Судове рішення #10555243

№ 2а-1050/10

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

29 липня 2010 року Сокирянський районний суд Чернівецької області в складі: головуючого —

                                                                                             судді            Сивака В.І.

                                                                               при секретарі            Ткач Н.П.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Сокиряни справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до відділення ДАІ з обслуговування адміністративної території Новоселицького району при УДАІ УМВС України у Чернівецькій області про скасування постанови СЕ № 032220 від 08.02.2009 року про накладення адміністративного стягнення, -

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до відділення ДАІ з обслуговування адміністративної території Новоселицького району при УДАІ УМВС України у Чернівецькій області /далі ДАІ/ про скасування постанови СЕ № 032220 від 08.02.2009 року про накладення адміністративного стягнення. Посилається на те, що у червні-липні 2010 року з виклику ВДВС Сокирянського РУЮ він дізнався, що на виконанні у відділі є постанова ДАІ СЕ № 032220 від 08.02.2009 року про притягнення його до адміністративної відповідальності за ст.122 ч.1 КпАП України і накладення стягнення у виді штрафу в сумі 255 грн. за те, що 08.02.2009 року об 11.27 год., керуючи автомобілем марки "Фольцваген» д.н. НОМЕР_1 в с.Недобоївці Новоселицького району, він перевищив встановлене обмеження швидкості руху більш як на 20 км./год., в населеному пункті рухався зі швидкістю 93 км./год., чим порушив п.12.4 ПДР України.

Вважає постанову незаконною і просить її скасувати, так як він є власником автомобіля, однак по дорученню вказаним транспортним засобом керують інші особи. З зв’язку з відсутністю фото, які мали б додаватися до протоколу, неможна стверджувати, яким саме приладом здійснювалася фіксація швидкості. Крім того вважає, що працівником ДАІ порушені вимоги ст.ст.2, 10 ЗУ «Про міліцію», а також його права, передбачені ст.63 Конституції України та ст.ст.268, 287-289 КпАП України.

Позивач підтримав позовні вимоги та просить їх задовольнити, про що подав до суду письмову заяву, в якій також просить розглядати справу без його присутності. Крім того, просить поновити строк звернення до суду і рахувати його з 02.03.2010 року, тобто з дня коли він дізнався про відкриття виконавчого провадження по оскаржуваній постанові.

Представник відповідача в законодавчовстановленому порядку повідомлений про місце, день і час розгляду справи, про що свідчить повідомлення про вручення рекомендованого поштового відправлення № 238212 і яке отримано представником відповідача 23.07.2010 року в судове засідання не з’явився, не повідомив про причини своєї неявки, доказів та заперечень проти позову не подав.

Виходячи з наведеного, судом ухвалено розглянути справу в даному судовому засідання без присутності сторін та прийняти рішення на підставі письмових доказів.

Перевіривши фактичні обставини, викладені в адміністративному позові, які знайшли своє підтвердження, дослідивши письмові докази, які суд вважає належними і допустимими, враховуючи те, що у визначений судом строк відповідач не подав будь-яких письмових доказів та заперечень проти адміністративного позову відповідно до ст. 71 ч. 2 КАС України, згідно якої в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездітності покладається на відповідача, яким при винесенні постанови СЕ № 032220 від 08.02.2009 року про накладення на позивача адміністративного стягнення не дотримано загальних правил накладення стягнення за адміністративне правопорушення, передбачених ст. 33 КпАП України, не роз’яснено його права, передбачені ст. 63 Конституції України і ст. 268 КпАП України, як особі, яка притягується до адміністративної відповідальності, оскаржувана постанова підлягає скасуванню, крім того з підстав, наведених позивачем в адміністративному позові.

Відповідно до ст.99 ч.2 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється річний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Враховуючи те, що позивач дізнався про порушення своїх прав у день виклику до ВДВС 02.03.2010 року, а відповідач не наполягає на відмові у задоволенні позову, позивачу слід поновити строк звернення до суду відповідно до ст.102 КАС України.

На підставі ст.ст.33,268,287-289,293 ч.1 п.2 КпАП України та керуючись ст.ст.9,99,102,104,158-163,167 КАС України, суд, –

П О С Т А Н О В И В:

Позов ОСОБА_1 — задовольнити.

Поновити ОСОБА_1 строк звернення до суду.

Постанову відділення ДАІ з обслуговування адміністративної території Новоселицького району при УДАІ УМВС України у Чернівецькій області серії СЕ № 032220 від 08.02.2009 року по справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 – скасувати.

Копію постанови направити сторонам, для відома.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений ст.186 КАС України строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги, постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржене в апеляційному порядку до Львівського Апеляційного адміністративного суду через Сокирянський районний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.5 ст.186 КАС України.

Головуючий: /підпис/   З оригіналом згідно :

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація