Судове рішення #10550858

                                                                         

                                                                                                                      Справа № 2-7211/10

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М        У К Р А Ї Н И

  30 липня 2010 року                                                                                       м. Горлівка

Центрально - Міський районний суд м. Горлівки Донецької області у складі:

         Головуючого судді    Тарасенко С.Б.

         при секретарі              Гаврилюк К.К.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Горлівці, в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1  до управління Пенсійного фонду України у  Центрально-Міському районні м. Горлівки Донецької області про стягнення недоплаченої щомісячної соціальної допомоги дітям війни,  

ВСТАНОВИВ:

Позивач  звернувся  до суду з позовом до управління Пенсійного фонду України у  Центрально-Міському районні м. Горлівки Донецької області  (далі за текстом УПФУ)  про стягнення недоплаченої щомісячної соціальної допомоги дітям війни, в обґрунтування якого зазначив, що народився  ІНФОРМАЦІЯ_1 року і відповідно до статті 1 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» має статус  дитини війни, у зв’язку з чим згідно статті 6 зазначеного Закону має право з 01.01.2006 року отримувати доплату до пенсії щомісячно в розмірі 30 відсотків від розміру мінімальної пенсії за віком, але відповідач ніяких доплат до пенсії йому не нараховував та не виплачував, отже вчинив неправомірну бездіяльність чим порушив його  законні права та інтереси. Просив суд стягнути з відповідача щомісячну соціальну допомогу в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком та забезпечити йому виплату за 2009 рік в розмірі 1195,20 грн.  

 Позивач в судове засідання не з ? явився, письмово просив суд розглянути справу в його відсутність, а позов задовольнити.

Представник відповідача до судового засідання не з’явився, відповідач про час та місце слухання справи повідомлений належним чином, суду надані заперечення з проханням справу розглянути без участі представника відповідача.  

Від відповідача надійшли заперечення на позовну заяву, в яких він, зокрема зазначив, що згідно ст.7 Закону України «Про соціальний статус дітей війни», фінансове забезпечення державних соціальних гарантій, передбачених цим Законом, здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України. Згідно до п.5 ст.18 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», страхові внески не можуть зараховуватись до Державного бюджету України, бюджетів інших рівнів та не підлягають вилученню з Пенсійного Фонду або Накопичувального Фонду і не можуть використовуватись на цілі, не передбачені цим Законом. Відповідно до ч.3 ст.28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», мінімальний розмір пенсії за віком, встановлений абз.1 ч.1 цієї статті, застосовується виключно для визначення розмірів пенсій, призначених згідно з цим Законом. Зазначили, що відповідно до ч.1 ст. 2, ст. 10 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» від 03.07.91 р. № 1282 та п. 2, 4, 9 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого Постановою КМУ від 17.07.2003 р. № 1078 індексації підлягають одержані доходи, що не мають разового характеру. З огляду на це просив у задоволенні позовних вимог відмовити.  

Дослідивши у судовому засіданні матеріали справи, суд встановив наступне.

Судом  встановлено, що позивач   ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 р. н.,  відповідно до Закону України "Про соціальний захист дітей війни" від 18.11.2004 року № 2195-1У віднесена до категорії дітей війни, знаходиться на обліку в УПФУ у  Центрально-Міському районні м. Горлівки Донецької області та отримує пенсію за віком, що підтверджується пенсійним посвідченням, довідкою УПФУ   в  Центрально-Міському районні м. Горлівки.

Відповідно до Закону України «Про соціальний захист дітей війни», який встановлює правовий статус дітей війни і визначає основи їх соціального захисту та гарантує їх соціальну захищеність шляхом надання пільг і державної соціальної підтримки, дитина війни - це особа, яка є громадянином України та якій на час закінчення (2 вересня 1945 року) Другої світової війни було менше 18 років.  

Згідно цього ж Закону дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсій підвищуються на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком.  

Водночас ст. 7 цього Закону передбачено, що фінансове забезпечення соціальних гарантій, передбачених зазначеним законом, здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України.  

Статтею 71 Закону України "Про Державний бюджет України на 2009 рік" Кабінету Міністрів України надано право у 2009 році встановлювати розміри соціальних виплат, які відповідно до законодавства визначаються залежно від розміру мінімальної заробітної плати, в абсолютних сумах у межах асигнувань, передбачених за відповідними бюджетними програмами.  

Названа норма передбачає встановлення в абсолютних сумах розмірів лише тих виплат, вихідним критерієм розрахунку яких є розмір мінімальної заробітної плати. Відповідно її дія не поширюється на спірні відносини, оскільки розмір зазначених соціальних виплат згідно із Законом України "Про соціальний захист дітей війни" залежить від розміру мінімальної пенсії за віком. Отже, нарахування та виплата у 2009 році дітям війни підвищення до пенсії або щомісячного грошового довічного утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, повинні здійснюватися відповідно до норм Закону України "Про соціальний захист дітей війни".  

Виходячи із системного аналізу приписів Конституції України та наведених нормативно-правових актів, суд, вважає безпідставними посилання відповідача на відсутність коштів як на обґрунтування правомірності невиконання своїх зобов’язань перед позивачем.

 Отже, відсутність коштів у відповідача, який не вчинив жодної дії щодо їх отримання для забезпечення виконання своїх зобов’язань або невиконання іншим органом виконавчої влади свого обов’язку щодо виділення коштів на здійснення позивачу виплат, гарантованих йому Конституцією України, не є підставою для відмови в задоволенні позову.  

Суд вважає, що   за період з 1 січня до 31 грудня 2009 року включно позивач має право на отримання з відповідача підвищення до пенсії на підставі ст. 6 Закону   № 2195-1У   у розмірі 1240 гривень 20 копійок з розрахунку: (498 х 10 місяців х 30%) + (573 х 2 місяці х 30%) – (49,80 х 12 місяців).  

На підставі ст. 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни", керуючись ст. ст. 10,11,60,88,209,212-215 ЦПК України, суд  

В И Р І Ш И В:

 Позовні вимоги ОСОБА_1  до управління Пенсійного фонду України у  Центрально-Міському районні м. Горлівки Донецької області про стягнення недоплаченої щомісячної соціальної допомоги дітям війни задовольнити частково.  

Зобов’язати управління Пенсійного фонду України у  Центрально-Міському районні м. Горлівки Донецької області  здійснити ОСОБА_1  перерахунок та виплату підвищення до пенсії у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком, як дитині війни, з урахуванням встановленого законодавством прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, починаючі з 01.01.2009 р. по 31.12.2009 р.   з урахуванням  фактично проведених виплат.  

У задоволенні решти позовних вимог відмовити.  

Рішення суду вступає в законну силу після закінчення терміну подачі заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження рішення суду до Апеляційного суду Донецької області може бути подана через Центрально-Міський районний суд м. Горлівки Донецької області протягом 10 днів з дня оголошення рішення суду.  

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Апеляційного суду Донецької області через Центрально-Міський районний суд м. Горлівки Донецької області протягом 20 днів після подачі заяви про апеляційне оскарження.  

Суддя

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація