Справа№2-о-22
2010р.
Р І Ш Е Н Н Я
ІМ’ЯМ УКРАЇНИ
06 серпня 2010 р. Братський районний суд Миколаївської області
в складі: головуючої – судді Губанової В.М.
при секретарі Ришковій Л.В.
розглянув у відкритому судовому засіданні в селищі Братське
справу за позовом ОСОБА_1, заінтересована особа: Братська державна нотаріальна контора Миколаївської області, про продовження строку прийняття спадщини,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом, де заінтересована особа: Братська державна нотаріальна контора Миколаївської області, про продовження строку прийняття спадщини, посилаючись на те, що він із заявою про прийняття спадщини до нотаріальної контори в шестимісячний строк не звернувся після смерті баби, так як був необізнаний в законодавстві, тому вважає поважною причиною пропуск звернення до нотаріальної контори та просить його поновити.
Позивач підтримав в судовому засіданні позовні вимоги в повному об'ємі та уточнив, що ОСОБА_2 є сином померлої ОСОБА_3.
Нотаріальна контора, до початку судового засідання звернулася із письмовою заявою, в якій вказала недоліки до кола спадкоємців та просила справу розглядати без їх участі у зв’язку із зайнятістю.
Третя особа: Братська державна нотаріальна контора до початку судового засідання звернулася із письмовою заявою, в якій не заперечувала проти надання строку для подання заяви до нотаріальної контори.
Дослідивши надані докази, вислухавши пояснення позивача , суд вважає заявлені вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню з таких підстав.
Позивач звернувся до суду із позовом про продовження строку прийняття спадщини, посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_2 року померла його баба ОСОБА_3, після якої відкрилась спадщина – житловий будинок по АДРЕСА_1. Його мати, ОСОБА_4, яка була спадкоємицею, померла ІНФОРМАЦІЯ_3 року, син ОСОБА_3, ОСОБА_2, помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року, а позивач , її онук, є спадкоємцем, тому звернувся до суду із заявою про надання строку для прийняття спадщини.
Згідно ст. 1270 ЦК України, для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
Протягом шести місяців позивач не встиг звернутися в нотаріальну контору для подання заяви про прийняття спадщини з поважних підстав – він був необізнаний в законодавстві.
Згідно ст. 1272 ЦК України якщо спадкоємець пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Керуючись ст.ст. 10, 214, 215 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Надати додатковий строк ОСОБА_1 для подання заяви до нотаріальної контори про прийняття спадщини, яка відкрилася після смерті ОСОБА_3, що померла ІНФОРМАЦІЯ_2 року строком на 6 місяців.
На рішення протягом десяти днів може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Миколаївської області через Братський районний суд, з подачею одночасно копії апеляційної скарги безпосередньо в апеляційний суд Миколаївської області.
Суддя-підпис
з оригіналом згідно
Суддя –