Судове рішення #10562755

             

    Р І Ш Е Н Н Я               Справа № 2-4769/ 2010 р.

                              Іменем         України

20 серпня 2010 року           Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

в складі :    

                        головуючого             Іващенка О.Ю.

                при секретарі            Павлюк О.М.  

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду, в м. Тернополі цивільну справу

за позовом  ОСОБА_1 в інтересах неповнолітнього ОСОБА_2

до ОСОБА_3  

про визнання особи такої, що втратила право на користування житлом, -  

ВСТАНОВИВ :

    Позивач ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом в інтересах неповнолітнього ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про визнання особи такої, що втратила право на користування житлом – квартирою АДРЕСА_1, посилаючись на те, що відповідач не проживає у спірній квартирі понад два роки, а саме з 2008 року, останнє відоме місце його проживання в АДРЕСА_3. Реєстрація відповідача носить формальний характер та перешкоджає їй в здійснення своїх прав та інтересів як квартиронаймача, оскільки всі обов»язки по оплаті за комунальні послуги виконує лише вона. Крім цього унеможливлює їй користуватись пільгами, які передбачені законодавством. В добровільному порядку відповідач відмовляється знятись з реєстрації. Відповідач перестав бути членом їх сім»ї, оскільки шлюб між нею та відповідачем було розірвано 11.11.1998 року. Разом з нею у вказаній квартирі зареєстрований та постійно проживає її неповнолітній син – ОСОБА_2, 1995 року народження.

   

            У судовому засіданні позивач ОСОБА_1 позовні вимоги підтримала повністю та суду пояснила, що вона та відповідач є зареєстрований у квартирі АДРЕСА_1. Відповідач ОСОБА_3 є колишнім її чоловіком. Відповідач проживав разом з нею та їхнім неповнолітнім сином  ОСОБА_2, 1995 року народження у вказаній квартирі. З 2008 року відповідач проживає у спірній квартирі тобто понад два роки, оплату комунальних послуг не проводить, і наміру проживати у вказаній квартирі немає. 11 листопада 1998 року вона з відповідачем розірвала шлюб. Відповідач з квартири всі свої речі. Факт не проживання відповідача в її квартирі можуть підтвердити сусіди ОСОБА_4 та ОСОБА_5 Свою відсутність в квартирі відповідач з позивачами не узгоджував. Також цей факт підтверджується актами ЖЕКУ. Просить суд визнати відповідача ОСОБА_3 таким, що втратив право на користування житловим приміщенням – квартирою АДРЕСА_1, оскільки вона несе витрати по сплаті комунальних послуг які нараховуються на зареєстрованого в квартирі відповідача, який не проживав в ній понад 2 роки.

        Відповідач ОСОБА_3 у судове засідання не з»явився з невідомої суду на то причини, хоча про день та час розгляду справи повідомлявся належним чином.

Відповідно до вимог ст.169 ЦПК України, суд вважає за можливе слухати дану справу без особистих пояснень, оскільки в матеріалах справи є достатньо доказів про взаємовідносини сторін, з приводу яких виник спір.

   

    Дослідивши та оцінивши докази по справі, суд встановив наступне.

Сторони по справі зареєстровані в квартирі АДРЕСА_1.

Позивач ОСОБА_1 постійно з моменту реєстрації проживає у вказаній квартирі, проводить оплату комунальних послуг за користування квартирою.

Як встановлено в судовому засіданні, відповідач ОСОБА_3, який є колишнім чоловіком позивача ОСОБА_1, з 2008 року у спірній квартирі не проживає, оплату комунальних послуг не проводить, особисті речі з даної квартири вивіз, змінив своє місце проживання без погодження з позивачем.

Допитана у судовому засіданні, як свідок ОСОБА_4 пояснила, що вона є сусідкою позивача та проживає в квартирі АДРЕСА_4, їй відомо про те, що в квартирі АДРЕСА_1 зареєстрований та проживав до 2008 року відповідач ОСОБА_3 В період з 2008 року по даний час вона його жодного разу в квартирі позивача не бачила. В даній квартирі вона буває часто, зі слів мешканців квартири № 45, особистих речей відповідача в квартирі немає. Протягом останніх 2 років відповідач в цій квартирі не з»являвся.

Допитана у судовому засіданні, як свідок ОСОБА_6 пояснив, що він є сусідом позивача та проживає в квартирі АДРЕСА_5, йому відомо про те, що в квартирі АДРЕСА_1 зареєстрований та проживав до 2008 року відповідач ОСОБА_3 В період з 2008 року по даний час вона його жодного разу в квартирі позивача не бачила. Протягом останніх 2 років відповідач в цій квартирі не з»являвся.

Як вбачається з актів від 23.04.2010 року, 03.11.2009 року, складених комісією КЖЕП «Житловик» відповідач ОСОБА_3 в квартирі АДРЕСА_1 на час перевірки не проживає.

Аналізуючи вищенаведені обставини, суд вважає, що відповідач ОСОБА_3 без поважних причин, понад 2 років не проживає в квартирі АДРЕСА_1.

Відповідно до ст.405 ЦК України,  член сім»ї власника житла втрачає право на користування цим житлом у разі відсутності члена сім»ї без поважних причин понад один рік, якщо інше не встановлено домовленістю між ним і власником житла або законом.

Відповідно до ст.ст.71, 72 ЖК України особа може бути визнана такою, що втратила право на користування житловим приміщенням, якщо вона понад шість місяців не проживала в ньому без поважних причин.

    Аналізуючи вищенаведене, суд вважає, що в даному випадку мають місце порушення відповідачем прав позивача, які підлягають захисту шляхом визнання відповідача ОСОБА_3  таким, що втратив право на користування вказаним житловим приміщенням, оскільки відповідач понад 2 років без поважних причин не проживає у квартирі АДРЕСА_1.

    На підставі наведеного та керуючись ст.ст.10, 60, 209 ч.1,2, 212, 215, 223-226, 228, 232-233, 294 ч.1 ЦПК України, ст.405 ЦК України, ст.ст.71, 72 ЖК України суд, –

В И Р І Ш И В:

Позов ОСОБА_1 в інтересах неповнолітнього ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про визнання особи такої, що втратила право на користування житлом –  задовольнити.  

Визнати ОСОБА_3  таким, що втратив право на користування житловим приміщенням – квартирою АДРЕСА_1.

Заочне рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано, а у разі подання апеляційної скарги, якщо його не скасовано – після розгляду справи апеляційним  судом.

    Заочне рішення може бути переглянуте Тернопільським міськрайонним судом за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Заочне рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Тернопільської області через Тернопільський міськрайонний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення.

           Головуючий суддя                                                 О.Іващенко

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація