Судове рішення #10552337

                                                                                                               

                                                                                                                        Справа № 2-4561/2010р.                          

                                                                       

                                                            Р І Ш Е Н Н Я

                            І м е н е м    У к р а ї н и

м. Донецьк                                                                                                                 17 серпня  2010р.

Петровський районний суд м. Донецька в складі: головуючий – суддя Мірошниченко В.В., при секретарі Дівів’євій Я.О., за участю сторін, розглянувши в судовому засіданні справу за позовною заявою    

ОСОБА_1 до ОСОБА_2, про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини,-                                                        

                                              В с т а н о в и в :

Позивач звернувся до суду з позовною заявою про стягнення аліментів з відповідача на утримання   неповнолітн ього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, який мешкає разом з ним. Відповідачка матеріальну допомогу на утримання  сина не на дає, хоча таку можливість має . Просить стягнути з відповідачки на його користь аліменти на утримання дитини в розмірі 1/4 частини всіх видів її доходів, але не менше ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

В судовому засіданні позивач підтвердив свої позовні вимоги, їх доводи та обгрунтування, наполягає на їх задоволенні.

Відповідачка з позовом не погодилася, суду пояснила, що від шлюбу з позивачем мають неповнолітнього сина ОСОБА_3. Оскільки працювала лише вона і самостійно утримувала сім’ю, то  у 2002р. виїхала на роботу до Італії.  У 2005р. забрала сина до Італії, де він ходив у школу, а у 2007р., привезла сина до позивача, де він мешкає до теперішнього часу. Знаходячись у Італії, передавала сину 1000 і 500грн., а також надсилала посилки з одягом, але письмових підтверджень цьому немає. Вважає, що позов задоволенню не підлягає, оскільки батько повинен матеріально утримувати сина.    

Заслухавши в судовому засіданні пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно із ст. 180 Сімейного Кодексу України батьки повинні утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Згідно із ст. 181 Сімейного Кодексу України, рішенням суду кошти на утримання дитини присуджуються в долі від доходу його матері чи батька.

Відповідно до вимог статті 183  Сімейного Кодексу України  частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.

В судовому засіданні встановлено, що відповідачка, працюючи в Італії, матеріальну допомогу на утримання дитини не надає. Будь-яких безспірних доказів щодо добровільного надання матеріальної допомоги на утримання сина відповідачка суду не надала.

 Аналізуючи наведене, суд приходить до переконання в тому, що відповідачка спроможна надавати матеріальну допомогу на утримання сина ОСОБА_3, що є підставою для задоволення позову.

При цьому суд виходить з того, що у відповідності до вимог  ч. 1, 4 ст. 60 ЦПК кожна сторона зобов’язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, а доказування не може грунтуватися на припущеннях.

Згідно із ст. 79 ЦПК України, ст. 3 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито» з відповідача в прибуток держави необхідно стягнути судовий збір в розмірі 51 грн.

На підставі  викладеного, керуючись ст. ст. 180 – 183 Сімейного Кодексу України, ст. ст. 213 – 215 ЦПК України суд, -                            

                                        В и р і ш и в :                    

Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2, про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини задовольнити.    

Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 на у тримання  неповнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, аліменти в розмірі 1/4 частини всіх видів  її доходів, але не менше ніж 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 15 липня 2010 року до повноліття дитини.

Стягнути з ОСОБА_2 у прибуток держави судовий збір в розмірі 51грн. на розрахунковий рахунок 31416537700010 місцевого бюджету Петровського району м. Донецьку, МФО 834016, ЄДРПОУ 34687127, а також 120 грн. – витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи на розрахунковий рахунок 31216259700004 ГУ ДКУ в Донецькій області, МФО 834016, ЄДРПОУ 34686537, код суду 52.

Апеляційна скарга на це рішення може бути подана  в судову палату по цивільних справах апеляційного суду Донецької області через Петровський районний суд м Донецька протягом десяти  днів з дня його проголошення.

Суддя                                                                                             В.В. Мірошниченко.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація