч. 3 ст. 181 СК України за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.  

Статтею 182 СК України передбачено, що до обставин, які  враховуються  судом при визначенні розміру аліментів відносяться: стан здоров'я та матеріальне становище дитини; стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; інші обставини, що мають істотне значення.

Згідно п. 17 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 3 від 15 травня 2006 р. "Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів" вирішуючи питання щодо розміру аліментів, суд повинен ураховувати: стан здоров’я, матеріальне становище дитини і платника аліментів; наявність в останнього інших неповнолітніх дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, повнолітніх дочки, сина; інші обставини, що мають істотне значення.

Відповідно до вимог ст. 60 ЦПК України,  кожна  сторона  зобов'язана  довести ті обставини,  на які вона посилається як на підставу своїх  вимог  і  заперечень,  крім випадків, встановлених статтею 61 цього Кодексу. Докази  подаються сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі. Доказуванню підлягають обставини,  які мають значення  для ухвалення рішення у справі і щодо яких у сторін та інших осіб, які беруть участь у справі, виникає спір. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.

Враховуючи зазначені вище вимоги закону, а також те, що відповідачкою не надано жодних доказів щодо стану здоров’я позивача, його матеріального становища, місця роботи та джерел його доходу, суд приходить до висновку, що зустрічний позов ОСОБА_2 підлягає частковому задоволенню.

Керуючись ст.ст.104 ч.2, 105 ч.3, 110, 112, 114 п.2, 180, 181 ч.3, 182 СК України, ст.ст.10, 11, 60, 64, 88, 208, 209, 212-215, 218, 294, 367   ЦПК України суд, -

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 задовольнити.

    Розірвати шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, укладений 01 серпня 2004 року, зареєстрований за актовим записом № 967 у міському відділі реєстрації актів цивільного стану Чернівецького обласного управління юстиції.

 Зустрічний позов відповідача ОСОБА_2 задовольнити частково.

Стягнути з  ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 аліменти на утримання сина ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження у твердій грошовій сумі в розмірі  500 грн. щомісячно, починаючи з 22.06.2010 року і до досягнення дитиною повноліття.

Рішення в частині стягнення аліментів в межах суми за один місяць підлягає негайному виконанню.

    При отриманні свідоцтва про розірвання шлюбу стягнути з  ОСОБА_1 державне мито в сумі 17 грн. 00 коп. на користь держави, а ОСОБА_2 від сплати держмита звільнити.

Апеляційна  скарга  на  рішення  суду  подається протягом десяти днів з дня його проголошення.  Особи,  які брали  участь  у  справі,  але  не  були  присутні  у  судовому  засіданні  під  час проголошення судового рішення,  можуть  подати  апеляційну  скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.  

 

      Суддя  Першотравневого

    районного суду м. Чернівці                           А.В. Федіна

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація