Судове рішення #10563252

Справа № 2-1216/10

Рішення (заочне)

Іменем України

6 серпня 2010 року                                                                          Жовтневий районний суд м.Харкова

     у складі: головуючого – судді Кириченко О.Д.

                    при секретарі – Волковій С.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Харкові цивільну справу за позовом Акціонерної компанії «Харківобленерго» до ОСОБА_1, ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за послуги енергопостачання, -

встановив:

Акціонерна компанія «Харківобленерго» (далі – АК «Харківобленерго») звернулася до суду з позовом до ОСОБА_1, ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за послуги енергопостачання в загальній сумі 2 280,66 грн., посилаючись на те, що відповідачі, проживаючи за адресою: АДРЕСА_1, та являючись споживачами наданих позивачем послуг з постачання їхнього житла електричною енергією і регулярно та з належною якістю їх отримуючи, належним чином не виконують своїх обов`язків по оплаті таких послуг, у зв`язку з чим у них утворилася за період часу з 11.09.2007 року по 09.12.2008 року заборгованість по таким платежам в зазначеній вище сумі розміру позовних вимог.  

В судове засідання представник позивача не з’явився, звернувшись до суду із заявою про розгляд справи за своєї відсутності і зазначивши в ній, що він повністю підтримує позовні вимоги та, у разі чергової неявки в судове засідання без поважних причин відповідачів, прохав ухвалити заочне судове рішення у справі.

Відповідачі, будучи належним чином повідомленими про дні, час та місце розгляду справи, в судове засідання неодноразово не з’явилися, про причини своїх неявок не повідомили.

У зв’язку з цим суд згідно з вимогами ч.4 ст.169 та ст.ст.224-225 ЦПК України вважає необхідним провести заочний розгляд справи, проти чого, як вбачається з відповідної письмової заяви, не має заперечень і представник позивача.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та необхідність їх задоволення.

Так, правовідносини з приводу постачання фізичним особам електричної енергії регулюються ст.714 ЦК України, ст.ст. 24-27 Закону України „Про електроенергетику”, Правилами користування електричною енергією для населення, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 26 липня 1999 року № 1357 (далі – Правила…), відповідними нормами ЖК України.  

Розглядом справи встановлено, що ОСОБА_1 та ОСОБА_2 зареєстровані та проживають в якості наймачів за адресою: АДРЕСА_1.

Вищезазначене житло забезпечується електричною енергією позивачем по цій справі – АК «Харківобленерго».

Відповідно до ст.ст.13,14 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», послуги з енергопостачання житла віднесено до комунальних.

Згідно зі ст.714 ЦК України за договором постачання енергетичними та іншими ресурсами через приєднану мережу одна сторона (постачальник) зобов’язується надавати другій стороні (споживачеві, абонентові) енергетичні та інші ресурси, передбачені договором, а споживач (абонент) зобов’язується оплачувати вартість прийнятих ресурсів.

Статтями 67,68 ЖК України визначено, що плата за комунальні послуги (в даному разі – енергопостачання) береться крім квартирної плати за затвердженими в установленому порядку тарифами. Наймач зобов`язаний своєчасно вносити квартирну плату та плату за комунальні послуги.

У відповідності ж до ст.64 ЖК України члени сім`ї наймача, які проживають разом з ним, користуються нарівні з наймачем усіма правами і несуть усі обов`язки, що випливають з договору найму житлового приміщення. Повнолітні члени сім`ї несуть солідарну з наймачем майнову відповідальність за зобов`язаннями, що випливають із зазначеного договору.

 Як вбачається з наданої позивачем довідки про кількість спожитої відповідачами та оплаченої електроенергії, відповідачі по цій справі дійсно мають борг по оплаті за відповідні отримані ними в період часу з 11.09.2007 року по 09.12.2008 року комунальні послуги в загальній сумі 2 280,66 грн.

Таким чином, позовні вимоги АК «Харківобленерго» про стягнення з відповідачів боргу по вищевказаним комунальним платежам відповідають вимогам Закону.

У відповідності до ст.88 ЦПК України суд вважає необхідним стягнути на користь позивача з відповідачів по цій справі і понесені останнім судові витрати по сплаті на користь держави судового збору в сумі 51,00 грн. та по сплаті витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 30,00 грн., які підлягають стягненню з відповідачів у долевому порядку.

На підставі викладеного і керуючись ст.ст. 4,8,11,15,57-60,79,88,169,197,208,209,212-215,224-226 ЦПК України, ст.ст.15,16,714 ЦК України 2003 року, ст.ст.24-27 Закону України „Про електроенергетику”, Правилами користування електричною енергією для населення, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 26 липня 1999 року № 1357, ст.ст. 64,67,68 ЖК України, суд –

Вирішив:

Позовні вимоги Акціонерної компанії «Харківобленерго» до ОСОБА_1, ОСОБА_2 - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1, ОСОБА_2 в солідарному порядку на користь Акціонерної компанії «Харківобленерго» 2 280 (дві тисячі двісті вісімдесят) гривен 66 копійок в якості боргу за послуги з енергопостачанню житла в період часу з 11 вересня 2007 року по 9 грудня 2008 року.

Стягнути з ОСОБА_1 та ОСОБА_2 на користь Акціонерної компанії «Харківобленерго»: по 25,50 грн. з кожного – в якості відшкодування витрат по сплаті судового збору; по 15,00 грн. – в якості понесених позивачем витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.

Відповідачі можуть в десятиденний строк з дня отримання копії рішення звернутись до суду, який його ухвалив, із заявою про перегляд цього судового рішення.

Позивачем це рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Харківської області шляхом подання апеляційної скарги через суд першої інстанції на протязі десяти днів з дня отримання його копії.

Головуючий                                                                 суддя  О.Д. Кириченко

   

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація